Maištininkai pakišo koją pirkimui

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2017-07-04

 

Ketvirtadienį surengtame Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdyje daugelio klausimų nagrinėjimas ėjo lyg sviestu patepta – sprendimų projektams pritarta bendru sutarimu. Būtų gal ir visi taip „praslydę“, bet opozicija ties klausimu dėl Žlibinų kultūros centro dalies pastato įsigijimo „sustreikavo“ ir paliko posėdžių salę. Tokio posūkio, ko gero, valdantieji nesitikėjo.

Skaitytojams priminsime, jog birželio viduryje posėdžiavę Savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos ir Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetai šį klausimą aptarė gana emocingai. Diskusijas sukėlė ne pats pirkimo faktas, bet patalpų savininkės žemės ūkio bendrovės „Žlibinai“ (pirmininkas Romutis Mažrimas) užsiprašyta kaina – 50 000 eurų. Beje, turto vertintojai jas įvertino kone triskart mažesne suma – 17 400 eurų.
Kultūros centro dalį pirkti sugalvota ne dėl to, kad Savivaldybė neturi kur dėti pinigų. Tiesiog Žlibinuose yra daug patalpų, kurios stovi tuščios ar pustuštės, todėl ir norima seniūniją, biblioteką, kultūros centrą įkurdinti viename pastate, o kitus (mokyklą, seniūnijos pastatą) parduoti. Taip būtų taupomi pinigai, dabar išleidžiami nenaudojamoms patalpoms išlaikyti.
Vietos ūkio ir ekologijos komiteto posėdyje meras Audrius Klišonis politikus ragino: „Sprendimą reikia priimti skubiai, nes nuo liepos 1 dienos įsigalios pakeitimai – mokėti galėsime ne tiek, kiek prašoma, o tik tiek, kiek nustatė turto vertintojai, su 10 procentų paklaida.“
Komiteto nariai nusprendė, kad 50 tūkstančių – gerokai per didelė suma, tad pinigų klausimą nagrinėti atidavė Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetui.
Pastarasis iš pradžių lyg ir neprieštaravo Savivaldybės administracijos sumanymui, bet pasisukus kalbai apie pinigus pritarimas nebebuvo toks tvirtas.
„Sutinku, kad reikia viską optimizuoti, bet kiek tai mums kainuos? Gal pirmiausia reikėtų skaičiuoti, ieškoti kitų variantų? Galbūt naudingiau būtų viską kelti į mokyklą? Manau, kaina pernelyg didelė. Turto vertintojai sako, kad vertė – 17 400 eurų, R. Mažrimas nori 50 tūkstančių, ir mes jau pasirengę jam mokėti“, – diskusiją apie kainą užvedė Adomas Zamulskis.
Šiam politikui pritarė ir valdančiajai daugumai priklausantys Aidas Kėsas, Audrius Šapalas.
Galiausiai Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetas nutarė: „Duokime užduotį derybų komisijai – tegul dar kartą susitinka su savininku ir tariasi. Jei pavyks ženkliai numušti kainą, tegu teikia siūlymą Savivaldybei. Jei ne, mes šio sprendimo projekto nenorėsime matyti.“
Panašu, kad derybų komisija rimtai atliko užduotį, nes sprendimo projektas buvo pateiktas Savivaldybės tarybai.
Kaip sakė šį projektą pristatęs Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto pirmininkas Algirdas Pečiulis, nupirkti ŽŪB „Žlibinai“ priklausančią pastato dalį norėta jau seniai, tik vis pritrūkdavę pastangų ar ryžto. Anot politiko, derybų komisija gerai pasidarbavo – kainą pavyko numušti.
„Kas verčia skubėti? Kaina sumažėjo nuo 50 iki 45 tūkstančių. Kodėl negalime palaukti liepos? Tada būsime kitoje derybinėje pozicijoje“, – klausė Robertas Endrikas. Jį palaikė Asta Beierle Eigirdienė: „Komiteto posėdyje kalbėjome, kad ir 20 tūkstančių per didelė suma. Tai kodėl perkame Alepo griuvėsius ir dar už tokią kainą? Susidaro įspūdis, kad būtinai norime nupirkti už tiek, kiek prašo.“
A. Pečiulis teisinosi, kad pažįstant turto turėtoją vargu ar kas nors pasikeis Savivaldybės naudai.
„Panaši situacija buvo ir Alsėdžiuose. Tada buvęs kolūkio pirmininkas čia prie mikrofono atsistojęs savo turimą dalį perleido be ginčų, kad tik bendruomenė galėtų tvarkytis. O dabar? Ar neatrodo, kad siekiama pasipelnyti?“ – svarstė Raimondas Doviltis.
Išsakę priekaištus opozicijos atstovai pareiškė nenorintys stebėti, kaip „vyksta korupcija“, ir pasišalino iš posėdžių salės. Kadangi tarybos posėdyje nedalyvavo kai kurie valdančiosios koalicijos nariai, neliko kvorumo, tad dalies pastato pirkimo klausimas atidėtas kitam mėnesiui.
Ar tas atidėjimas duos naudos, parodys laikas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Dūmų detektorių dar tik žvalgosi (0)

Artėja gegužės 1-oji – diena, nuo kurios kiekviename gyvenamajame būste turės būti įrengti dūmų detektoriai. Ugniagesiai […]

2018-04-06
Su pavasariu! (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar mėgstate skaityti knygas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas