Oninės su saule ir lietumi

Parašė: Kostas SLIVSKIS 2018-08-07

Praėjusį sekmadienį Kantaučiuose vyko Oninių atlaidai. Pilnutėlėje bažnyčioje viskam dirigavo Žlibinų kultūros centro direktorius Žydrūnas Purauskas. Parapijiečiai atsisveikino su klebonu Eduardu Steponavičiumi, perkeliamu į kitą parapiją. Mišias laikė monsinjoras Rimantas Gudlinskis iš Telšių.
Kasmet vykstančios Oninės, be jokios abejonės, yra didžiausia bendruomenės, kuriai vadovauja Aušra Juškienė,šventė. Bažnyčia bendruomenės moterų dėka buvo nepaprastai išpuošta.
Tiesa, dėl stadiono renovacijos jau porą metų nevyksta apylinkės sporto šventė, tad žmonių į Kantaučius atvyksta vis mažiau.
Tačiau pakilios nuotaikos niekam netrūko – juk į atlaidus atkeliauja dauguma iš šio krašto kilusių žmonių, aplanko tėviškę, susitinka senus pažįstamus.
Pakiliai apie Kantaučių bendruomenę bažnyčioje kalbėjo ir meras Audrius Klišonis. Jis pažymėjo, kad kantautiškiai dažnai sukinėjasi Savivaldybėje, – ne kartą bendruomenės reikalus sprendė mero kabinete.
Seimo narys Jurgis Razma pabrėžė, jog mūsų rajone tai ryžtingiausia bendruomenė, sugebėjusi išsaugoti mokyklą nuo planuoto uždarymo, nuveikianti daugybę darbų.
Seimo narys Jonas Varkalys dėkojo Dievui ir padėkos raštą įteikė rajone žinomai chorvedei Rūtai Černeckienei, kuri jau keletą metų gyvena Kantaučiuose, netoli savo tėviškės.
Dar dėkota Linui Ramanauskui, Ritai Žilinskienei, Broniui Adomavičiui ir kitiems.
Pastaruoju metu bažnyčia itin išgražėjo – klebonas dėkojo už aukas, padėjusias ją gražinti. Įspūdinga buvo aplink bažnyčia vykusi eisena.
Ten pat, bažnyčioje, koncertavo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistai. Be daugeliui vietinių žinomos Vilijos Mikštaitės dar dainavo grupė „elFuego“: Eugenijus Chrebtovas, Tomas Povilionis. Jiems talkino koncertmeisteris Aleksandras Vizbaras.
Pasimeldę, apėję bažnyčią, dauguma susirinkusiųjų pasklido po Kantaučius. Medžiotojai visus vaišino rūkytu šernu. Šiemet duona prie šernienos buvo ne bet kokia, o Elenos Kazbarienės kepta. Taip ir moteris, ir jos vyras medžiotojas prisidėjo prie šventės.
Tą dieną būta ir saulės, ir lietaus… Pavakare lyti nustojo – visi, susėdę pačioje miestelio aikštėjeprie kultūros namų, klausėsi šateikiškių vokalinio ansamblio „Saviti“. Koncertavo ir Kantaučių moterų ansamblis.
Vėliau seniūnė Sigutė Žeimaitienė apdovanojo gražiausiai besitvarkančių sodybų šeimininkus: tarp vienkiemių geriausiai savo valdoje tvarkosi Elena ir Augustas Kazbarai, tarp ūkininkų – Gražina ir Algimantas Lingiai, o pačiuose Kantaučiuose išskirtinė Dalios ir Vlado Jonikų sodyba.
Žinoma, renginys neapsiėjo be padėkų rėmėjams. Žlibinų kultūros centro Kantaučių skyriaus kultūrinių renginių organizatorė Genutė Pučkoraitė Mačinskienė „Plungei“ sakė, jog didžiulį darbą,Oninėms puošdami bažnyčią, padarė parapijiečiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kaip tarė, taip ir padarė (0)

Žaislus susirinko ir „tvarkiečių“ frakciją Seime paliko migrantas „darbietis-tvarkietis“ Valentinas Bukauskas. Nesigilinama į pasitraukimo priežastis, bet […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidentės Dalios Grybauskaitės dešimties metų veiklą? Ar pateisino Jūsų lūkesčius?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas