Nuskambėjus operai „Sevilijos kirpėjas“ atsisveikinta iki XIII festivalio

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2017-10-03

Šeštadienį gausus būrys plungiškių ir miesto svečių atsisveikino su XII tarptautiniu Mykolo Oginskio festivaliu, net šešis savaitgalius klausytojus maloninusiu klasikine muzika. Baigiamajame koncerte nuskambėjo vieno žymiausių italų kompozitorių Gioacchino Rossini (1792–1868) opera „Sevilijos kirpėjas“, kurią atliko Plungės garbės piliečio maestro Stasio Domarko diriguojamas Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestras, choras ir solistai. Režisierius – taip pat plungiškis S. Domarko brolis Eligijus Domarkas.
Istorija byloja, kad G. Rossini operą „Sevilijos kirpėjas“ sukūrė per neįtikėtinai trumpą laiką – vos per 20 dienų. Tuomet italui tebuvo 24-eri. Sumanymas buvo rizikingas, nes pagal tą pačią P. A. C. de Beaumarchais pjesę operą tokiu pat pavadinimu jau buvo sukūręs kompozitorius G. Paisiello. Romoje vykusi G. Rossini „Sevilijos kirpėjo“ premjera buvo nušvilpta, bet netrukus pelnė pripažinimą ir gyvuoja jau du šimtmečius.
Nuotaikingos, komiškos operos „Sevilijos kirpėjas“ chormeisteris – Vladimiras Konstantinovas, dailininkas – Algis Kariniauskas.
Pagrindinius vaidmenis atliko solistai Mindaugas Gilys (Figaro), Tomas Pavilionis (grafas Almaviva), Rita Petrauskaitė (Rosina), Šarūnas Juškevičius (Bartolo), Artūras Kozlovskis (Don Basilio). Rečitatyvams akompanavo svečias iš Italijos – klavesinu grojęs Milo Longo.
Nuskambėjus paskutiniesiems operos akordams, publika dar nesiskirstė, laukė paskutiniojo, per visus festivalio koncertus atliekamo kūrinio – Mykolo Kleopo Oginskio polonezo „Atsisveikinimas su Tėvyne“.
Pasibaigus koncertui, viena iš festivalio organizatorių Plungės garbės pilietė Plungiškių draugijos viceprezidentė Genovaitė Žiobakienė dėkojo profesoriui S. Domarkui ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro atlikėjams už mūsų miestui padovanotą šventę. „Ačiū tariu ne tik Stasiui Domarkui, bet ir festivalio patronui Plungės garbės piliečiui profesoriui Juozui Domarkui. Be šių žmonių mes neįsivaizduojame renginio“, – kalbėjo viceprezidentė.
J. Domarkas juokais oponavo: „Ant manęs tik kaltę verčia, o iš tikrųjų patį didžiausią darbą dirba Genovaitė Žiobakienė ir Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas. Aš džiaugiuosi galėdamas prisidėti prie šios šventės, na, o plungiškiams linkiu entuziazmo laukiant XIII festivalio.“
Atsisveikindamas su publika, A. Bakanauskas išdavė viešą paslaptį: XIII tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio atidarymas – 2018 metų rugpjūčio 25 dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Piniginių tuštėjimo metas (0)

Štai ir viskas – vasara skaičiuoja paskutines savaites, rūsiuose rikiuojasi gėrybių atsargos. Nelabai patinka nuolatinė drėgmė, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Dėl draugystės su miestu partneriu Krasnogorsku rajono Savivaldybė vėl kalama prie kryžiaus. Ar reikia nutraukti 17 metų besitęsiantį bendradarbiavimą su šiuo Rusijos miestu?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas