„…miestą šluoja „trobiniais“ šepečiais“

Parašė:  2017-10-24

Rietavo savivaldybės tarybos Finansų ir ekonomikos komitetas buvo likęs be pirmininko, tad spalio 18 dieną, susirinkus posėdžiauti, pirmiausia išrinkta nauja valdžia.
Prie vietos „finansų ministerijos“ vairo –
Jonas Eugenijus Bačinskas
Almos Lengvenienės mandatą Savivaldybės taryboje, kaip jau žinote, perėmė medingėniškė Irena Bagdonienė. Liberalų sąjūdžio atstovė taip pat pradėjo dirbti Finansų ir ekonomikos komitete, kuriam anksčiau vadovavo iš tarybos pasitraukusi partijos kolegė. Tačiau naujajai komiteto narei atiteko ne pirmtakės turėtas pirmininko postas, o pirmininko pavaduotojo pozicija. Vadovauti vietos „finansų ministerijai“ patikėta Jonui Eugenijui Bačinskui.
Paims iš vienos gydymo įstaigos ir atiduos kitai
Po valdžios išrinkimo kibta į kitus darbotvarkės klausimus.
Komiteto nariai pritarė, kad iš uždarosios akcinės bendrovės „Rietavo šeimos daktaras“ Savivaldybės nuosavybėn būtų perimtas ir viešajai įstaigai Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centrui valdyti ir naudoti perduotas Sveikatos apsaugos ministerijai priklausantis automobilis „VW Golf Variant“. Sprendimo projektas paruoštas atsižvelgus į Valstybės kontrolės pastabą, kad valstybės turtas negali būti perduotas privačiam asmeniui. Automobiliu „Rietavo šeimos daktaras“ naudojosi nuo tada, kai savo žinion perėmė Tverų ambulatoriją.
Neprieštarauta, kad Savivaldybės biudžetinės įstaigos nurašytų ir išbrauktų iš apskaitos nusidėvėjusią ir nebenaudojamą kompiuterinę ir programinę įrangą.
Nesitiki rasti specialisto laikinam darbui
Gautas prašymas 10,6 tūkst. eurų padidinti šių metų ketvirtojo ketvirčio asignavimus Savivaldybės valstybinėms funkcijoms vykdyti.
Kaip paaiškino Teisės ir finansų skyriaus vyresnioji specialistė Rūta Bagdonienė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė 2,8 tūkst. eurų neformaliajam vaikų švietimui. Dar 7,8 tūkst. eurų – budinčio specialisto, kurį po darbo valandų ir savaitgaliais būtų galima iškviesti į darbą, Vaiko teisių apsaugos skyriuje įdarbinti.
Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas tokį ministerijos siūlymą vertino skeptiškai. „Specialistą rekomenduojama įdarbinti pagal terminuotą sutartį iki birželio 1 dienos (įvertinant tai, kad galbūt ateityje jam pavyks gauti nuolatinį etatą). Nerasime mokslus baigusio žmogaus, kuris žinodamas, kad darbas laikinas, bet labai atsakingas, norės eiti šias pareigas. Jei taip atsitiks, nepanaudotus pinigus teks grąžinti ministerijai“, – kalbėjo V. Dičiūnas.
Savivaldybės kontrolierė Janina Gedmintienė situaciją vertino optimistiškiau: „Yra galimybė įdarbinti žmogų Rietave. Skelbkime konkursą, ieškokime ir gal atrasime reikalingą specialistą.“
Vieni mažina etatus, kiti nori naujų
Neprieštarauta Tverų gimnazijos prašymui įsteigti ikimokyklinio ugdymo pedagogo padėjėjo etatą pailgintos dienos grupėje. Ją lanko dvidešimt mažamečių vaikų, tad viena darbuotoja nepajėgi jų prižiūrėti.
Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos laikinoji direktorė Jolita Budriuvienė prašė nuo spalio 2 dienos panaikinti 0,25 kiemsargio etato ir 0,25 sumažinti pagalbinio darbininko ir budėtojo etatus. Tokiam įstaigos taupumui politikai pritarė.
Be didesnių diskusijų pritarta prašymui, atkeliavusiam iš Rietavo lopšelio-darželio, – nuo spalio 16-osios skirti mokytojo padėjėjo etatą ir 0,8 tūkst. eurų jam išlaikyti. Specialistas reikalingas neįgaliam vaikui, lankančiam ugdymo įstaigą, prižiūrėti.
„Mažąja Lietuvos kultūros sostine-2018“ paskelbti Tverai ruošiasi aktyvesniam kultūriniam laikotarpiui, pareikalausiančiam didesnių pastangų ir daugiau laiko. Pagalbos tveriškiai norėtų ir iš Savivaldybės – prašo skirti dar 0,5 etato meno vadovui Arūnui Gedmantui, kuris dabar dirba pusės etato krūviu. „Darbuotojas yra atsakingas, savo srities profesionalas. Dirba neskaičiuodamas valandų. Su Tverų folkloro ansambliu „Kermušė“ aktyviai koncertuoja ir propaguoja etnokultūrą“, – rašoma prašyme. Jį Finansų ir ekonomikos komiteto nariai įvertino kaip pagrįstą.
Skirs pinigų traktoriui
Į Savivaldybės tarybą keliaus prašymas skirti lėšų Neįgaliųjų draugijos tarnybiniam automobiliui „Ford Transit Custom“ išlaikyti. Ketvirčio pinigų poreikis – 2 500 eurų.
Suskaičiavęs, kiek seniūnijai kainavo Mykolinių šventės svečių vaišinimas, Rietavo miesto seniūnas Petras Lengvenis prašė padengti tam išleistus 279,99 euro. Dosnūs Finansų ir ekonomikos komiteto nariai pritarė šiam ir dar vienam seniūnijos vadovo prašymui – skirti lėšų ilgalaikiam turtui – traktoriui su padargais – įsigyti. Tiesa, kaip paaiškino R. Bagdonienė, numatyta traktoriui reikalingą sumą – 10,8 tūkst. eurų – duoti dabar, o 4 tūkst. eurų padargams teks luktelėti.
Pritardamas P. Lengvenio prašymui dėl ilgalaikio turto įsigijimo, komiteto narys Arturas Kungys siūlė: „Pirkdamas padargus, seniūnas tegul įsigyja prie traktoriaus kabinamą šepetį. Kiekvieną rytą važiuodamas į miestą matau, kaip moterys miestą šluoja „trobiniais“ šepečiais.“
J. E. Bačinskas turėjo dar vieną patarimą seniūnui: „Žoliapjovę reikia pirkti turinčią žolės surinkimo funkciją. Tokia puikiai surenka ir lapus. Labai praktiška, kai kasmet vis mažiau žmonių miestą tvarko, o teritorija lieka ta pati“, – daugmaž taip kalbėjo politikas.
Iš Savivaldybės iždo savo dalį norėtų gauti ir Rietavo seniūnija. Jos vadovas Romanas Jurčius prašė papildomai skirti 2 000 eurų. Lėšos reikalingos automobilio, žoliapjovės ir kuro katilo Giliogirio bendruomenės pastate remonto darbams. Šis prašymas taip pat keliaus į Savivaldybės tarybą.
Rietavo parapijos klebonas Antanas Gutkauskas tikisi iš Savivaldybės gauti 1 000 eurų bažnyčiai restauruoti. Dvasininko prašymui pritarta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Vietos užteks visiems (0)

Bobų vasara kviečia dar kartą, prieš paneriant į rudens miglas ir darganas, pasidžiaugti šiluma, pasimėgauti gamtos […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Vaikų ugdymo įstaigose įsigalioję nauji maitinimo reikalavimai sukiršino visuomenę. Kaip manote, ar bus naudos iš pagal higienos normas subalansuoto maisto?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas