„Matyt, iš aukščiau ilgą amžių nulėmė“

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2018-03-20

1918 metų kovo 16-ąją Žlibinų seniūnijos Gaižupių kaimo gyventojų Ignaco ir Liudvikos Stripeikų šeimoje gimė dukra Vladislava. Šiemet gražaus 100 metų jubiliejaus proga ją sveikino ne tik artimieji, bet ir Plungės rajono savivaldybės, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Mažeikių skyriaus atstovai.
Dar iki atvykstant garbingiems svečiams, į Vladislavos Vitkienės anūko Ričardo ir jo žmonos Editos namus Plungėje užsukome mes, žurnalistai.
Kaip pasakojo jubiliatę jau septynerius metus savo namuose prižiūrintis Ričardas, Vladislava buvo paskutinis vaikas šeimoje. Iš viso Stripeikos augino keturis sūnus ir penkias dukras. Visi jie sulaukė ilgo amžiaus. Viena Vladislavos sesuo mirė sukakusi 99-erius.
Sukūrusi šeimą, Vladislava apsigyveno Žlibinuose. Ten dirbo pašto skyriaus viršininke. Su vyru susilaukė vienos dukters. Deja, prieš dvylika metų ją teko palydėti anapilin. „Kiek pamenu, senelė yra pasakojusi, kad turėjo ir berniuką, bet jis dar mažas būdamas mirė“, – kalbėjo močiutę prižiūrintis anūkas.
Po karo Vladislavos sutuoktinis buvo išvežtas į Rusiją. Kiek iš močiutės pasakojimų žinojo Ričardas, ten vyras ir liko. O Vladislava, užauginusi dukrą, sulaukusi pensinio amžiaus, išsikraustė gyventi į miestą. Ten sukūrė šeimą su kitu vyru. Iki pat 93 metų senolė viena tvarkėsi savo namuose. 2011-aisiais ji rimtai susirgo, teko daryti operaciją. „Gydytojai turėjo mažai vilties, kad močiutė išgyvens, bet, kaip matote, švenčia 100-ąjį gimtadienį“, – sakė Edita ir Ričardas.
Po operacijos Vladislavą anūkas parsivežė į savo namus, nes senolė nebegalėjo vaikščioti, o ir atmintis smarkiai sušlubavo. „Ji ir šiandien negalėjo patikėti, kad sulaukė 100 metų“, – juokavo Ričardas.
Pasidomėjome, kokias stebuklingas piliules
jubiliatė vartojo, kad tokio gražaus amžiaus sulaukė. „Nebuvo ji nei kažkokia sveikuolė, nei ypatingų paslapčių turi. Matyt, , – paaiškino Edita.
Be Ričardo, Vladislava turėjo dar vieną anūkę. Deja, ji šio gražaus močiutės jubiliejaus nesulaukė. Dabar senolė gali pasidžiaugti šešiais provaikaičiais, vienu proprovaikaičiu, o netrukus į pasaulį atkeliaus ir dar vienas.
Sveikatos, artimųjų meilės, džiugių akimirkų sukaktuvininkei linkėjo vicemeras Mindaugas Jurčius, Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Genovaitė Vasylienė, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Mažeikių skyriaus vadovė Laima Nagienė.
Sulaukusi sveikintojų, jubiliatė graudenosi ir vis kartojo turinti labai gerą anūką. „O kaip kitaip… Juk ji mane vaikystėje prižiūrėjo, dabar aš ją prižiūriu“, – atsisveikindamas sakė Ričardas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Dabar svarbu neužtrenkti durų (0)

Mes dažnokai paburnojame ant valdžios – ir šiokia ji, ir anokia. Betgi mes patys ją renkame. […]

2019-02-05
Nesutinku! (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas