Neeilinė „Purvaičių“ būrelio medžioklė

Parašė:  2017-12-01

„Purvaičiai“ yra pats pirmasis susibūręs medžiotojų kolektyvas Plungės rajono medžiotojų ir žvejų draugijoje. Šiuo metu jam priklauso 51 narys. Medžioklės plotai – 9,3 tūkst. ha. Būreliui vadovauja Tadas Žilevičius.
Praėjusį savaitgalį purvaitiškiai turėjo neeilinę medžioklę. Joje dalyvavo 36 medžiotojai. Vadovavo Mindaugas Preibys.
Medžioklė pavadinta kiškių, tačiau krito šeši šernai. Ji pradėta vėliavos iškėlimu. Tai būrelyje naujovė. Nors vėliavą (net pašventintą Pakutuvėnų bažnyčioje per Šv. Huberto dieną) kolektyvas jau turėjo, bet ji prie medžiotojų namelio iškelta pirmą kartą. Stovą padarė nagingas būrelio narys Robertas Rekašius.
Ir štai vėliavą iškelia vienas iš seniausių medžiotojų Kazimieras Vaičius. Tuo metu aidi medžioklės ragas, pučiamas Arvydo Dirginčiaus. Beje, pažymėtina, kad rago garsų melodijos sukurtos plungiškio prof. Petro Vyšniausko, o A. Dirginčius groja kariniame orkestre.
Ragas aidėjo prieš kiekvieną varymą ir jo pabaigoje. Surengti trys varymai. Be abejo, buvo ir netaiklių šūvių. Kai kam laputė po šūvio tik uodega vinkstelėjusi nuskuodė mišku. Kai kam šernelis „per storą kailį turėjo“.
Po medžioklės buvo pagerbti kritę žvėrys, taiklūs šauliai ir medžioklės karaliumi tapęs Povilas Šakinis, kuris paguldė du šernus. Po knislį patiesė Antanas Petreikis, svečiai Saulius Vengalis ir Andriejus Vavilovas. Pastarasis – jaunas medžiotojas ir tokį žvėrį paguldė pirmą kartą. Pasižymėjo dar vienas svečias – Elijus Vilimas. Būrelio vėliavą nuleido K. Vaičius.
Ne tik rago garsai ir vėliavos iškėlimas pakiliai nuteikė medžiotojus. Per pietus ir po medžioklės degė laužas, vaišintasi kopūstiene su šernienos dešrelėmis, ir visi kalbėjo, kad greitai dėl šernų maro tokių dešrelių nebebus.
„Plungės“ laikraščio kalbintas būrelio vadovas T. Žilevičius džiaugėsi puikiai surengta medžiokle. Ja buvo patenkintas ir rajono medžioklės žinovas Virginijus Ostasevičius. Kolektyve vis didesnis dėmesys skiriamas jos saugumui ir kultūrai. Padaryti pirmieji bokšteliai, skirti medžioklei su varovais. Nežinančiam skaitytojui pasakysiu, jog tai neaukšti bokšteliai, kuriuose galima iš tolo pamatyti į liniją atbėgantį žvėrį ir kur kas saugiau paleisti šūvį.
„Aš tuo itin džiaugiuosi ir tikiuosi, kad, bėgant laikui, tokių bokštelių mūsų plotuose bus šimtai. Bene daugiausia jų padarė šios medžioklės vadovas M. Preibys.
Itin medžioklės kultūrą kelia pučiamo rago garsas. Manau, jog tokių medžioklių surengsime dar ne kartą. Būtinai turiu paminėti, kad mums talkino net devyni lietuvių skalikai. Mūsų kolektyve yra tokios veislės šunų augintojas Andriejus Petreikis. Skalikas pavaizduotas ir būrelio herbe. Tris šios veislės šunis turiu pats. Šį kartą buvau tik varovas. Man tikrai nebūtina sumedžioti žvėries, tačiau darnos, susiklausymo, pagarbos žvėriui, kultūros medžioklėje sieksiu“, – kalbėjo pirmus metus kolektyvui vadovaujantis T. Žilevičius.
Per medžioklės sezoną vidutiniškai „Purvaičių“ būrelis sumedžioja tris tauriuosius elnius. Vienas būna raguotis – šiemet sėkmė nusišypsojo Artūrui Vainauskui. Po ilgesnės pertraukos patiestas raguotas briedis. Plačiaragį paguldė Darius Diburys. Sumedžiojama apie 20 stirninų ir 25 stirnos. Na, o daugiausia paguldoma šernų – apie 100.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Vietos užteks visiems (0)

Bobų vasara kviečia dar kartą, prieš paneriant į rudens miglas ir darganas, pasidžiaugti šiluma, pasimėgauti gamtos […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Vaikų ugdymo įstaigose įsigalioję nauji maitinimo reikalavimai sukiršino visuomenę. Kaip manote, ar bus naudos iš pagal higienos normas subalansuoto maisto?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas