Nauja mokėjimo už vandenį tvarka kelia klausimų

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2019-02-25

Pirmadienį surengtame Plungės rajono savivaldybės seniūnijų vadovų posėdyje daug kalbėta apie naują mokėjimo už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas tvarką.
Į seniūnams ir gyventojams dėl minėtosios tvarkos kylančius klausimus atsakė uždarosios akcinės bendrovės „Plungės vandenys“ Abonentinės tarnybos viršininkė Rita Abrutienė.
Tarnybos vadovė kalbėjo, jog po įmonėje atlikto audito buvo sulaukta pastabų, kad laiku už vandens tiekimą ir nuotekų šalinimą nesumokėjusiems gyventojams neskaičiuojami delspinigiai. Taigi nuspręsta pereiti prie mokėjimo pagal sąskaitas.
Seniūnams paklausus, ar dėl popierinių sąskaitų padidės mokestis, R. Abrutienė tvirtino, kad kol kas jos nieko nekainuos. Be to, jų galima atsisakyti, o mokėtiną sumą pasižiūrėti savitarnos svetainėje arba sąskaitą užsisakyti internetu.
Sąskaitas kaimuose nešios laiškininkai, todėl gyventojai privalo užtikrinti, kad pašto dėžutės būtų tvarkingos.
Gyventojai skaitiklių rodmenis turės nurodyti gautoje sąskaitoje. Mokėtinos sumos jiems skaičiuoti nereikės – ji bus apskaičiuojama ir nurodoma kito mėnesio sąskaitoje.
Specialistė atkreipė dėmesį, jog gavę sąskaitas gyventojai pamatys, kad mokestis už nuotekų tvarkymą yra išskaidytas į tris dalis, tačiau bendra suma nesikeis.
Seniūnai sutiko, kad atsiskaityti už vandenį kiekvieną mėnesį būtina, tačiau net neabejojo, kad gyventojams, o ypač senyvo amžiaus, kol nauja tvarka įsilinguos, gali kilti problemų. „Tikimės, kad sąskaitos pasieks anksčiau, nei kad buvo su pensijomis“, – juokavo „Plungės vandenų“ specialistė.
Pirmosios sąskaitos rajono gyventojus turėtų pasiekti jau kito mėnesio pradžioje.
Keliems seniūnams kilo klausimų ir dėl balsadėžių artėjantiems rinkimams. Atsakyta, kad naujų balsadėžių seniūnijoms perkama nebuvo, o kad būtų įvykdyti reikalavimai (balsadėžės negali būti permatomos – aut. past.), bus nupirkta dažų joms nudažyti.
Posėdyje dalyvaujantis Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis ragino visus dabar, kai sniegas ir ledas beveik nutirpęs, atkreipti dėmesį į kelius, asfalte atsiradusias duobes ir stengtis, kad bent jau didžiosios jų būtų užtaisytos. „Jei esame savo teritorijos šeimininkai, pradėkime nuo savęs. Nelaukime, kol kas nors ims mus padavinėti į teismus“, – kalbėjo jis.
Taip pat G. Bagužis paragino seniūnus, turinčius pasiūlymų dėl automobilių specifikacijos (kiekvienai seniūnijai numatyta išnuomoti po mašiną – aut. past.), pateikti juos atsakingam specialistui, kol dar ruošiami viešojo pirkimo procedūrų dokumentai.
Seniūnijų vadovai pasidžiaugė, kad elektros įrenginių techninės priežiūros paslaugų konkursą laimėjusi uždaroji akcinė bendrovė „Elektrifikacijos paslaugos“ dirba atsakingai. „Turėjau problemą, paskambinau. Jau kitą dieną atvyko ir sutvarkė. Kol kas, atrodo, dirba gerai“, – tvirtino Stalgėnų seniūnas Arūnas Jurkus.
„Blogiau nei „Valda“ tikrai nebus“, –
pusbalsiu jam pritarė kolega.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kad laikraštis – lyg apeiga (2)

Ak, tie ieškojimai… To, kas nauja, nepatirta, nepažįstama, arba to, kas labiau ar labiausiai – prasminga, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Dabar Plungės šilumos tinklų įkainis už šildymą yra vienas didžiausių Lietuvoje, bet žadama, kad gruodį jis mažės. Kaip reaguojate į artėjantį šildymo sezoną ir kainas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas