Mokytojo kolekcijoje – 182 metų senumo maldaknygė

Parašė:  2014-12-16

Plungės viešojoje bibliotekoje gruodžio 9-ąją surengta religinių knygų paroda iš mokytojo Bronislovo Pociaus archyvo. Ekspozicijos atidaryme dalyvavo ne tik norintieji išvysti retų, senų knygų, bet ir pats kolekcijos autorius.
Kaip kalbėjo bibliotekos direktorė Violeta Skierienė, jausmas toks, kad parodos autorius gyvena nuo vieno renginio iki kito – mat ši B. Pociaus paroda jau trečioji. Mokytojas anksčiau plungiškiams pristatė savo sukauptas senovinių monetų ir banknotų kolekcijas, o dabar pateikė religines knygas. „Paprastai kolekcininkai vengia savo kolekcijas demonstruoti kitiems, jūs, ko gero, pirmasis nebijantis parodyti savųjų“, – sakė V. Skierienė.
P. Pocius džiaugėsi, kad į kiekvieną jo parodą susirenka nemažas būrys prijaučiančiųjų ir besidominčiųjų krašto istorija. Mokytojas neslėpė, kad daugumą knygų surinko padedamas mokinių. „Išgirdęs, kad tėvai senas knygas naudoja prakurui, pasiūliau mokiniams man jas atnešti“, – pasakojo pedagogas.
Kolekcijoje puikuojasi įvairiais metais ir įvairiose vietose išleistos maldaknygės, giesmynai. Seniausias egzempliorius – 1832 metais išspausdinta maldų knyga. Pasak B. Pociaus, jam be galo brangus mamos palikimas – vyskupo Motiejaus Valančiaus parašytos „kantičkos“.
V. Skierienės teigimu, kolekcininkų, atrodo, yra daug, bet mažai tokių kaip P. Pocius, kurie apie kolekcijose esančius eksponatus lyg apie savo vaiką gali papasakoti ištisą istoriją.
Anot bibliotekos vadovės, religinių knygų paroda labai dera su adventu, kai visi apmąsto nuveiktus darbus. „Senų religinių knygų pavieniui esame matę kiekvienas, bet, kai išvysti jų daug kartu, supranti, koks tai svarbus krašto istorijos palikimas“, – teigė V. Skierienė.
Prie eksponatų ypač derėjo B. Pociaus turimi medaliai su popiežių atvaizdais: Leono XIII (1895 m.), Jono Pauliaus II (1993 m.) ir Benedikto XVI (2010 m.).
Pasidžiaugti paroda ir pasveikinti jos autoriaus atėjo ne tik Plungės kraštotyrininkų klubo „Pilaitė“ nariai, bet ir buvusi mokytojo auklėtinė, artimieji, pažįstami. „Jūs – lyg vaikščiojanti enciklopedija“, – akcentavo dažnas B. Pocių sveikinęs asmuo.
Už parodytą dėmesį mokytojas pažadėjo dar surengti savo kolekcijų parodų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Elizabeth parašė:

    Could you write about Phyicss so I can pass Science class?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ir man ne vis tiek (0)

Atvertėme naujų metų kalendorių. Norisi tikėti, kad visi sunkumai liko praeityje, kad gyvensime geriau. Tačiau, o, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kūčios, Kalėdos, Naujieji metai – šeimos šventės, kai parvyksta daug emigrantų. Kokią jie mato dabartinę Lietuvą? Ar ketina bent kada nors grįžti?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas