Mokykla taps gyvenamuoju pastatu

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2018-06-14

Vaikų mažėja, mokyklos tuštėja. Vienos iš jų taip ir lieka liūdnai stūksoti miesteliuose ir kaimuose, kitoms pasiseka labiau – atsiranda galimybių prisikelti naujam gyvenimui. Štai varkališkiai gali džiaugtis, jog prieš kurį laiką jų gyvenvietėje uždarytos Nausodžio pagrindinės mokyklos pastatas netaps vaiduokliu: Plungės rajono savivaldybės administracijos užsakymu rengiamas techninis projektas, kuriuo vadovaujantis šis objektas greitu laiku pakeis savo turėtą mokslo statinio paskirtį ir įgaus gyvenamojo pastato statusą.
Nausodžio pagrindinė mokykla, kaip žinome, buvo uždaryta prieš porą metų, nes čia nebeliko pakankamo skaičiaus mokinių, kad toliau būtų galima vykdyti mokymo procesą. Sprendimo, kam ištuštėjęs pastatas gali būti naudojamas, ilgai laukti nereikėjo. Plungės rajono savivaldybės administracijos planuose – buvusioje mokykloje ne tik įkurdinti Varkalių biblioteką ir Nausodžio seniūnijos administraciją, bet ir įrengti socialinius būstus. Šiuo metu Savivaldybės administracijos iniciatyva kaip tik ruošiamas techninis projektas, kuriame pažymima, jog mokyklos pastatas keičia savo paskirtį ir iš mokslo objekto yra projektuojamas į gyvenamąjį pastatą.
Kaip sakė Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Kristina Petrulevičienė, Nausodžio pagrindinės mokyklos pastato techninis projektas – dar rengimo stadijos. Įvykdžius visas reikalingas procedūras, projektiniai sprendiniai bus įgyvendinami etapais. Pirmiausia bus stengiamasi patalpas pritaikyti seniūnijos administracijai ir bibliotekai, nes dabartinės seniūnijos patalpos Varkaliuose yra labai prastos būklės.
Šioje gyvenvietėje esančio mokslo paskirties pastato kapitalinio remonto, keičiant paskirtį į gyvenamąją, techninį projektą ruošia uždaroji akcinė bendrovė „Šiltas namas“. Projektiniuose sprendiniuose nurodoma, jog atlikus mokyklos pastato remontą ir pakeitus jo paskirtį pirmame aukšte turėtų būti įrengta seniūnijos raštinė, seniūno kabinetas, posėdžių salė, septynios darbo vietos, pagalbinės ūkio ir techninės patalpos, sanitariniai mazgai ir biblioteka. Antrame aukšte projektuojamos jau gyvenamosios paskirties patalpos – ruošiamasi įrengti aštuonis butus: šešis vieno kambario, du dviejų kambarių, su vonios kambariais ir tualetais. Pasak K. Petrulevičienės, jie greičiausiai atiteks socialinio būsto laukiantiems žmonėms.
Numatoma, jog paskirtį keičiantis mokyklos pastatas bus apšiltintas iš išorės. Dalis vidinių nepagrindinių sienų bus išmontuotos – pagal naują patalpų išdėstymą atsiras kitos sienos ir pertvaros. Teritorijos suplanavimas turėtų nesikeisti, ruošiamasi ją tik pritaikyti pagal naują paskirtį: sutvarkyti pėsčiųjų takus, automobilių aikšteles, prie įėjimo į biblioteką įrengti laiptus ir pandusą neįgaliems žmonėms. Prie remontuojamo pastato turėtų atsirasti ir papildomas statinys – konteinerinio tipo katilinė.
Sprendimas buvusios mokyklos pastate įrengti socialinius būstus Plungės rajono savivaldybėje – ne naujiena. Toks pat sprendimas vietos politikų buvo priimtas ir Narvaišių pagrindinės mokyklos atžvilgiu: čia pirmame aukšte bus įrengti keturi dviejų kambarių butai ir vienas vieno kambario butas, antrame aukšte – keturi dviejų kambarių butai, mansardoje – trys dviejų kambarių butai.
Šie mokyklų pastatai sulauks naujo kvėpavimo, o kitos ištuštėjusios mokyklos – Žlibinų Igno Končiaus pagrindinės – likimas dar neaiškus. Tiesa, ji yra įtraukta į Savivaldybės privatizuojamų objektų sąrašą, tačiau interesantų kol kas nėra. Mokyklą palikus paskutiniams mokiniams, pastatas liudija niūrią dabartį: buvusi švietimo įstaiga skendi nešienaujamoje teritorijoje, „puošiasi“ prižėlusiais buvusiais gėlynais, pėsčiųjų takais, trupančiu sienų tinku ir tapo objektu, kuris tikrai nebepuošia Žlibinų gyvenvietės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Finišo tiesioji (0)

Pasigirsiu, kad jau atlikau savo pilietinę pareigą – atidaviau savo balsą Prezidento ir Europos Parlamento išankstiniuose […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidento II turo ir Europos Parlamento rinkimų rezultatus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas