Mažiau šiukšlinsime, bet daugiau mokėsime?

Parašė:  2019-05-09

Į posėdį susirinkusi Rietavo savivaldybės taryba turėjo priimti sprendimus net 36 aktualiais klausimais – naujos kadencijos politikai kaip reikiant kibo į darbą. Darbotvarkėje buvo numatyta išklausyti Savivaldybei pavaldžių įmonių ir įstaigų ataskaitas, nutarti dėl pokyčių socialinėje, švietimo sferoje, Savivaldybės finansinių dalykų, paskolų, vietos ūkio aktualijų ir pan. Didžioji dalis sprendimų apsiėjo be didesnių diskusijų, nors replikų ir kandesnių pastebėjimų netrūko.
Posėdyje sulaukta uždarosios akcinės bendrovės Telšių regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) direktoriaus Rimanto Adomaičio: darbotvarkėje buvo klausimas dėl Rietavo savivaldybės atstovo delegavimo į šios bendrovės eilinį visuotinį akcininkų susirinkimą. Prieš išrenkant atstovą,
TRATC-o direktorius politikos naujokams trumpai pristatė savo vadovaujamos įmonės veiklą. Taip pat naujos sudėties tarybai linkėjo susiklausymo ir darnos.
Iš R. Adomaičio Rietavo savivaldybės politikai sulaukė kvietimo atvykti į Jėrubaičių sąvartyną, apsilankyti ten esančioje mechaninio ir biologinio atliekų apdorojimo gamykloje ir patiems pamatyti, kaip yra dirbama. Direktorius neslėpė, kad su gamyklos operatoriumi „šiek tiek konfliktuojama“. „Vertindami praėjusius metus, pelnu nelabai džiaugiamės – mūsų pajamos priklauso nuo atliekų kiekio“, – kalbėjo R. Adomaitis.
Prakalbus apie mokestį už šiukšles, TRATC-o vadovas užsiminė apie visose keturiose apskrities savivaldybėse – Telšių, Mažeikių, Plungės rajonų ir Rietavo – taikomą solidarumo principą tariantis dėl kainos už atliekų tvarkymą. Solidarumo principas – kai visiems atliekų turėtojams, gyvenantiems viename atliekų tvarkymo regione, turi būti nustatyta tokia pat šiukšlių tvarkymo kaina už tokios pačios kokybės paslaugas.
Išklausęs R. Adomaičio kalbą nuo replikos nesusilaikė meras Antanas Černeckis. Esą jis kaip Savivaldybės vadovas niekad nėra davęs sutikimo pritaikyti solidarumo principą, taigi, jo manymu, šis principas „yra pažeistas nuo pat pirmos dienos“.
Tarybos narys Viktoras Krajinas teiravosi, ar teisinga, jog vienas objektas gauna kelias sąskaitas už šiukšles. R. Adomaičio aiškinimu, nuostatuose yra numatyta, kad jei vienoje patalpoje vykdomos kelios veiklos, tai jos apmokestinamos atskirai. V. Krajinas taip pat pastebėjo, jog galbūt būtų tikslinga mažinti TRATC-o administracijos aparatą, taip pat kėlė klausimą dėl to, ar „nenutiks taip, kad kuo mažiau ateityje šiukšlinsim, tuo daugiau už atliekų išvežimą mokėsim“. „Šiame Jūsų klausime yra racijos. Taip ir bus, ko gero. Sąvartyną juk išlaikyti reikės“, – pastabai linkęs pritarti buvo R. Adomaitis.
Tarybos sprendimu į gegužės 3 dieną vykusį eilinį visuotinį Telšių regiono atliekų tvarkymo centro akcininkų susirinkimą deleguotas Rietavo savivaldybės administracijos direktorius. Jis įpareigotas balsuoti už bendrovės finansinių ataskaitų rinkinio patvirtinimą, atliekų, šalinamų sąvartyne Jėrubaičiuose, priėmimo kainas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Šalin internetą ir marš į mišką (0)

Vasara skaičiuoja paskutiniąsias dienas. Netrukus vietą ji užleis margaspalviam rudeniui. Žvelgiant iš vienos pusės, lyg ir […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidentės Dalios Grybauskaitės dešimties metų veiklą? Ar pateisino Jūsų lūkesčius?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas