Medeinos dovana

Parašė:  2018-10-08

„Ąžuolo“ klubo narys Petras Budvytis sumedžiojo puikų elnią. Tai, anot jo, miškų deivės .
Brandos amžiaus sulaukusį elnią taip pat patiesė Arūnas Tarvydas. Klubas turėjo leidimą paguldyti du elnius ir jau išnaudojo limitą.
P. Budvytis medžioja nuo 1982 metų. Turi gausią trofėjų kolekciją, kurią eksponuoja savo name, esančiame netoli Kulių. Elnių jis yra patiesęs nemažai. Stojus į žvėrių takus išaugo patyrimas. Pasak Petro, dabar kur kas tiksliau nustato, ar žvėris tinkamas sumedžioti.
„Šitas man tikra Medeinos dovana. Medžiojau prie Tilvikų, Peklinės miške. Ten kirto mišką. Stovėjo nakčiai paliktas traktorius. Tiesiog dirbau sargybiniu. Tačiau traukė į tą vietą.
Kai telefonu sužinojau, jog traktorius nebedirba, išvažiavau į elnių rujos vietą. Kirtime buvo sukrauta didžiausia šakų krūva. Prie jos ir įsitaisiau. Turiu tokias nedideles kopėtėles, kurias prieš šūvį panaudoju kaip atramą.
Nesitikėjau, kad gali pasisekti, nes dieną buvo didžiausias triukšmas, bet elniai nekeičia rujos vietos. Ir štai… pasėdėjęs pusvalandį išgirdau, kad atitraška didelis žvėris. Nulipau nuo kopėtėlių, šautuvą ant jų parėmiau, pasiruošiau šūviui. Išlindo kelios patelės su jaunikliais. Tačiau triukšmas buvo didesnis – jaučiau, kad patinas. Džiaugiausi tomis elnėmis, tik žvilgt dešiniau ir įlankoje pamačiau raguotį. Ragų taurės besančios po penkias šakas. Tapo aišku, jog elnias neeilinis. Abejonė dar buvo, ar jau laikas sumedžioti, gal dar kokius metus ir galėjo pagyventi, bet apsisprendžiau šauti. Šoviau iš priekio, tiesiai į krūtinę. Elnias krito vietoje. Atstumas buvo apie 120 metrų.
Kaip kiekvienam medžiotojui, pirmiausia kyla klausimas, ar leistiną žvėrį paguldžiau. Manau, kad šiam elniui devyneri metai“, – neeilinės medžioklės įspūdžius pasakojo Petras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kaip tarė, taip ir padarė (0)

Žaislus susirinko ir „tvarkiečių“ frakciją Seime paliko migrantas „darbietis-tvarkietis“ Valentinas Bukauskas. Nesigilinama į pasitraukimo priežastis, bet […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidentės Dalios Grybauskaitės dešimties metų veiklą? Ar pateisino Jūsų lūkesčius?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas