Meninio skaitymo konkurso laimėtojos – Paulė Katauskaitė ir Monika Kerpytė

Parašė:  2018-02-09

Pirmąją paskutinio žiemos mėnesio dieną Rietavo kultūros centre skambėjo žodžiai. Žodžiai, nešantys meilę, džiaugsmą ir aukštinantys ant valstybės atkūrimo šimtmečio slenksčio stovinčią Lietuvą.
Rietavo savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus organizuotame vaikų ir mokinių meninio skaitymo konkurse dalyvavo daugiau nei trys dešimtys Rietavo lopšelio-darželio, Rietavo Lauryno Ivinskio ir Tverų gimnazijų, Žadvainių pagrindinės mokyklos auklėtinių.
Konkurso dalyvius sveikino Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė: „Šis vasaris – istorinis šimtmečio mėnuo. Tegul kiekvienas šiandien ištartas žodis bus skirtas Lietuvai. Gražios dienos, gražių skaitymų, tegul žodžiai neša meilę ir džiaugsmą.“
Pirmieji į sceną lipo jauniausieji skaitovai. Konkursą Vytės Nemunėlio eilėraščiu „Mano namas“ pradėjo Tverų gimnazijos Medingėnų skyriaus priešmokyklinukė Eglė Budrytė. Nuoširdžiai skambėjo žodžiai mažųjų lūpose, o kai scenoje pasirodė trimetis Rietavo lopšelio-darželio auklėtinis Emilis Paulauskas iš grupės „Boružėlės“ (mokytoja Jūratė Šuopienė) ir visiems papasakojo istoriją apie tai, kaip pelytė surado pirštinę, abejingų šiam dalyviui neliko.
Gausi buvo ir pradinių klasių skaitovų grupė. Net keletas jų buvo paruošę Juozo Erlicko kūrinius.
5–7 klasių grupėje net penki konkurso dalyviai atstovavo Lauryno Ivinskio gimnazijai. Mokiniai rinkosi Martyno Vainilaičio, Vytės Nemunėlio, J. Erlicko ir kitų autorių kūrybą. Komisija geriausiai įvertino Žadvainių pagrindinės mokyklos penktokės Monikos Kerpytės (mokytoja Lina Černeckienė) pasirodymą. Mergaitė skaitė Gendručio Morkūno „Vasarą su Katšuniu“.
Vyriausių dalyvių grupėje savo paruoštus skaitinius pristatė aštuoni moksleiviai iš Lauryno Ivinskio gimnazijos ir aštuntokė iš Žadvainių pagrindinės mokyklos.
Šie skaitovai pasirinko įvairių autorių kūrinius. Jų lūpose skambėjo Bitės Vilimaitės, Ievos Simonaitytės, Justino Marcinkevičiaus, Vytautės Žilinskaitės, Alessandro Baricco kūryba.
Geriausiai įvertintas patirties meninio skaitymo konkursuose jau turinčios Lauryno Ivinskio gimnazijos Ia klasės moksleivės Paulės Katauskaitės pasirodymas. Merginą ruošė Nijolė Dovidauskienė. Į sėkmę konkursantę atlydėjo I. Simonaitytės kūryba – ištrauka iš romano „Vilius Karalius“.
Skaitovus stebėjusi komisija – Jolanta Bertauskienė (Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja kultūrai), Birutė Gedminaitė (Rietavo kultūros centro direktorė) ir Romualda Durkienė (Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė) – nusprendė, kad zoniniame konkurso etape, kuris vyks Mažeikiuose, Rietavo savivaldybei atstovaus P. Katauskaitė ir M. Kerpytė.
Visi konkursantai apdovanoti padėkos raštais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas