Nelengva apsispręsti, kurie keliai verti tvarkyti pirmiausia

Parašė:  2018-07-26

Paskutinis Rietavo savivaldybės tarybos posėdis, vykęs liepos 12-ąją, užstrigo ties šešioliktu klausimu, kai vietos politikams reikėjo patvirtinti vietinės reikšmės kelių taisymo prioritetinę eilę.
Sprendimo projektą rengę Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus specialistai pagal prioritetus sudarė keturias eiles: žvyrkelių asfaltavimo, rekonstruojamų kelių, pėsčiųjų ir dviračių takų, žvyrkelių, svarbių verslo plėtrai ir susisiekimui. Į tarybą sąrašai pateko „palaiminti“ Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto.
Tarybos posėdyje klausimas iš karto pradėjo strigti. Pamatęs, kad vietinės reikšmės žvyrkelių asfaltavimo eilės priekyje stovi Rietavo miesto Palangos gatvė, o Tverų seniūnijos Ežero gatvė įrašyta tik ketvirtuoju numeriu, Juozas Barsteiga iš karto paprašė žodžio. „Ežero gatvė jau seniai reikalinga investicijų. Kelias sunkiai išvažiuojamas, o vasarą gyventojai kenčia nuo poilsiautojų, vykstančių prie Ruškio ežero, keliamų dulkių. Palangos gatvė, matyt, nėra neišvažiuojama. Suprantu, kad joje daugiau gyventojų, bet ir ten – Ežero gatvėje – žmonės. Be to, žvyrkelio asfaltavimas būtų svarbus turizmo plėtrai“, – kalbėjo politikas.
Atsakydamas kolegai meras Antanas Černeckis pripažino, kad problema sena ir visiems gerai žinoma: „Neturime savų lėšų. Pinigų reikia gauti iš Automobilių kelių direkcijos, o tam reikalingi svarūs argumentai. Todėl ir dėliojame prioritetus. Dirbo specialistai. Kelias, jungiantis regioninius kelius, turi pirmenybę. Žinome problemą Ežero gatvėje, tačiau ji labiau sezoninė, o Palangos gatve kiekvieną sekmadienį važiuoja didžiulis srautas mašinų.“
Tarybos narė Vilija Razmienė iš viso suabejojo kelių svarbai vertinti pasirinktais kriterijais. „Niekaip nesuprantu, kas nusprendė, kad Gudalių gatvės Daugėduose būklė neturi jokios svarbos mokyklai. Mokyklinukai tuo žvyrkeliu kasdien eina į mokyklą, o grafoje „svarba mokyklai“ įrašyta 0 balų. Dešimt metų gyvenu Daugėduose, ir niekas nepajudėjo. Kai tokia padėtis, žmonės net nebenori čia gyventi“, – stebėjosi politikė.
Meras A. Černeckis sutiko, kad žmonėms, gyvenantiems šalia žvyrkelio, atrodo, kad jų gatvę tvarkyti yra būtiniausia. „Vertinant savivaldybės lygiu, žvelgiama kiek kitaip. Svarba mokyklai – nulis balų todėl, kad Gudalių gatve nevažiuoja mokyklinis autobusiukas. Prioritetus atiduodame keliams, kuriuose laužomas transportas, dėl ko mokiniai nespėjami laiku atvežti į pamokas. Daugėdai gražiai tvarkosi, ir aš sutinku, kad reikia padėti“, – maždaug taip kalbėjo Savivaldybės vadovas.
Pasinaudojusi proga, kad kalbama apie kelius, Janina Drevinskienė pasiskundė triukšmu, kylančiu, kai automobiliai užvažiuoja ant šulinių dangčių, esančių Plungės gatvėje, šalia Baltųjų vartų. „Tas garsas, ypač sekmadieniais, kai važiuoja mašinos į turgų, žmones iš proto varo“, – tvirtino politikė. Jai buvo pažadėta, kad apie problemą bus pranešta regioninių kelių tarnybai.
Vėliau ir vėl pratęsta diskusija dėl prioritetinės kelių taisymo eilės. Galiausiai ją nutraukė pats Savivaldybės vadovas, pasiūlęs patvirtinti pateiktą sprendimo projektą, o rudenį dar kartą apsvarstyti sąrašą. Mero siūlymui pritarė dešimt iš dvylikos tądien posėdyje dalyvavusių vietos politikų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. subinlaižis parašė:

    prioritetas tik vienas ir tik vienintelis.IŠASFALTUOTI PAMIŠKĖS GATVĘ IR PRIEŠ MERO NAUJĄ NAMĄ PASTATYTI PAMINKLĄ.Nesuvėluokit,po kitų rinkimų jūsų caro ir jūsų pačių laukia amen,nusibodot ir dinkit velniop

  2. rietaviskis parašė:

    ne, prioritetas kitas – apdulka seimo nario automobilis, tai prisidengiant mokiniais reikia SKUBIAI asfaltuoti kelią Daugėduose.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas