Nauja šluota įsisuko kaip reikiant

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2017-04-14

Vienas sprogimas, kitas. Vienur pagrasinta apie padėtą sprogmenį, tuoj ir kitur. Sunkiasvorės mašinos vėl traiško niekuo dėtus žmones. Cheminė ataka… Tai – pastarųjų savaičių naujienos. Anksčiau galėjome guostis, jog visa tai vyksta toli nuo mūsų, o dabar ramybė pradeda sklaidytis kaip vasaros rūkas. Kaskart klausydamasis dienos naujienų lengviau atsikvepi, kai nepranešama apie įvykusį sprogimą, sutraiškytus žmones...
O gal šių išpuolių tikslas toks ir yra? Įvaryti nežinomybės jausmą ir kas kiek laiko tą širdyje tūnantį nerimo kirminą pažadinti? Ko gero, tik aukščiau esantysis težino, kas dedasi žudynes sumąsčiusių žmonių galvose.
Atvirai pasakysiu: anksčiau pasvajodavau, kaip būtų gerai paatostogauti kur nors Europoje, o dabar vis dažniau susimąstau, kad gal ir nenoriu.
Kad jau prakalbau apie atostogas, tą temą ir pratęsiu. Pradėsiu nuo tų, kurie atostogauja ilgiausiai – moksleivių. Matyt, naujoji šalies valdžia nusprendė gyventi pagal liaudies išmintį. Juk sakoma, kad nauja šluota naujai šluoja. Štai švietimo ir mokslo ministrė ėmė ir sužaidė žaidimą „mes pasitarėm, ir aš nusprendžiau“, kad Lietuvos mokiniai per daug ilsisi ir per mažai mokosi. Sprendimas pagerinti akademinius pasiekimus – ilginami mokslo metai. Ir nesvarbu, kad apklausos rodo, jog su tokiu sprendimu mažai kas sutinka, bet jei ministrė pasakė – šventa.
Neblogai ta nauja šluota brūkštelėjo? O kur tyrimai, kad ilgiau trinant klasės suolus pagerės mokymosi rezultatai? Nesvarbu, juk tiek žmonių dirbo: kūrė apklausas, rengė viešas diskusijas ir pan. Jei dirbo, vadinasi, turi būti ir rezultatas. Ir jis yra. Bet iš šalies žiūrint ir juokas, ir pyktis ima, kai, švelniai tariant, buvai apgautas kaip penkiametis. Po paviešintų interviu supranti, kad viskas iš anksto jau buvo nuspręsta. Tik reikėjo žmonėms parodyti, kad jų nuomonės atsiklausta. O kam jos klausti, jei ji niekam nerūpi?
Na, o dabar apie dirbančiųjų atostogas. Pagal naująjį Darbo kodeksą vietoj 28 kalendorinių atostogausime 20 darbo dienų. Matematiškai lyg ir niekas nesikeičia. Bet ta nauja šluota vienu brūkštelėjimu ėmė ir „nušlavė“ sukauptas atostogas. Juk pagal naują tvarką ir atostogų dienos skaičiuojamos naujai. Nieko nebepridursi: dirba žmonės iš peties. Tik kur nauda? Oi, ne taip paklausiau. Kam nauda?
Tad nebežinai, į kurią pusę ausį atsukti, kai vos ne kas dieną po naujieną. Garantuotai prieššventinę nuotaiką ne vienam mokyklos vadovui sugadino ne tik žinia apie ilginamus mokslo metus, bet ir planai įvesti vadovavimo kadencijas. O, rodos, galėtum pasidžiaugti kvepiančiu pavasariu, besiskleidžiančiais pirmaisiais medžių pumpurais, pražydusiomis žibuoklėmis…
Gražių švenčių!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Vietos užteks visiems (0)

Bobų vasara kviečia dar kartą, prieš paneriant į rudens miglas ir darganas, pasidžiaugti šiluma, pasimėgauti gamtos […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Vaikų ugdymo įstaigose įsigalioję nauji maitinimo reikalavimai sukiršino visuomenę. Kaip manote, ar bus naudos iš pagal higienos normas subalansuoto maisto?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas