Muzika po Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčios skliautais

Parašė: Aušrinės VANAGAITĖS nuotr. 2017-06-13

Rietavo Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčią jau drąsiai galime vadinti ne tik dvasinės, bet ir kultūrinės traukos objektu: po baltais Dievo namų skliautais kas kiek laiko suskamba garsiausių kompozitorių kūriniai.
Klebonas Antanas Gutkauskas rūpinasi ir dvasiniais, ir kultūriniais savo parapijiečių poreikiais. Rietaviškiams ir miesto svečiams ne kartą po šv. Mišių bažnyčioje teko laimė mėgautis aukštos klasės atlikėjų pasirodymais.
Turtingi muzikos buvo praėjusieji metai, bet ne mažiau džiuginantis ir pastarasis laikotarpis. Per Sekminių atlaidus, po sumos, tikintieji buvo pakviesti į Tėvo dienai skirtą koncertą. Susirinkusiesiems koncertavo Plungės kultūros centro simfoninis orkestras (vadovė Ieva Lygnugarienė, dirigentas Donatas Lygnugaris).
Rietavo žmonėms ypač malonu buvo girdėti kartu su plungiškiais koncertuojančią rietaviškę solistę Ilmą Žilienę.
Po koncerto nuostabaus balso savininkės glėbyje sunkiai tilpo gėlės. Daug gražių žodžių išsakyta orkestro vadovei ir dirigentui, muzikantams.
Kartu su parapijiečiais muzika mėgavosi Seimo narys Jonas Varkalys.
Dvasios atgaiva rietaviškių laukė ir birželio 11-ąją. Sekmadienį maldos namuose, po sumos, koncertavo Kauno vyrų choras „Perkūnas“.
Prieš 63 metus veiklą pradėjęs choras sukaupė didžiulę patirtį: dalyvauta koncertiniuose turuose ir festivaliuose Estijoje, Suomijoje, Italijoje, Vokietijoje, Kaliningrado srityje, Latvijoje. Koncertuota žiūrovams daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių. Kolektyvo programoje – klasikinė, lietuvių ir kitų tautų liaudies muzika, sakralinės giesmės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Irena Jurkšienė parašė:

    Kaip gera,kad Dievo šventovė pavirsta ir kultūros,muzikos šventove.Visi šie dalykai taip susieti tarp savęs,kad juos visus kartu žmogus paima į širdį ir išeina visokeriopai apdovanotas,paliestas,pakerėtas,pabučiuotas ir Aukščiausiojo,ir Meno jėgos.Didžiulė padėka parapijos Klebonui ir visiems,kas prie šito prisiliečia.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Šiandieninė etninės kultūros ir tradicijų svarba (0)

Etninė kultūra yra ne tik liaudies šokiai, dainos, pasakos, tautinis kostiumas, folkloro ansambliai, žaidimai, tautosaka, liaudies […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar Jus domina XXI pasaulio futbolo čempionatas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas