Naujagimių įregistruota daugiau

Parašė:  2018-01-09

Išanalizavus 2017-ųjų demografinius rodiklius, kuriuos mums pateikė Rietavo savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Zinaida Baltrimienė, matyti, kad praėjusieji metai buvo dosnesni gimimų, o mirčių įregistruota mažiau nei kelerius pastaruosius metus. Statistika rodo, kad mergaičių gimė ženkliai mažiau, bet moterų mirė daugiau nei vyrų.
Berniukų susilaukta dažniau
Rietavo civilinės metrikacijos skyriuje 2017-aisiais įregistruoti 87 gimimai. Įdomu tai, kad berniukų (50) tėvai susilaukė dažniau nei mergaičių (37). Didžioji dalis mažylių gimė šeimose. 31 atveju pripažinta tėvystė, keturis kūdikius įregistravo vienišos mamos.
16 naujagimių (aštuoni vyriškos ir aštuoni moteriškos lyties) pirmąjį oro gurkšnį įkvėpė ne Lietuvoje. Emigrantų pamėgtoje Jungtinėje Karalystėje gimė devyni, Norvegijoje – penki, Baltarusijoje ir Rusijoje – po vieną mūsų šalies pilietį.
Vienai porai metai buvo itin dosnūs – padovanojo dvynukus. Sūnų tėvai pavadino Ąžuolu, dukrai suteikė Saulės vardą.
Turtingiausia mažylių – Rietavo seniūnija. Čia gandras lankėsi dvidešimt devynis kartus ir šeimoms pristatė dvylika dukryčių ir septyniolika sūnelių.
Rietavo mieste sulaukta dvidešimt dviejų naujagimių – dešimties mergaičių ir dvylikos berniukų.
Kūdikių krykštavimu džiaugiasi dešimt Tverų seniūnijoje gyvenančių šeimų. Tveriškiai supa tris mergaites ir septynis berniukus.
Medingėnų seniūnijoje gimė septyni vaikai. Iš jų – tik dvi mergaitės.
Daugėdiškiai įregistravo tris naujagimius – du moteriškos ir vieną vyriškos lyties.
Rietavo civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Z. Baltrimienė prie retesnių mergaitėms suteiktų vardų priskyrė Šarlotę, Aletę, Adriją, Milaną, Anabelę, Patriciją. O prie retesnių berniukų vardų – Ainorą, Keviną, Herkų, Vilandą, Kiprą, Elijų. Populiarūs ir tėvų mėgstami išlieka Dominykas, Lukas, Kristupas, Kamilė.
Užsienyje gimę vaikai dažnai pavadinami nelietuviškai skambančiais vardais – Hanna, Lukas Cyril, Sofija, Oskaras.
Palyginti su 2016-aisiais (81), vaikų Rietavo savivaldybėje praėjusiais metais gimė šiek tiek daugiau.
Moterys laimės ieško atkakliau
Rietavo civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, aukso žiedus sumainė 49 poros. Daugeliui jaunavedžių – 42 vyrams ir 37 moterims – tuoktuvės buvo pirmosios.
Santuokų pernai įregistruota mažiau nei 2016 metais (55).
Antrą kartą tuokėsi 7 vyrai ir 10 moterų. Viltis surasti mylimą žmogų, matyt, neapleidžia niekada. Atkakliausiai laimės ieško moterys: viena savivaldybės gyventoja santuoką registravo trečią kartą, viena ryžosi net ketvirtam bandymui.
2017-aisiais susituokusių vyrų amžiaus vidurkis – 34,4 m., moterų – 31,8 m. Vyriausia amžiumi jaunoji – 58 metų moteris, vyriausias jaunikis – 51 metų vyriškis. Jauniausia santuokos priesaikos žodžius tarusi nuotaka – devyniolikmetė. Jauniausias jaunikis – 24 metų jaunuolis.
Didžioji dalis jaunavedžių savo santuoką registruoja Savivaldybės numatytoje vietoje. Tik trys poros praėjusiais metais iškilmingam aktui pasirinko vietą savo nuožiūra.
Mirčių įregistruota mažiau
Pagal Rietavo civilinės metrikacijos skyriaus įrašus, netekome praėjusiais metais 77 gyventojų – 43 moterų, 34 vyrų.
Nuo širdies ir kraujagyslių ligų mirė 51 žmogus, nuo vėžio – 14. Kitos ligos pareikalavo 12 gyvybių.
Daugiausia gyventojų prarado Rietavo miestas. Čia atsisveikinta su 25 moterimis ir 18 vyrų. Rietavo seniūnijoje mirtingumas mažesnis – netekta 20 asmenų (13 moterų ir 7 vyrų). Tveriškiai anapilin išlydėjo 9 kraštiečius – 5 moteris ir 4 vyrus. Daugėduose registruotos dviejų, Medingėnuose – vieno vyro mirtis.
Du mūsų savivaldybės gyventojai su šiuo pasauliu atsisveikino užsienyje.
Žinodami, kad dalis ligoninių elektroninį mirties liudijimą perduoda savivaldybėms, kurių teritorijoje veikia, o ne pagal mirusiojo gyvenamąją vietą, duomenis mėginome tikslinti Savivaldybės administracijos Sveikatos, socialinės paramos ir rūpybos skyriuje. Kaip mums sakė vyriausioji specialistė Sandra Rėkašienė, praėjusiais metais skyrius išmokėjo laidojimo pašalpą 96 asmenims.
Jei remsimės šia informacija, 2017-aisiais anapilin išlydėjome daug mažiau gyventojų nei lyginamaisiais 2016-aisiais (110). Dar ankstesniais metais – 2015-aisiais – savivaldybėje buvo įregistruota 117 mirčių, 2014 metais – 126.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Sutrikę lyg nuogi lapkričio medžiai (0)

Lapkritis – pats niūriausias metų mėnuo: sunkiai išauštanti ir greitai temstanti diena, lapus praradę medžiai, nutilusios […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar remiate pedagogų streiką?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas