O pro kur visi važiuos, jei dar ir Mendeno gatvę remontuos?

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2017-08-11

Jau rašėme, kad Plungės rajono savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos komiteto posėdyje buvo sprendžiama, ką daryti su Mendeno gatve, kurioje dėl netoliese esančių Žaltakalnio ir J. Tumo-Vaižganto gatvių remonto ypač suintensyvėjęs eismas. Šis klausimas nagrinėtas ir Savivaldybės tarybos posėdyje.
Liepos viduryje į posėdį susirinkę Vietos ūkio ir ekologijos komiteto nariai gana ilgai diskutavo, ką daryti su Mendeno gatve, tiksliau – su likusia neasfaltuota 286 metrų jos dalimi. Ar asfaltuoti ir išleisti 86 tūkstančius eurų, ar tik sutvirtinti esamą pagrindą, išleidžiant tam 52 tūkstančius.
Visi pritarė, kad gatvę tvarkyti reikia. Juolab kad dėl jos būklės pagerinimo kreipėsi ir Plungės rajono greitoji medicinos pagalba, kurios automobiliams pastaruoju metu dažnai tenka ja važinėti. Beje, ja darda ne tik greitosios – bandydami aplenkti remontuojamus ruožus, ten suka daug automobilių. Taigi eismas išties intensyvesnis, nei būdavo, todėl ir reikėtų aptvarkyti.
Vienų nuomone, asfaltuoti gatvelę, kuria važinėja ir dar ilgai važinės statybinė technika, – tai lyg pinigų išmetimas į balą. Pinigai būsią sumokėti, o asfalto greitai neliks. Nieko gero nebūtų ir ją sutvirtinus skalda – ši esą nuo sunkiasvorio transporto taip pat į šalis išsitaškytų.
Kol posėdžiautojai sprendė, ką daryti, paaiškėjo, kad Mendeno gatvė nėra net į remontuotinųjų sąrašą įtraukta. O kol tai nepadaryta, apie darbus negali būti nė kalbos.
Taigi šis klausimas taip ir liko neatsakytas. Todėl iškeltas per Savivaldybės tarybos posėdį. Tačiau tąkart – jau ne dėl remonto, o dėl gatvės įtraukimo į tvarkytinųjų sąrašą.
Tarybos narys Robertas Endrikas per pastarąjį posėdį laikėsi anksčiau išsakytos nuomonės: „Dėl Mendeno gatvės dangos dar reikėtų gerai padiskutuoti. Mano nuomone, iš plono asfalto, jei juo važinės statybinė technika, nebus jokios naudos, tad užtektų sutvirtinti pagrindą. Be to, taip būtų pigiau. Juk Savivaldybė ir taip daug skolų turi, todėl pravartu būtų pataupyti. O čia ruošiamasi daryti iš viršplaninių ir 2018 metų lėšų. Apie asfaltą reikėtų kalbėti, kai visos statybos bus užbaigtos.“
Klausimų kilo Dainai Martišienei. Anot jos, įtraukus gatvę į sąrašą ir pritarus jos remontui, Savivaldybė turės skelbti konkursą, rinktis rangovą. Šios procedūros turi terminus, todėl gali gerokai užtrukti. „Labai įdomu, kada Savivaldybė ruošiasi pradėti Mendeno gatvės tvarkymą ir ar tai neužsitęs ilgiau nei Žaltakalnio ir J. Tumo-Vaižganto gatvės remontas?“ – teiravosi ji.
D. Martišienei pritarė R. Endrikas: „Taip, remonto darbai užtruks. O kur tada greitosios ir kiti automobiliai bevažiuos, jei visas gatves imsimės remontuoti? Amen tada.“
Kad ir ką kalbėjo Savivaldybės tarybos opozicija, panašu, kad valdantieji jau buvo nusprendę, kad Mendeno gatvė bus remontuojama. Tą suprasdamas opozicijos pusėje esantis Liudas Skierus sakė: „Kaip suprantu, remontui bus pritarta. Tik įdomu, kaip vyks pirkimai, kas laimės konkursą, kiek papildomų lėšų dar prireiks. Žinokite, mes žiūrėsime, kad jūs neišlaidautumėte.“
Kadangi Mendeno gatvė jau įtraukta į sąrašą, panašu, kad netrukus ir joje suburgs statybinė technika. Taigi gatvės, kuria be didelių kliūčių galėtume pasiekti ligoninę, nebeliks. Ji taip pat bus rausiama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Saulius parašė:

    Liber ales -KAPUT

  2. susirūpines parašė:

    O kodėl,galima pro pirštus ziurėti kaip laužoma naujai asfvaltuota Kalniškių kelio gatve,kurios asfalto dangos storis tik 6cm,o plotis 4.5 metro kelkraščiai jau trukynėja dangos kokybė nekokia ,o važiuoja 40/45 tonų svorio mašinos bet niekas necypt sako atlaikys 5 metus o tada nors ir tvanas sako valdžia

  3. Janina Martin parašė:

    Man atrodo kad visos gatves pradetos tvarkyti nebus uzbaigtos nes pritruks lesu

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Šiandieninė etninės kultūros ir tradicijų svarba (0)

Etninė kultūra yra ne tik liaudies šokiai, dainos, pasakos, tautinis kostiumas, folkloro ansambliai, žaidimai, tautosaka, liaudies […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Padiskutuokime: Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis sako, kad etninės kultūros sąvoka šiandien daug platesnė, nei įprasta manyti.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas