Moksleiviai užėmė valdžios žmonių postus

Parašė:  2018-10-15

Spalio 10-oji – Vietos savivaldos diena. Lietuvoje ji minima nuo 2007 metų. Rietavo savivaldybės tarnautojai tądien trumpai savo darbo vietas užleidžia moksleiviams, kad jie iš arčiau susipažintų su vietos valdžios darbu.
Trečiadienio rytą gražus būrelis Rietavo Lauryno Ivinskio ir Tverų gimnazijų moksleivių įžengė į miesto centre esantį Savivaldybės pastatą. Juos pasitiko šeimininkai – meras Antanas Černeckis, administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas, jo pavaduotojas Antanas Aužbikavičius, skyrių vedėjai, specialistai.
Pasveikinęs jaunimą Savivaldos dienos proga, meras A. Černeckis pažadėjo, kad kiekvienas jų galės susipažinti su pasirinkto skyriaus darbu, geriau suvokti vietos valdžios galimybes.
Lauryno Ivinskio gimnazijos vardu Savivaldybės darbuotojus sveikino Beatričė Vaičikauskaitė. Palinkėjusi valdininkams geros šventės ir sėkmingų darbų, dvyliktokė neslėpė, kad jauniesiems rietaviškiams knieti „prisimatuoti“ valdžios žmonių užimamas pozicijas. Gimnazistai merui įteikė puokštę balionų ir saldžią dovaną – pyragą. Ant vaišių stalo savivaldybininkai tądien pasidėjo ir skanų tveriškių gimnazistų dovanotą varškės sūrį.
Viena valanda naujuose postuose pralėkė greitai. Savivaldybės vadovo poziciją užėmusi B. Vaičikauskaitė sakė spėjusi susipažinti su mero darbotvarke, jo gaunama informacija, peržvelgti kai kuriuos protokolus, programą. Dvyliktokė tokiame renginyje dalyvauja antrą kartą – praėjusiais metais jai teko užimti kalbos tvarkytojos poziciją. Abu darbai merginai pasirodė įdomūs, tik mero pareigos, pasak jos, atsakingesnės.
Norėjome pakalbinti ir naująjį administracijos direktorių. Deja, mus pasitiko plačiai atvertos durys ir tuščia kėdė. Matyt, direktorius buvo išlėkęs spręsti svarbių reikalų.
Renginys užbaigtas patirties apibendrinimu.
Priminsime, kad Rietavas savivaldą atkūrė 2000 metų kovo 19 dieną. Savivaldybė užima 586 kvadratinių kilometrų teritoriją (žemės ūkio naudmenos – 37 proc., miškai – 51 proc., vandenys – 1,53 proc. ir kt.). Savivaldybės teritorijoje yra penkios seniūnijos: Rietavo, Medingėnų, Daugėdų, Tverų ir Rietavo miesto.
Įsikūrimo metais savivaldybėje gyveno maždaug 10 tūkst. žmonių. Dabar gyventojų skaičius sumažėjęs – 7 736 (2017 m. duomenys).
Nuo pat Rietavo savivaldybės atkūrimo jai vadovauja meras A. Černeckis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kai pakyla temperatūra (0)

Panašu, kad pavasaris įgauna pagreitį – lauko termometrai fiksuoja vis aukščiau kylančius laipsnius. Malonu… Jei kalbėsime […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas