Neįgalieji džiaugėsi juos buriančia švente

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2018-12-06

Gruodžio 3-iąją pasaulis mini Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną. Ji kasmet mus įpareigoja prisiminti negalios ištiktus artimuosius, draugus, pažįstamus, skatina atidžiau pažvelgti į tai, ar mūsų rūpinimasis jais ir skiriamas dėmesys yra pakankamas, ar šiems žmonėms suteiktos vienodos teisės ir sąlygos pritapti visuomenėje. Lapkričio 29-ąją Rietavo kultūros centre surengta popietė, skirta paminėti šią dieną.
Tarptautinės neįgaliųjų žmonių dienos minėjimą organizavo Rietavo savivaldybės neįgaliųjų draugija. Atjautos, supratimo ir meilės vienas kitam renginį vedė Eglė Fabijonavičienė. „Kiekvienų metų gruodžio 3-iąją pasaulis mini Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną. Tokia kaip ši šventė priverčia mus sustoti, prisiminti, pabūti su tais žmonėmis, kuriems dėmesys yra reikalingas. Šios dienos koncertas yra skirtas tam, kad galėtumėme pabūti drauge, padėkoti vienas kitam“, – kalbėjo vedėja.
Rietavo kultūros centre susirinkusius šventinės popietės dalyvius pirmiausia savo muzikos garsais pasveikino Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos auklėtiniai ir jų mokytojai. Scenoje muzikuojantį buvo galima išvysti ir šios įstaigos direktorių Nerijų Jasinską. Tarp tą dieną koncertuojančiųjų taip pat buvo Rietavo savivaldybės neįgaliųjų draugijos ansamblis „Vilties balsai“ (vadovas Vincas Varpiotas), šios draugijos ir sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Rietavo viltis“ nariai (vadovė Jūratė Viršilienė).
Sulaukta muzikantų iš kaimyninės Plungės. Rietaviškiams smagiai grojo liaudiškos muzikos kapela „Minija“, kuriai vadovauja Aldona Smagurienė.
Neįgaliųjų dienai skirtame renginyje apsilankė ir garbūs svečiai. Į šventę atvyko meras Antanas Černeckis, Savivaldybės administracijos Sveikatos, socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Rėkašienė.
Meras savo sveikinimo kalboje akcentavo buvimo drauge svarbą, džiaugėsi, kad savivaldybės neįgalieji gali būti vienybės ir vienas kito palaikymo pavyzdžiu. „Tai, kad supranti, jog tavimi kažkas rūpinasi, padeda, gyvenimą padaro lengvesnį“, – pabrėžė A. Černeckis. Kartu jis paminėjo, kad Savivaldybė stengsis palaipsniui visas savo įstaigas pritaikyti neįgaliųjų poreikiams – kad patekimas į jas nesudarytų problemų. Socialiai atsakingomis būti meras paragino ir Rietave veikiančias įmones.
Savo ruožtu S. Rėkašienė pastebėjo, kad, matant Rietavo neįgaliųjų gražų ir tvirtą tarpusavio bendravimą, ryšį, norisi prisidėti prie šių žmonių bėdų sprendimo. „Nebijokite kreiptis, jei, pavyzdžiui, reikia jūsų poreikiams pritaikyti būstą“, –
ragino specialistė.
Pasinaudodamas proga meras dovanėlėmis – knygomis – atsidėkojo Rietavo savivaldybės neįgaliųjų draugijos tarybos nariams už jų atliekamą darbą šios organizacijos ir visų Rietavo neįgalių žmonių labui.
Žodį tarė ir draugijos pirmininkas Petras Jonušas. Jis linkėjo likimo draugams sveikatos ir tikėjimo savo galimybėmis, nes jos juk yra neišsenkančios. „Niekas šiame pasaulyje nėra mažas ir nereikalingas. Būkime drąsūs, mūsų sėkmė – mūsų rankose“, – kalbėjo P. Jonušas.
Rietavo savivaldybės neįgaliųjų draugija įsikūrė 1996-aisiais. Praėjusių metų duomenimis, joje registruota 214 narių. Iš jų – 5 vaikai, 118 darbingo amžiaus suaugusiųjų ir 91 pensinio amžiaus žmogus. Draugija neįgaliesiems ir jų šeimų nariams suteikia galimybę gauti kokybiškas ir poreikį atitinkančias paslaugas siekdama minimalizuoti atskirtį socialinių ir kitų paslaugų sferoje. Įgyvendina įvairius projektus, dalyvauja įvairiuose renginiuose, plėtodama veiklą bendradarbiauja su Lietuvos neįgaliųjų draugija, aplinkinių rajonų draugijomis, Rietavo savivaldybe ir kt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kai pakyla temperatūra (0)

Panašu, kad pavasaris įgauna pagreitį – lauko termometrai fiksuoja vis aukščiau kylančius laipsnius. Malonu… Jei kalbėsime […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas