Nelaimės akivaizdoje

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2019-10-28

Kai kurią nors Indijos vandenyno salą nusiaubia cunamis, mums skauda. Skauda ir tada, kai kurioje nors Afrikos valstybėje badauja vaikai, kai Pietų Amerikoje dega miškai, kai prie Danijos ar Japonijos krantų žudomi delfinai… O ar skauda dabar, kai visai šalia, vos už pustrečio šimto kilometrų, Alytuje, žmonės kenčia nuo didžiulio, aplinką nuodijančio gaisro? Ar skauda dėl to, kad gaisravietėje dieną naktį triūsia ugniagesiai, kad žmonės priversti evakuotis arba gyventi užsidarę langus, kad žudoma Dzūkijos gamta? Skauda ar vienodai šviečia? Daugeliui, tikiuosi, skauda.
Asmeniškai aš žaviuosi Alytaus meru Nerijumi Cesiuliu. Daugybe aspektų. Pirmiausia dėl to, kad pats neišlenda iš gaisravietės. Pripažįsta jaučiąs, kad žilsta, bet uodegos nebruka ir nuo problemos nebėga. Juk buvo kviečiamas į sostinę, į posėdį. Atrodo, galėjo šokti į kostiumą, į tarnybinę mašiną ir lėkti. Bent jau būtų atsipūtęs, pakvėpavęs grynu oru. Bet ne! Pareiškęs, kad penkios valandos vizitui – pernelyg didelė prabanga, jis neišlindo nei iš specialaus kostiumo, nei iš tos velnio skylės.
Žaviuosi ir dėl to, kad visais įmanomais kanalais aiškiai, paprastai ir be jokių užuolankų savo žmones informuoja apie viską, kas vyksta degančioje įmonėje. Jo nuomone, ir alytiškiai, ir visa Lietuva turi teisę į objektyvią informaciją. Ir jis teisus – tegu žmonės žino, jog padangos dar dega, o ne, kaip pareiškė vidaus reikalų ministrė, kad gaisras jau užgesintas, nors iš tiesų liepsnos dar siautėjo.
Ir dar vienas iš aspektų – kad drąsiai bedžia pirštu į visus, kas šioje katastrofoje, užuot padėję, dar drįsta kaišioti pagalius į ratus. O tokių, kaip girdime, – apstu.
Didžiausios pagarbos verti ir ugniagesiai. Purvini, pervargę, rizikuojantys savo sveikata ir gyvybe. Nepaisant to, nenusigręžiantys nuo pareigos, tikri šiandienos didvyriai.
Ir žmonės! Jų vienybė! Išties gerklę užgniaužia girdint, kaip vienijasi ne tik alytiškiai, bet ir visa Lietuva. Į gaisravietę keliauja ne tik vanduo, ne tik arbata. Močiutė ugniagesiams iš šaldytuvo neša rūkytus lašinukus, kepyklos kolektyvas – šimtus kibinų… Išties jautru. Bet, matyt, ne visiems, nes kažkam „niežti“, ar maistas tinkamai paruoštas, kaip gabenamas, ar yra leidimai. O gal čia taip pat – rūpestis? Juk tikrai svarbu, kad kąsnis, kurį ugniagesys pajuodusiomis rankomis deda į burną, būtų pats steriliausias…
Na, o pabaigai – apie sąskaitą, kurią atidarė Alytaus miesto savivaldybė. Aukosime – paremsime. Paramos paskirtį galima rinktis: premijuoti ugniagesius ir (ar) padėti likviduoti gaisro padarinius.
Gavėjas: Alytaus miesto savivaldybė, sąskaita: LT467181200002130487, paskirtis: ugniagesiams premijuoti arba ekstremaliai situacijai likviduoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (5)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pirmasis Seimo rinkimų turas baigėsi. Ar tokių rezultatų tikėjotės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas