Pailgės Savivaldybės socialinio būsto sąrašas

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2018-03-30

Kovo 23 dieną Rietavo savivaldybėje į posėdį rinkosi Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto nariai. Darbotvarkėje buvo numatyta aptarti ir priimti preliminarius sprendimus Savivaldybės ūkio klausimais, kurie daugiausia buvo susiję su turimu nekilnojamuoju turtu. Komiteto patvirtinti sprendimų projektai dar bus svarstomi tarybos posėdyje.
Balandžio mėnesį baigiasi panaudos sutarties, pasirašytos dar 2008-aisiais tarp Rietavo savivaldybės administracijos ir VšĮ Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centro, galiojimas. Gydymo įstaiga dešimt metų Savivaldybei priklausančiose patalpose Labardžių kaime, Žemaičių g. 16, vykdė veiklą, kuri itin svarbi vietos žmonėms – sėkmingai gyvavo medicinos punktas. Ūkio plėtros ir ekologijos komitetas neprieštaravo, kad ši sutartis būtų pratęsta dar vienam dešimtmečiui ir Pirminės sveikatos priežiūros centras toliau turėtų galimybę minėtajame kaime vykdyti pirminės asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros funkcijas.
Su panauda buvo susijęs ir kitas darbotvarkės klausimas. Šį kartą vertintas siūlymas suteikti Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Telšių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriui dvejų metų laikotarpiui patalpas, esančias Oginskių g. 10, Rietave, ir dalį bendrojo naudojimo patalpų bei garažą Laisvės g. 2, Rietave. Šios patalpos reikalingos, kad minėtasis skyrius galėtų sėkmingai plėtoti savo veiklą. Kadangi toks sprendimas nereikalauja jokių papildomų investicijų iš vietos biudžeto, prieštaravimams ir išsamesnėms diskusijoms pagrindo nebuvo. Suabejota tik dėl būtinybės naudotis garažu.
Ūkio plėtros ir ekologijos komitetas taip pat turėjo nuspręsti, kokį atsakymą Rietavo savivaldybė turėtų pateikti Pelaičių bendruomenei. Pelaitiškiai teikia paraišką dalyvauti projekte „Kaimo bendruomenės materialinės bazės sukūrimas ir (arba) stiprinimas“, kurio tikslas – įsigyti inventoriaus ir baldų. Viena iš sąlygų yra ta, kad bendruomenės naudojamų patalpų sutartis turi galioti ne trumpiau kaip dešimt metų. Taigi, kad pelaitiškiai atitiktų keliamus reikalavimus, būtina nutraukti šiuo metu dar galiojančią su Savivaldybe sudarytą patalpų panaudos sutartį ir pasirašyti naują sutartį dešimties metų laikotarpiui. Kad bendruomenė neprarastų galimybės atnaujinti inventoriaus ir baldų, komiteto nariai, savaime suprantama, tokį prašymą sutiko patenkinti.
Kaip žinoma, įgyvendindama projektą „Savarankiško gyvenimo namų steigimas Rietave“ Savivaldybė įsigijo nekilnojamojo turto – penkis butus Plungės gatvės 18-ajame name. Planuota, kad šis turtas turėtų būti patikėjimo teise perduotas disponuoti ir valdyti Rietavo socialinių paslaugų centrui. Ūkio plėtros ir ekologijos komitetas tokiam sprendimo projektui pritarė. Taigi šitas žingsnis reiškia, kad neilgai trukus Socialinių paslaugų centrui perduotuose butuose bus apgyvendinti savivaldybės gyventojai, kurie atitinka Savarankiško gyvenimo namų tvarkos apraše patvirtintas nuostatas ir kuriems reikalingos tokios paslaugos.
Kitas klausimas ir jo sprendimas turėtų nudžiuginti socialinio būsto laukiančius rietaviškius, nes atsirado galimybė praplėsti Savivaldybės turimą socialinio būsto sąrašą. Posėdžiautojai pritarė, kad Savivaldybės administracijai patikėjimo teise būtų perduotos naudoti Lauryno Ivinskio gimnazijai priklausančios tarnybinės gyvenamosios patalpos, esančios Rietave, Žaliojoje g. 23. Mokyklai šios patalpos nereikalingos, jose niekas negyvena. Planuojama, kad, pakeitus patalpų statusą, jas bus galima įtraukti į Savivaldybės socialinių būstų sąrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kai pakyla temperatūra (0)

Panašu, kad pavasaris įgauna pagreitį – lauko termometrai fiksuoja vis aukščiau kylančius laipsnius. Malonu… Jei kalbėsime […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas