„Pagrindų pagrindas – Lietuvos ūkininkas, kuris net atėjus okupantui iš savo žemės niekur neis“

Parašė:  2018-11-15

Ketvirtadienio vakare po dienos darbų į Plungės kultūros centrą rinkosi rajono ūkininkai. Čia vyko 24-oji kaimo gyventojų ir žemdirbių šventė. Tradiciškai pagerbti ir apdovanoti konkurso „Metų ūkis“ laimėtojai, gražiausių kaimo sodybų ir ūkininkų sodybų šeimininkai. Vakarą vainikavo muzikinė komedija „Ar Amerika pirtyje?
Smagia muzika žemdirbius pirmasis pasveikino Plungės kultūros centro folkloro ansamblis „Gondinga“.
„Džiugu, kad daugybę metų galime džiaugtis žmogaus ir gamtos sąjunga, darančia tikrus stebuklus. Nes tik Jūs, žemdirbiai, turite galią mažytį grūdelį paversti kvepiančia duona, o liaunus daigelius – dideliais žaliuojančiais medžiais“, –
sveikindama susirinkusiuosius pabrėžė renginio vedėja Plungės kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Simona Gudavičiūtė.
„Iš tiesų žemė, duona labai svarbu. Svarbus ir tas ryšys, kuris mus jungia. Žemaitis labai prisirišęs prie savo krašto, prisirišęs prie tos žemės, kurią dirba. Ją be galo myli, ja rūpinasi ir didžiuojasi“, – kalbėjo meras Audrius Klišonis.
Savivaldybės vadovas prisiminė, kokie nelengvi žemdirbiams buvo šie ir praėję metai. „Tokį darbą, kokį dirbate, gali dirbti tik tas, kuris turi daug kantrybės, sumanumo, žinių ir tikėjimo. Tik Jūsų dėka kiekvieną dieną galime raikyti duoną, kiekvieną dieną galime gerti pieną, valgyti mėsą. Sėkmės, stiprybės, ištvermės Jums. Kalbėkimės – neieškokime priešų, ieškokime draugų“, – linkėjo meras.
Lietuvos ūkininkų sąjungos Plungės skyriaus pirmininkas Marijus Kaktys džiaugėsi gražia švente, gausiai susirinkusiais ūkininkais, rėmėjais, garbiais svečiais. „Kad į mūsų šventę atvyko net penkių bankų atstovai, turbūt rodo, kad ūkininkai yra geri klientai“, – pašmaikštavo jis.
M. Kaktys taip pat prisiminė sudėtingus laikus, kai ne visi žemdirbiai sugebėjo įvykdyti su supirkėjais sudarytas sutartis. „Su nerimu laukiame pavasario ir tikimės, kad dėl pašarų trūkumo nereikės mažinti bandų“, – sakė ūkininkų atstovas. Tačiau, anot jo, smagu, kai važinėjant po kaimus širdį džiugina išpuoselėti ūkiai ir sodybos. „Tik būna skaudu, kai akis užkliūva už sodybų, kuriose langų nebėra, stogai kiauri. Tada supranti, kad kaimai tuštėja“, – pridūrė. Na, o kolegoms linkėjo gerų metų, didelio derliaus, sveikatos ir puikiai praleisti vakarą.
Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys ragino žemdirbius įžvelgti šviesiąją pusę, ieškoti gerų dalykų ir sutelkus jėgas eiti pirmyn. „Valstybės atkūrimo šimtmečiui buvo skirta daug gražių renginių. Daug kam sakau, kad už Lietuvą turime būti dėkingi ūkininkams. Kas kitas, jei ne turtingų ūkininkų sūnūs, dukros, baigę mokslus, atnešė idėją, kad turi būti Lietuva?“ – pažymėjo svečias.
Pasak ministerijos vadovo, kaimo bendruomenės rodo bendruomeniškumo pavyzdį. „Ačiū, kad mus maitinate. Pagrindų pagrindas – Lietuvos ūkininkas, , – dėkojo G. Surplys.
Padėkos raštą už profesionalų šeimos ūkio modernizavimą sėkmingai plėtojant augalininkystę ir gyvulininkystę ministras įteikė Babrungo seniūnijos ūkininkams Irmai ir Albertui Urbonams. Už ilgametį atsakingą darbą, nuoširdžią pagalbą ūkininkams ir svarų indėlį į seniūnijos žemės ūkio plėtrą – Žlibinų seniūnijos vyresniajam specialistui Antanui Mikalauskui. Už šeimos ūkio modernizavimą ir sėkmingą verslumo iniciatyvą – Nausodžio seniūnijos ūkininkams Dovilei ir Pauliui Bartkevičiams.
Žemės ūkio rūmų pirmininkas dr. Arūnas Svitojus, sveikindamas susirinkusiuosius, pabrėžė, kad jį žavi Plungės krašto bendruomeniškumas. „Ne be reikalo knygose rašoma, kad Žemaitija visais laikais gelbėjo Lietuvą. Kokios bėdos benutikdavo, žemaičiai visada buvo susitelkę“, – svarstė svečias.
Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Vytautas Buivydas pasidžiaugė, kad kiekvienais metais į žemdirbių šventę susirenka vis daugiau jaunųjų ūkininkų. Tad padėkos raštai ir buvo įteikti už jaunatvišką entuziazmą, nuoširdų darbą, drąsias idėjas ir inovacijų diegimą savo ūkyje Indrei ir Justinui Petručiams, už sėkmingą daržininkystės ūkio plėtojimą – Martynui Šimkui, už biodinaminio ūkio plėtojimą ir aktyvų dalyvavimą žemdirbių organizacijos veikloje – Vaivai ir Giedriui Kosams.
Kantrybės, sveikatos, ištvermės ūkininkams linkėjo Plungės rajono savivaldybės tarybos narė Asta Beierle Eigirdienė. Seimo nario Andriejaus Stančiko sveikinimą perdavė jo padėjėja Raimonda Bieliauskienė.
Galiausiai atėjo lauktoji akimirka – konkurso „Metų ūkis“ rajono laimėtojų, gražiausių kaimo sodybų ir ūkininkų sodybų šeimininkų apdovanojimo ceremonija. Įteikti dovanas buvo pakviesti ministras G. Surplys, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Kerpauskas, mero patarėjas Mantas Česnauskas, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Plungės biuro vadovė Dalia Vaičekauskienė, Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėja Airida Montvydienė.
Komisija nusprendė, kad Lietuvos ūkininkų sąjungos organizuojamo konkurso „Metų ūkis“ laimėtojais šiemet tapo Anicetos ir Marijaus Kakčių ūkis (Platelių seniūnija). Antroji vieta skirta Jovitos ir Alfredo Mikalauskų ūkiui (Žemaičių Kalvarijos seniūnija), trečioji – Alinos ir Arūno Šatkauskų ūkiui (Babrungo seniūnija).
Paskatinamieji prizai įteikti ir konkurse dalyvavusiems jauniesiems ūkininkams: Redai ir Rimantui Lubiams iš Šateikių seniūnijos, Laurai ir Sigitui Zabičiams iš Paukštakių seniūnijos, Donatai ir Pranui Mingėloms iš Nausodžio seniūnijos.
Kaip sakė renginio vedėja S. Gudavičiūtė, šiais metais renkant gražiausias kaimo sodybas ir ūkininkų sodybas nutarta neskirstyti vietų – apdovanoti po tris gražiausias iš dešimties seniūnijų.
Taigi gražiausių kaimo sodybų šeimininkais pripažinti Aušra ir Juozas Panumiai (Šateikių seniūnija), Alma ir Vidmantas Jonikos (Žemaičių Kalvarijos seniūnija), Aniceta Ramanauskienė (Alsėdžių seniūnija).
Gražiausiomis ūkininkų sodybomis paskelbtos Vilijos ir Andriaus Zaborskių iš Nausodžio seniūnijos, Zinaidos ir Marcelio Andruškų iš Paukštakių seniūnijos, Marijos ir Virginijaus Brezgių iš Babrungo seniūnijos.
Savo renginyje ūkininkai sulaukė ypatingų svečių. Šventės simbolį duoną, žemdirbius palaimino Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas ir Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas Vytautas Gedvainis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kai pakyla temperatūra (0)

Panašu, kad pavasaris įgauna pagreitį – lauko termometrai fiksuoja vis aukščiau kylančius laipsnius. Malonu… Jei kalbėsime […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas