Nuskambėjus operai „Sevilijos kirpėjas“ atsisveikinta iki XIII festivalio

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2017-10-03

Šeštadienį gausus būrys plungiškių ir miesto svečių atsisveikino su XII tarptautiniu Mykolo Oginskio festivaliu, net šešis savaitgalius klausytojus maloninusiu klasikine muzika. Baigiamajame koncerte nuskambėjo vieno žymiausių italų kompozitorių Gioacchino Rossini (1792–1868) opera „Sevilijos kirpėjas“, kurią atliko Plungės garbės piliečio maestro Stasio Domarko diriguojamas Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestras, choras ir solistai. Režisierius – taip pat plungiškis S. Domarko brolis Eligijus Domarkas.
Istorija byloja, kad G. Rossini operą „Sevilijos kirpėjas“ sukūrė per neįtikėtinai trumpą laiką – vos per 20 dienų. Tuomet italui tebuvo 24-eri. Sumanymas buvo rizikingas, nes pagal tą pačią P. A. C. de Beaumarchais pjesę operą tokiu pat pavadinimu jau buvo sukūręs kompozitorius G. Paisiello. Romoje vykusi G. Rossini „Sevilijos kirpėjo“ premjera buvo nušvilpta, bet netrukus pelnė pripažinimą ir gyvuoja jau du šimtmečius.
Nuotaikingos, komiškos operos „Sevilijos kirpėjas“ chormeisteris – Vladimiras Konstantinovas, dailininkas – Algis Kariniauskas.
Pagrindinius vaidmenis atliko solistai Mindaugas Gilys (Figaro), Tomas Pavilionis (grafas Almaviva), Rita Petrauskaitė (Rosina), Šarūnas Juškevičius (Bartolo), Artūras Kozlovskis (Don Basilio). Rečitatyvams akompanavo svečias iš Italijos – klavesinu grojęs Milo Longo.
Nuskambėjus paskutiniesiems operos akordams, publika dar nesiskirstė, laukė paskutiniojo, per visus festivalio koncertus atliekamo kūrinio – Mykolo Kleopo Oginskio polonezo „Atsisveikinimas su Tėvyne“.
Pasibaigus koncertui, viena iš festivalio organizatorių Plungės garbės pilietė Plungiškių draugijos viceprezidentė Genovaitė Žiobakienė dėkojo profesoriui S. Domarkui ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro atlikėjams už mūsų miestui padovanotą šventę. „Ačiū tariu ne tik Stasiui Domarkui, bet ir festivalio patronui Plungės garbės piliečiui profesoriui Juozui Domarkui. Be šių žmonių mes neįsivaizduojame renginio“, – kalbėjo viceprezidentė.
J. Domarkas juokais oponavo: „Ant manęs tik kaltę verčia, o iš tikrųjų patį didžiausią darbą dirba Genovaitė Žiobakienė ir Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas. Aš džiaugiuosi galėdamas prisidėti prie šios šventės, na, o plungiškiams linkiu entuziazmo laukiant XIII festivalio.“
Atsisveikindamas su publika, A. Bakanauskas išdavė viešą paslaptį: XIII tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio atidarymas – 2018 metų rugpjūčio 25 dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Demokratija ir diskusija – neatskiriamos sesės (0)

Nusipirkau spalio 16 dienos laikraštį „Plungė“ ir jame radau įdomų Lukos Saulienės straipsnį „Plungės problemos politikų […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Lapkričio 14-ąją vyko socialinė akcija „Raudonas balionas“, siekianti atkreipti dėmesį į stringančią vaiko teisių apsaugos reformą. Ką manote?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas