Naujakuriams įteikti raktai

Parašė:  2018-07-11

 

Buvusiame Žemaitijos kolegijos bendrabutyje, kuris dabar priklauso Rietavo savivaldybei, pakvipo įkurtuvėmis. Čia įrengti 15 naujų butų jau atvėrė duris būsimiems gyventojams.
„Namai – tai ne rąstai, ne plytos…“ – skambėjo dainos, kuria ketvirtadienį pradėta Savarankiško gyvenimo namų ir socialinių būstų savivaldybėje atidarymo šventė, žodžiai. „Namai – tai erdvė pasislėpti nuo gyvenimo negandų, vieta, kurioje galima pasisemti taip reikiamos vidinės ramybės, drąsos siekti tikslų“, – tęsė mintį apie namų reikšmę žmogaus gyvenime renginio vedėja Rietavo socialinių paslaugų centro direktorė Danutė Stončiuvienė.
Kiekvienas statinys, kaip ir žmogus, turi savo likimą. Pastato Plungės g. 18 istoriją susirinkusiesiems priminė buvęs Žemaitijos kolegijos direktorius, vicemeras Jonas Eugenijus Bačinskas: „Tai 1961–1962 m. pastatytas bendrabutis, skirtas Žemės ūkio technikumo mokiniams gyventi. Kurį laiką tai buvo pats aukščiausias statinys Rietavo mieste. Pastatas galėtų papasakoti daug istorijų, ypač iš tų laikų, kai čia buvo merginų bendrabutis, o vaikinai visokiais būdais, laimingai ir nelaimingai pasibaigusiais, mėgino pas jas patekti. Kai bendrabutis Žemaitijos kolegijai tapo nereikalingas, perdavėme jį Savivaldybės žinion. Džiaugiuosi, kad šiandien jis atvers duris naujiems gyventojams. Sėkmės visiems, gyvensiantiems šiame name.“
Meras Antanas Černeckis taip pat turėjo linkėjimų būsimiesiems naujakuriams: „Ne kiekvieną dieną išaušta toks rytas, kai turime kuo pasidalyti. Šiam namui atiteko graži paskirtis – padėti. Padėti bendruomenės nariams, išgyvenantiems sunkesnį gyvenimo tarpsnį ir reikalingiems pagalbos. Penki butai pritaikyti Savarankiško gyvenimo namams. Žmonės, turintys negalią, lengvai pateks į savo būstus, nes tam įrengtas liftas. Vieta patogi – šalia centrinės gatvės, netoli ligoninės, Socialinių paslaugų centro, kurio darbuotojai rūpinsis Savarankiško gyvenimo namų gyventojais. Įgyvendinę šį projektą, įgyvendinome ir savo seną svajonę turėti rezervinį butą, kuriame galėtų prisiglausti gaisro ar kitos nelaimės ištikta šeima. Šiandien turime tam skirtą trijų kambarių butą ir, pasitaikius ekstremaliam atvejui, mums daugiau nereikės ieškoti pagalbos iš kitur. Dėkoju visiems, savo darbu prisidėjusiems prie šio gražaus projekto įgyvendinimo.“
Palinkėjęs gero sugyvenimo ir puikios nuotaikos, Savivaldybės vadovas įteikė raktus būsimiems socialinių būstų gyventojams. Savarankiško gyvenimo namų raktų ryšulėlis perduotas į D. Stončiuvienės rankas.
Atidarymo juostelę perkirpo meras A. Černeckis, seniūnas Petras Lengvenis, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Aužbikavičius ir D. Stončiuvienė.
Dievo palaiminimo naujakuriams ir žmonėms, prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo, prašė Rietavo parapijos klebonas kun. Antanas Gutkauskas. Pašventinęs pastatą dvasininkas pridūrė: „Tegul čia apsigyvena šventieji angelai.“
Baigiantis ceremonijai sulaukta ir senbuvių (pirmo aukšto patalpos nuomojamos įmonėms) sveikinimų.
Vėliau visi atidarymo šventės dalyviai apžiūrėjo per du aukštus išsidėsčiusius butus. Kaip jau minėjome, iš viso jų įrengta 15: dešimt socialinių būstų ir penki Savarankiško gyvenimo namams skirti butai. Keturiuose iš pastarųjų greitai įsikurs negalią turintys žmonės, o viename – laikinai tėvų globos netekę vaikai, kurie iki šiol gyveno Socialinių paslaugų centre.
Vienas iš dešimties socialinių būstų bus rezervinis, kituose tuoj prasidės naujakurių bruzdesys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. komunistas staska parašė:

    ponas Bačinskai,kad jau prisiminei kada statytas bendrabutis,noriu paklausti,ar pameni kad prieš šį pastatą yra stovėjęs ir didysis bolševikas vladimiras iljičius,kaip sakant saviškis,o aš pamenu,pusė to lenino tebuvo ir neilgai išstovėjo,būktai per didelė garbė bažnytkaimiui išsivežė didesni bolševikai už mudu

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas