„Nereikia kiekvieno neveikimo pateisinti įstatymu…“

Parašė:  2020-04-09

Į Rietavo savivaldybės tarybos posėdį, sušauktą per karantiną, balandžio 2 dieną, atvyko penkiolika iš septyniolikos vietos politikų. Kaip paaiškino meras Antanas Černeckis, du tarybos nariai, suabejoję dėl savo sveikatos, nusprendė šį kartą nedirbti.
Informavo apie situaciją dėl koronaviruso
Priėmus neatidėliotinus sprendimus, meras A. Černeckis pateikė aktualiausią informaciją, o šiomis dienomis nieko nėra aktualesnio ir labiau nerimą keliančio nei koronaviruso pandemija.
„Užsikrėtęs vienas žmogus, daugiau tokių atvejų savivaldybėje neatsirado. Svečių namuose, prie kavinės „Jūra“, iki šiol buvome apgyvendinę šešis žmones, o dar vieną, grįžusį į Klaipėdos uostą, parsivežėme vakar. Situacija normaliai valdoma. Streso dėl apgyvendinimo nėra. Buvo pavienių atvejų, kai teko perspėti žmones, gyvenančius kartu su save izoliavusiais šeimos nariais, kad ir jie privalo laikytis reikalavimų. Gerai, kad visuomenė yra supratinga ir nepakanti pažeidimams. Turime būti susitelkę, pilietiški. Šitos negandos turėtų po mėnesio antro baigtis. Po pirmųjų sukrėtimų dabar padėtis lyg ir stabilizavosi“, – kalbėjo meras.
Kritikavo dėl prasto komunikavimo
Savivaldybė savo interneto svetainėje gyventojams nepateikia konkrečios ir operatyvios informacijos apie situaciją dėl koronaviruso Rietave (tik nuorodą į bendrus nurodymus, kaip elgtis karantino metu). Todėl buvo galima tikėtis, kad kuris nors iš vietos politikų papriekaištaus dėl komunikavimo su gyventojais trūkumo. Ir tai padarė mažumos taryboje atstovas Povilas Batavičius.
„Situacija gal ir valdoma, bet kad tinkamai komunikuojama – abejočiau. Turėjome pirmąjį atvejį, kuris paaiškėjo penktadienį, o visa Savivaldybės administracija ramiausiai išmiegojo iki pirmadienio. Tik antradienį vaikų lopšelio-darželio direktorė pasidalijo informacija, kad susirgusiojo šeimos nariams virusas nenustatytas. Būtų buvę gražu, kad grupių auklėtojos, susisiekusios su tėvais, pačios būtų jiems pranešusios, ar vaikai kontaktavo su darželį lankančiais susirgusiojo vaikais. Dabar visą savaitgalį tėvai patys aiškinosi. Visi laukė greitos komunikacijos, bet jos nebuvo.
Prasidėjo laiptinių dezinfekavimas, bet jokios informacijos apie numatomus darbus nebuvo nei Savivaldybės interneto svetainėje, nei laiptinėse. Močiutės, pamačiusios, kas vyksta, išsigando, kad sergančiųjų jau yra kaimynystėje.
Su gyventojais nekomunikuojama, jau nekalbant apie tai, kad Savivaldybė neturi paskyros feisbuke, kur iš karto galima brūkštelėti žinutę. Komunikuokite, paskirkite atsakingą žmogų. Tai nėra sunku“, – mokė administraciją P. Batavičius.
Atsakydamas į kolegos priekaištus meras A. Černeckis tvirtino, kad pats apie pirmąjį susirgusį rietaviškį sužinojo tik sekmadienį.
„Yra Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas – jokių pavardžių, jokių nuorodų. Už visą šį reikalą atsakingas Visuomenės sveikatos centras. Aš pats asmeniškai sužinojęs iš žurnalistų perskambinau gydytojams, aiškinausi, kas galėjo būti tas susirgęs žmogus. Kadangi Rietavas nedidelis, pavyko susisiekti su šeima. Kitaip iki pirmadienio ar antradienio nebūtume sužinoję.
Dėl patalpų dezinfekavimo buvo apsispręsta labai greitai. Šią paslaugą teikianti komanda laiko pasiruošti turėjo tik šeštadienį. Galbūt galėjo administracija ir paskelbti šią žinią internete. Savivaldybės svetainėje yra dedama visa reikalinga informacija apie COVID-19, ten ne „pletkai“ ar pramanai, o faktinė informacija, kuo reikia vadovautis.“
Administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Aužbikavičius tęsdamas temą kalbėjo, kad apie numatomą laiptinių dezinfekciją buvo informuoti visi daugiabučių namų bendrijų pirmininkai, komendantai.
„Nesislėpkite už įstatymų. Nereikia kiekvieno neveikimo pateisinti įstatymu. Niekas neprašo pavardžių, pateikite trumpą faktinę informaciją“, – reagavo į Savivaldybės vadovo pasisakymą P. Batavičius.
Kiek įmanoma vengia kontaktų
Juozas Barsteiga domėjosi, kaip Savivaldybės administracijoje organizuojamas darbas, ar darbuotojai turi galimybių dirbti nuotoliniu būdu.
„Du trečdaliai administracijos darbuotojų dirba nuotoliniu būdu, kai kurie į darbo vietą ateina, kai būtina prieiti prie dokumentų, ir tik vienas kitas dirbame savo kabinetuose. Kiek įmanoma stengiamės išvengti tiesioginių kontaktų, bet kartais tenka greitai susirinkti ir priimti sprendimus. Ypač dabar darbu apkrautas Socialinių reikalų ir civilinės metrikacijos skyrius“, – atsakė kolegai meras A. Černeckis.
Palinkėjo saugoti save
Savivaldybės vadovas taip pat informavo tarybos narius, kad kitas posėdis, kuris greičiausiai bus nuotolinis, numatomas gegužės 7 dieną.
„Ačiū, kad atėjote, priėmėte sprendimus. Laikykitės higienos, saugokite save“, – išeinančius iš posėdžio politikus lydėjo mero linkėjimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas