Medikų diena: „Jūs esate vilties nešėjai“

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2018-05-02

Penktadienį profesinę dieną minėjo medikai. Tą pačią dieną pasitikta ir kita sukaktis – Plungės rajono greitoji medicinos pagalba šiomis dienomis skaičiuoja jau 60-uosius darbo metus. Progos vertos būti paminėtos, kadangi jų centre – žmonės, kurių darbas labai svarbus kiekvienam iš mūsų. Taigi penktadienį Plungėje mūsų medikams parodytas išskirtinis dėmesys.
Prieš prasidedant Medikų dienos ir Plungės rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos 60 metų veiklos jubiliejaus minėjimui Mykolo Oginskio rūmuose, Senamiesčio aikštėje praeiviams surengta parodomoji programa, kurios metu greitosios medikai kvietė susipažinti su jų darbo specifika, suteikė galimybę pasitikrinti sveikatą, įvertinant kai kuriuos jos rodiklius.
Nors vidudienį prasidėjęs renginys apniuko dėl prasidėjusio lietaus, tačiau programos tai nesugadino, juk toks yra ir greitosios medikų darbas – tenka dirbti įvairiomis sąlygomis. Taigi Plungės rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos (GMP) parodomosios programos metu buvo demonstruojamas pažangaus gaivinimo metodas, pacientų imobilizavimas vakuuminiais įtvarais traumų atvejais. Taip pat vykdyta ir prevencinė veikla: plungiškiai buvo kviečiami pasimatuoti kraujo spaudimą, pasitikrinti cukraus kiekį kraujyje, pasikonsultuoti su dietologe, o prie renginio prisidėjusios Plungės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistės atliko kūno sudėties analizę.
Mykolo Oginskio rūmuose Plungės rajono medikų laukė padėkos šventė. Joje apsilankė ir pagarbą šios kilnios profesijos atstovams parodė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis.
A. Klišonis sveikinimo kalboje akcentavo medikų profesijos svarbą kiekvienam žmogui, dėkojo gydytojams už jų pasiaukojantį, dažnai laiko neskaičiuojantį darbą, kad padeda žmonėms ne tik savo medicininėmis žiniomis, bet neretai ir pokalbiu. „Mediko darbas – ne tik profesija, tai ir gyvenimo būdas“, – kalbėjo Plungės rajono savivaldybės vadovas ir juokaudamas pridūrė, kad dabar Plungės greitosios ekipažas turi teisę kiek vėluoti į iškvietimus – vis dėlto sulaukta jau labai garbingo 60 metų jubiliejaus!
A. Černeckis džiaugėsi galėdamas šįkart patiems medikams linkėti sveikatos, tvirtumo, ramybės – juk dažnai tai jie sako savo pacientams. „Jūs esate vilties nešėjai“, – pastebėjo kaimyninės savivaldybės meras. Šio svečio nuoširdžiu sveikinimu stebėtis nereikėtų – Plungės rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos ekipažai aptarnauja ir Rietavo savivaldybės gyventojus.
Renginio metu dar ne kartą buvo galima išgirsti gražių padėkos žodžių medikų adresu, akcentuota, kad šios profesijos atstovai mus lydi pačiomis jautriausiomis gyvenimo akimirkomis: ir džiugiomis, ir ne itin širdžiai mielomis. Darbų sūkuryje patys medikai retai atranda progą pabūti kartu, atsikvėpti kolegų apsuptyje, todėl ši šventė – galimybė pajausti bendrystę. „Kai organizavom šį renginį, mano tikslas buvo matyti jus visus čia tokius vieningus, besišypsančius. Esame viename rate, todėl išlaikykime tą vienybę ir pagarbą vieni kitiems“, – kalbėjo Plungės GMP direktorė Rasa Mončienė.
Šventės proga į padėkos ir Plungės GMP jubiliejaus renginį atvykusiems medikams skambėjo gražiausia muzika, dainos, deklamuotos jautrios eilės, taip pat gausiam būriui medikų įteikti padėkos raštai už ilgametį sėkmingą darbą. Juos džiugino kolegų sveikinimai ir gėlės.
Savo padėkos raštus įteikė Plungės rajono ir Rietavo savivaldybių merai. A. Klišonis įteikė ir sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pasirašytus padėkos raštus. Atsiimti ministro pasirašytų padėkų už atsidavimą savo darbui pakviesti: UAB „Plungės sveikatos centras“ gydytojos Rita Drėjerienė ir Vida Tamkevičienė, šeimos klinikos „Inesa“ laborantė Irena Galdikienė, gydytoja Danutė Lubickienė ir odontologė Adolfina Narutavičienė, UAB „Pulsas“ gydytoja Vitalija Klumbienė, medicinos biologė Ona Paškauskienė, Plungės rajono savivaldybės ligoninės gydytojas radiologas Albinas Tamkevičius, Plungės ligoninės bendrosios praktikos slaugytoja Aniceta Skarulskienė, Plungės GMP vairuotojas Romas Tamošauskas ir Plungės GMP bendrosios praktikos slaugytoja Rūta Brencienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Pavasariškos kovo dovanos (0)

Smagus ir šventiškas mėnuo kovas. Jau pirmąją savaitę miestuose ir miesteliuose šurmuliavo Kaziuko mugės. Sostinėje ar […]

2019-02-05
Nesutinku! (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas