Nepriklausomas mišku ukio sertifikavimas

Parašė:  2008-07-29

Nepriklausomas mišku ukio sertifikavimas – tai sistema, pasauliniu mastu užtikrinanti mišku išsaugojima ir sveiku bei vientisu ekosistemu atkurima, todel šiuo metu tai yra vienas iš prioritetiniu mišku ukio politikos tikslu. Tarptautinis mišku tvarkymo sertifikatas – dokumentas, irodantis, jog mišku valdytojas miškuose ukininkauja pagal tvaraus ir subalansuoto mišku ukio principus.

 
Generalinio mišku uredo 2002 m. birželio 17 d. isakymu Nr. 92 „Del FSC mišku sertifikavimo sistemos principu ir kriteriju laikymosi“ mišku uredijos ipareigotos laikytis tarptautines Mišku valdymo tarybos (FSC) mišku sertifikavimo sistemos principu ir kriteriju valstybiniuose miškuose. Telšiu mišku uredijai priklausantys valstybiniai miškai (nuo 2004 metu balandžio 1 d. patikejimo teise priklauso ir Žemaitijos nacionalinio parko teritorijoje esantys miškai) atitiko minetus principus ir turejo sertifikavimo pažymejima, kuris galiojo 5 metus. Pasibaigus minetam laikotarpiui, vadovaujantis FSC mišku tvarkymo sertifikavimo standartu reikalavimais, visose mišku uredijose numatoma iš naujo sertifikuoti valstybinius miškus. Nepriklausomi užsienio ekspertai sertifikatoriai uredijose tikrina, kaip laikomasi tarptautiniu susitarimu, pavyzdžiui, CITES, Biologines ivairoves konvenciju. Remiantis tvaraus ukininkavimo principais bei tarptautiniu nepriklausomu sertifikatoriu paruoštu Lietuvai skirtu bendriniu mišku tvarkymo standartu, be daugybes kitu tvaraus ukininkavimo reikalavimu, miškuose turi buti siekiama išsaugoti retas, nykstancias ir saugomas augalu, grybu bei gyvunu rušis bei ju paplitimo arealus (pvz., lizdavietes bei maitinimosi plotus). 
Telšiu mišku uredija šiemet taip pat ruošiasi mišku sertifikavimui. Liepos 24 diena šios uredijos uredo pavaduotojo Justino Norvilo vadovaujami girininkai rinkosi Plateliu girininkijoje. Po trumpo pasitarimo vykome i Žemaitijos nacionalinio parko pelkes ir miškus. Miškininkus supažindinome su retomis ir nykstanciomis augalu bei kerpiu rušimis, auganciomis Velenijos pelkeje, Juodupio botaniniame bei Paplateles botaniniame-zoologiniame draustiniuose. Kolegoms iš uredijos padovanojome „Viliojancia gamtos knyga“ bei informacini leidini „Jerube – viliojanti mišku paukšte“, pateikeme retu rušiu, rastu mums priskirtuose valstybiniuose Germanto, Plinkšiu, Reiskiu tyro, Buoženu draustiniuose, radimvieciu sarašus. Nutareme ir ateityje glaudžiai bendradarbiauti išsaugant biologine ivairove. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Streikmetis (1)

Pirmieji į miestus atriedėjo traktoriai. Po dienos savo nepasitenkinimą demonstravo vežėjai. Į gatves išėjo akademinė bendruomenė, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Dabar Plungės šilumos tinklų įkainis už šildymą yra vienas didžiausių Lietuvoje, bet žadama, kad gruodį jis mažės. Kaip reaguojate į artėjantį šildymo sezoną ir kainas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas