Mykolinės, skirtos Lietuvos valstybės šimtmečiui ir Rietavo 765 metų sukakčiai

Parašė:  2018-10-04

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metais Rietavas mini savo 765 metų jubiliejų. Sukaktys gražios, tad švęsti ruoštasi ilgai. Jau penktadienį rietaviškiai turėjo puikią progą pamaitinti savo sielas. Dailės mėgėjus į parodos „Spalvingas dailininko Adomo Galdiko (1893–1969) kūrinių lobynas“ kvietė Oginskių kultūros istorijos muziejus, o Rietavo kultūros centre klausytojų širdis virpino Kauno valstybinio choro koncertinė programa „Taip niekas tavęs nemylės“. Diena užbaigta miesto aikštėje vakare pasigirdusiais ausiai neįprastais afrikietiškų būgnų garsais.
Šeštadienį į miestą suvažiavo daugybė svečių. Rietavo kraštiečių klubo nariai rinkosi į tradicinę sueigą, o meno kolektyvai ruošėsi eisenai, duodančiai pradžią metturgio atidarymui.
Rietavo gatvėmis žengiančių saviveiklininkų eiseną papuošė gražus pulkas balionais nešinų vaikų. Jų buvo lygiai tiek, kiek metų mūsų valstybei – šimtas.
Pirmasis rietaviškius tradicinių Mykolinių proga sveikino, visiems gražios šventės linkėjo ir už susitelkimą bendruomenei dėkojo Savivaldybės vadovas Antanas Černeckis.
Su linkėjimų kraite į Rietavą atvažiavo svečiai. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis kalbėjo apie gerėjantį gyvenimą, dažniau besišypsančius lietuvius ir linkėjo, kad šv. Mykolas saugotų ne tik Rietavo, bet ir visos šalies gyventojus.
Geros šventės, smagaus pabuvimo Mykolinių dalyviams linkėjo ir kiti svečiai: Seimo nariai Andriejus Stančikas ir Jonas Varkalys, Rietavo kraštiečių klubo pirmininkas hab. dr. Leonas Vaidotas Ašmantas, Biržų rajono savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas, Plungės rajono savivaldybės vicemeras Mindaugas Jurčius ir, žinoma, Rietavo bičiuliai iš Latvijos, Lenkijos ir Švedijos.
švenčiamos rudenį, todėl nemažas dėmesys skiriamas derliui, žemdirbiams. Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Vytautas Buivydas atvežė ir įteikė pirmininko Arūno Svitojaus padėkos raštus ūkininkams Artūrui Jurkui, Ramūnui Jurkui ir Stanislovui Antanui Jurkui bei Vatušių bendruomenės pirmininkei, Rietavo ūkininkų sąjungos atstovei Virginijai Vasiliauskienei.
Per Mykolines tradiciškai pagerbiami apžiūros-konkurso „Gražiausiai savivaldybėje tvarkomi sklypai“ nugalėtojai.
Šiemet tvarkingiausia ir gražiausiai sutvarkyta įstaiga paskelbta Danguolės ir Virgimanto Andrijauskų sodyba Drobstų kaime (Rietavo sen.), gražiausiai tvarkoma gatve – Vatušių kaimo Klaipėdos gatvė. Girėniškiai gali didžiuotis gyvenantys gražiame kaime su poilsio zona, o metų atradimu paskelbta Juozo Gaudiešiaus sodyba Gudalių kaime (Daugėdų sen.).
Miesto tvarkingiausia ir gražiausiai sutvarkyta senjorų sodyba išrinkta rietaviškių Zitos ir Petro Stankų, o kaimo – budrikiškių Virginijos ir Algimanto Valių valda.
Tvarkingiausia ir gražiausiai sutvarkyta miesto sodyba pripažinta Elenos ir Valdemaro Gedminų sodyba, esanti Plungės gatvėje.
Lygiai tokiu pat apdovanojimu kaimo teritorijoje įvertintas labardiškių Danguolės ir Antano Karalavičių triūsas, gražinant savo gyvenamąją aplinką.
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga pagerbti savivaldybės ūkininkai, dirbantys 100 ir daugiau hektarų žemės, laikantys 100 ir daugiau galvijų ar bičių šeimų. Tokių suskaičiuota beveik trys dešimtys. Konkurso „Metų ūkis 2018“ nugalėtoja paskelbta Loreta Pudžiuvelienė. Šventėje pagarsinta, kad šeši geriausi ūkininkai pakviesti į Zarbeką (Vokietija) dalyvauti Kalėdų mugėje ir susipažinti su tenykščiais žemdirbiais.
Per Mykolines skambėjo daug muzikos. Susirinkusiesiems koncertavo pučiamųjų orkestrai ir mišrūs chorai iš Vilniaus, Tauragės, Palangos, Plungės, Platelių ir Rietavo. Smagią nuotaiką iki pat sutemų skleidė atlikėjai Jurgis Didžiulis, Igoris Berinas su grupe „Huge Soul“ ir „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“. Koncertui pasibaigus, dangų nušvietė šventiniai fejerverkai.
Sekmadienį Mykolinės tęsėsi: nuo pat ryto žirgyne vyko konkūro varžybos, gyvūnų paroda. Vidudienį visus pakvietė šv. Mišios Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčioje, o vakarop Vatušiuose skambėjo liaudies muzikos ansamblio „Joginta“ (vadovas Jonas Petrauskas) grojamos melodijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas