Ne vietoje ir ne laiku

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2017-03-17

Ko gero, daugelis Lietuvos žmonių pastarosiomis savaitėmis gyveno visai kitokį gyvenimą, nei įprasta. Nebuvo įmanoma ramiai klausytis televizijos ar radijo žinių, iš pradžių laukiant naujienų apie dingusios jaunos merginos paieškas, o vėliau girdint jos tragiškos mirties aplinkybes.
Dažnas iš mūsų galėjome tik stebėtis, iš kur atsiranda tokių, kuriems kastuvu užtalžyti niekuo dėtą žmogų – vieni niekai. „Baisu“, „protu nesuvokiama“, „kur ritasi pasaulis?“ – tai buvo pagrindinės mintys ir žodžiai bendraujant su kitais. Tikrai nesuprantama ir siaubinga. Galiu tik įsivaizduoti dukters netekusių tėvų skausmą, kai vienas telefono skambutis nužudė paskutinę viltį.
Tačiau man nesuvokiamas ir kitas dalykas: kaip į galvą turi šauti mintis, švelniai tariant, „pasipiarinti“ kitų nelaimės sąskaita? Apie ką kalbu? Apie mūsų išrinktuosius. Nežinau, gal ir klaidingai galvoju, bet tas valdžios atėjimas į šermenis, o paskui šio atėjimo fotografijų viešinimas socialiniame tinkle „Facebook“… Atleiskit. Nesakau, kad merginos tėvai nebuvo verti užuojautos, o gal ir asmeniškai valdžios atstovų pažįstami, bet… ar būtina apie tai skelbtis? Čia galiu tik patraukti pečiais. Beje, tuose pačiuose laidojimo namuose tą pačią dieną buvo pašarvoti dar du žmonės. Ar ir jų artimiesiems pareiškėte užuojautą? Spėju, kad ne, nes apie tai skelbiančių nuotraukų nemačiau.
Spėju, kai kas perskaitęs pamanys, kad esu nejautri, kad manęs nesujaudino šie įvykiai. Sujaudino ir dar kaip, bet mintis eiti į šermenis vien iš smalsumo, pažiūrėti, kiek gėlių, ar graži urna, ar kad mane pamatytų kiti, kažkaip nekilo. Man atrodo, kad reikia gerbti svetimą skausmą.
Liūdna, neramu, bet gyvenimas tęsiasi. Štai viso to šurmulio šešėlyje svarstoma, kad prasidėjus naujam šildymo sezonui pridėtinės vertės mokesčio lengvata nebebus taikoma. Išvada – augs šilumos kainos. Tiesa, politikai tikino, jog tie, kuriems tikrai reikalinga kompensacija, ją gaus, bet niekas nepasakė, kaip reikės išgyventi tiems, kurie į tuos rėmus netelpa, kurie iš paskutiniųjų sugeba sumokėti už šildymą, bet daugiau niekam ir nebelieka? Nors tikėtina, kad iki naujojo sezono pradžios viskas dar gali pasikeisti. Kaip sakoma, pagyvensim, pamatysim.
Prieš tai buvo kalbėta ir apie tai, kad visiems vaikams bus mokami vadinamieji vaiko pinigai. Bet vėl – juk atsisakius PVM lengvatos šildymui, gaunančiųjų kompensacijas turėtų padaugėti, o iš kur joms bus paimta pinigų? Tad ir neskubu džiaugtis, kad tie žadėtieji 15 eurų man visai praverstų.
Kita naujiena – Trišalė taryba lyg ir baigia derybas dėl naujojo Darbo kodekso. Nors galutinis variantas dar neaiškus, bet pirmosios kregždės skelbia, kad nelabai kas ir keisis nuo atidėtojo varianto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Liepos 12 d. prasidėjo projektas „Surink Lietuvą“: po savivaldybes keliaujantys žmonės galės rinkti magnetukus ir iš jų sudėti šalies žemėlapį. Ar ketinate dalyvauti?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas