Mies­to šven­tė – tarp­tau­ti­nio folk­lo­ro šur­mu­ly­je

Parašė: Daiva GERIKIENĖ, Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2018-06-21

Praėjęs savaitgalis plungiškiams dovanojo ypatingų akimirkų – Miesto šventę! Kasmet ji tokia pat, bet kartu ir kitokia: tomis dienomis netrūko įvairių kultūros, pramoginių, sporto renginių, į Plungę užsukusių garbingų svečių, delegacijų iš užsienio valstybių. Šiais metais šventę papuošė ir visų taip mėgstamas tarptautinis folkloro festivalis „Saulelė raudona“.
Kad artėja išskirtinis savaitgalis, jau buvo galima nujausti iš penktadienio pavakare prasidėjusių renginių. Kol žirgyne vyko „Plungės fotobienalės 2018“ atidarymas, kur rinkosi fotografijos meno gerbėjai, miesto centre trumpą pasirodymą surengė keli folkloro festivalio „Saulelė raudona“ kolektyvai: Senamiesčio aikštėje savo šalies šokio kultūrą reprezentavo svečiai iš Vengrijos, Turkijos ir Ukrainos. Sulaukta ir malonios naujienos: pirmą kartą Miesto šventėje vyko bardų muzikos vakaras, kuris dovanojo malonių akimirkų dainuojamosios poezijos gerbėjams.
Išaušęs šeštadienis plungiškius ir miesto svečius viliojo tradicine tautodailės ir amatų muge. Smagu, kad šį kartą buvo galima ne tik pasidairyti norint nusipirkti kokį papuošalą ar į krepšį įsimesti gardaus naminio sūrio, rūkytos dešros ar ragaišį, – Senamiesčio aikštėje praeivių laukė įvairios edukacijos. Čia galėjai ne tik stebėti, bet ir pats išbandyti medžio drožybos amatą, pasijausti tikru audėju ar paieškoti savyje dailininko gyslelės prisėdus prie mandalų piešimo ar akmenukų marginimo. Besidomintieji etnografija dalyvavo mūsų šalies tautinio kostiumo pristatyme, kur buvo demonstruojami visų regionų drabužiai.
Miesto šventė kaskart po savo sparnu priglaudžia Plungės kultūros centro organizuojamą grandiozinį renginį. Šiemet juo tapo tarptautinis folkloro festivalis „Saulelė raudona“, rengiamas jau 12-ąjį kartą. Į Plungę atvyko kolektyvų ne tik iš kitų Lietuvos miestų, bet ir iš užsienio – Estijos, Turkijos, Latvijos, Ukrainos, Vengrijos. Juos svetingai sutiko renginio šeimininkai – Plungės kultūros centro folkloro ansamblis „Gondinga“.
Šeštadienio vidudienį Babrungo slėnyje surengtos iškilmingos Miesto šventės svečių ir folkloro festivalio kolektyvų muzikinės sutiktuvės, kuriose dalyvavo ne tik šokėjai, bet ir Plungės partnerių miestų delegacijos. Švenčiančią Plungę aplankė net dešimties užsienio valstybių atstovai: jų sulaukta iš Švedijos, Čekijos, Vokietijos, Lenkijos, Estijos, Rusijos, Gruzijos (Sakartvelo) ir kt. Plungiškius ir jų svečius sveikino garbūs svečiai: Seimo nariai Jurgis Razma, Jonas Varkalys, Andriejus Stančikas, Žygimantas Pavilionis, žemės ūkio ministras plungiškis Giedrius Surplys. Miesto šventės atidarymą paskelbė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.
Bene labiausiai laukiama Plungės miesto šventės dalis – teatralizuota įmonių, įstaigų, organizacijų, kolektyvų eisena. Šiemet ji buvo kaip niekad gausi.
Kas ratuoti, kas pėsti ar net raiti plungiškiams pristatė savo įmones, organizacijas. Juos žiūrovai palydėjo gausiais plojimais ir ovacijomis. O eisenos dalyviai šoko, dainavo, skandavo. Nemažai susižavėjimo sulaukė J. Tumo-Vaižganto gatve riedanti žemės ūkio technika, signalizuojantys greitosios medicinos pagalbos, policijos, ugniagesių ekipažai. Automobilių, motociklų sporto gerbėjai taip pat turėjo kur akis paganyti.
Stengtasi ne veltui. Jau ne pirmus Miesto šventės vakarinėje dalyje apdovanojami išradingiausiai ir originaliausiai prisistatantys eisenos dalyviai. Taigi šiais metais jaunatviškiausio titulą pelnė Plungės lopšelis-darželis „Pasaka“, muzikaliausio – Žlibinų kultūros centro meno mėgėjų kolektyvas, gausiausios – uždaroji akcinė bendrovė „Vičiūnų grupė“. Ekspresyviausiu pripažintas motokroso klubas „Žemaitija“, išradingiausia – UAB „TG Motors“, bendruomeniškiausia – UAB „Linomeda“, na, o originaliausiais išrinkti Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.
Nepatingėjusių vakare ateiti į Babrungo slėnį laukė tarptautinio festivalio „Saulelė raudona“ dalyvių dainos ir šokiai. Kol kolektyvai ruošėsi pasirodymui, plungiškius pasveikino žemės ūkio ministras G. Surplys. Svečias neslėpė, kad jam visada smagu grįžti į gimtinę, o matant gražėjančią Plungę – dar smagiau. Ministras atvyko ne tuščiomis – jam patikėta įteikti Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio pasirašytus padėkos raštus Savivaldybės tarybos nariui Algirdui Pečiuliui, kanauninkui Jonui Ačui, motokroso klubo „Žemaitija“ vadovui Sauliui Stankui ir Plungės kultūros centro direktoriui Romui Matuliui.
Kaip ir minėta, vakarinėje šventės dalyje miestelėnai mėgavosi folkloro kolektyvų iš Lietuvos ir užsienio pasirodymais. Operinio dainavimo mėgėjų ausis pamalonino Merūno atliekamos dainos. Visi linksminosi kartu su dainininku Linu Adomaičiu ir grupe.
Dangų nušvietus spalvingų fejerverkų puokštei, jaunoji plungiškių karta neskubėjo skirstytis. Juk jų dar laukė šėlionės su Daddy Was A Milkman ir Junior A.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Pavaduotoja parašė:

    O siaube 5 zmones tribunoj.o siaube kas be like is plunges kulturos Modesto.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas