Miesto šventei – profesionalų menininkų paroda

Parašė:  2017-06-27

Pirmąją Miesto šventės dieną, birželio 16-ąją, Plungės kultūros centre atidaryta plungiškiams gerai žinomų profesionalių dailininkų grupės „3+“ kūrybos paroda. Menininkus sveikino šios įstaigos direktorius Romas Matulis, tautodailės kuratorė Jolanta Miltenė.
Pagrindiniam mūsų miesto metų renginiui skirtą ekspoziciją pristatė dailininkai Leonardas Černiauskas, Valdas Simutis, Alvydas Stonkus ir Algimantas Veselis. Parodų salės sienas iš viso puošia daugiau 40 didesnių ir mažesnių paveikslų. Autoriai, paprašyti apibūdinti savo kūrybą, buvo nekalbūs. „Tegu mūsų darbai šneka patys už save“, – sakė jie.
J. Miltenė minėjo, kad jau senokai planavo, kokio autoriaus ar autorių darbus reikėtų eksponuoti Miesto šventės proga. Kadangi tautodailininkų paroda neseniai buvo praėjusi, specialistė mąstė apie profesionalius menininkus. „Ir lyg tyčia užsuko L. Černiauskas. Jo pasiūlymas sutapo su mano sumanymu – surengti grupės „3+“ parodą“, – pasakojo tautodailės kuratorė.
Priminsime, kad Plungės profesionalių dailininkų grupė „3+“ buvo įkurta 2003 metais. Jos pradininkai – L. Černiauskas, V. Simutis, A. Veselis ir Vilimas Ketvirtis. Kaip teigia patys autoriai, skaičius 3 simbolizuoja tris vaizduojamosios dailės šakas: tapybą, grafiką ir skulptūrą, na, o pliuso ženklas reiškia, kad į grupę gali įsitraukti ir kitų meno šakų atstovai.
Šios nevyriausybinės visuomeninės organizacijos tikslai – rengti plenerus, simpoziumus, informuoti visuomenę apie savo kūrybą, užsiimti leidyba, ugdyti gyventojų meninį lygį, supažindinti su regiono profesionaliuoju menu, garsinti Plungę ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
Per keturiolika grupės veiklos metų surengta apie 30 bendrų vaizduojamojo meno parodų, o kur dar personalinės – Plungėje, Vilniuje, Klaipėdoje, Palangoje, Telšiuose, Mažeikiuose.
Grupės „3+“ paroda veiks visą liepos mėnesį, gal ir dar ilgiau. Taigi turime gražaus laiko pasigėrėti mūsų krašte gerai žinomų profesionalų kūryba.

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Šiandieninė etninės kultūros ir tradicijų svarba (0)

Etninė kultūra yra ne tik liaudies šokiai, dainos, pasakos, tautinis kostiumas, folkloro ansambliai, žaidimai, tautosaka, liaudies […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Padiskutuokime: Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis sako, kad etninės kultūros sąvoka šiandien daug platesnė, nei įprasta manyti.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas