„Nacionalinė ekspedicija“ viešėjo Plungės krašte

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2019-07-08

Liepos 1-ąją prie Plungės Mykolo Oginskio rūmų buvo sutikti neeiliniai svečiai – penktosios „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviai. Birželio 16 dieną startavusi profesoriaus Alfredo Bumblausko vadovaujama ekspedicija plaukė Dauguvos upe per Baltarusiją ir Latviją, Baltijos jūra pasiekė Saremos salą Estijoje ir galiausiai atvyko į Žemaitiją.
Šiais metais A. Bumblausko vadovaujamos ekspedicijos komandą sudarė muzikologė Zita Kelmickaitė, gamtininkas Selemonas Paltanavičius, muzikantas Gabrielius Liaudanskas-Svaras, žurnalistas Edmundas Jakilaitis, istorikai Simonas Teškevičius, Barbara Stankevič, Robertas Petrauskas, Madara Žgutė, verslininkas Arminas Darasevičius, žurnalistė, LRT radijo ir televizijos laidų vedėja Aistė Plaipaitė ir kt.
Tiesa, į Plungę atvyko ne visi dalyviai. Dalis jų lankėsi Mosėdyje, vėliau – Žemaitės memorialiniame muziejuje Bukantėje, gamino kastinį, degustavo kitus žemaitiškus patiekalus, užsuko į Platelių ežero apžvalgos aikštelę.
Na, o Plungėje besilankančius svečius prie Turizmo informacijos centro pasitiko karieta. Ja A. Bumblauskas ir Z. Kelmickaitė buvo pavėžėti iki M. Oginskio rūmų. Ekspedicijos dalyvius maršu, o vėliau ir Mykolo Kleopo Oginskio polonezu „Atsisveikinimas su Tėvyne“ pasveikino Plungės kultūros centro pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Romo Jasevičiaus.
Trumpai apie rūmų rekonstrukciją, Žemaičių dailės muziejaus svarbą plungiškiams „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviams pasakojo meras Audrius Klišonis, vicemerė Asta Beierle Eigirdienė, Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas.
Keliaudami komandos nariai siekia atskleisti įdomius istorijos momentus, tad apie tai jie trumpai šnektelėjo su rajono vadovais, apžiūrėjo muziejaus eksponatus. Iš M. Oginskio rūmų svečiai išvyko į Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, susitiko ir pabendravo su parapijos klebonu Vytautu Gedvainiu.
Iš Plungės keliautojai patraukė į Žemaičių Kalvariją. Ten juos pasitiko bendruomenės „Gardai“ pirmininkas Bronius Kleinauskas. Jis svečiams parodė niekur neeksponuotą dominikonų vienuolyno bibliotekos archyvą. Atvykusieji taip pat turėjo galimybę apsilankyti Kryžiaus kelio koplytėlėse, daugiau išgirsti apie Kalvarijos kalnų giedojimo tradiciją.
Po ekskursijos Žemaičių Kalvarijoje ekspedicijos dalyviai apsilankė Šaltojo karo muziejuje Plateliuose. Paaiškėjo, kad šiame objekte ne visi yra buvę.
Vakare keliautojai susitiko Beržore, kur jų laukė staigmena – žemaitiškos vaišės Marijonos Striaukienės kaimo turizmo sodyboje „Pas tėvukus“. Jie, padedami Žemaitijos nacionalinio parko folkloro ansamblio „Platelē“, mokėsi žemaitiškų šokių ir dainų, mokėsi žaisti ritinį („ripką“), bendravo su vietos gyventojais.
Kaip sakė Plungės turizmo informacijos centro vadovė Sandra Kasmauskienė, svečiams Plungės kraštas ir jų sutikimas paliko gerą įspūdį.
Kitą dieną ekspedicija iškeliavo į Telšius. Kaip ir minėta, kelionės pabaiga numatyta Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Kaune.
Deja, liepos 2 dieną savo „Facebook“ paskyroje E. Jakilaitis paskelbė apie ištikusią nelaimę: „Baisi žinia pasiekė „Nacionalinę ekspediciją“ ir visą Lietuvos buriuotojų bendruomenę. Plaukdamas į Raudondvarį iš Klaipėdos Kuršių mariose apvirto kurėnas SUD1, kuriuo ir pradėjome pirmąją ekspediciją prieš penkerius metus. Laivas turėjo su mumis susitikti, kad liepos 6 dieną visi draugiškai finišuotume Kaune.
Pranešama, kad mūsų draugas ir kapitonas, Jūrų muziejaus istorikas Romas Adomavičius, drauge su kuriuo perplaukėme Nemuną ir Vyslą, yra laikomas žuvusiu.“
Visą kelionę per televiziją žiūrovai galės išvysti rudenį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. knš parašė:

    atrodo kaip iš kalėjimo

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas