Paminklas istorijai ir ateities kartoms

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2018-02-20

Babrungo seniūnijos administracijos pastato prieigas nuo šiol puoš išskirtinis objektas – paminklinis akmuo, skirtas pažymėti ypatingą datą – Lietuvos valstybingumo šimtmetį. Vasario 14 dieną įvyko iškilmingas paminklo pristatymo visuomenei renginys.
Sveikindama susirinkusius žmones, Babrungo seniūnė Rūta Jonušienė pabrėžė, jog reikia džiaugtis, kad Lietuvos šimtmetį mes pasitinkame laisvi ir sveiki, kad ne tik žodžiais, bet ir darbais, kurie turės
išliekamąją vertę, galime įrodyti pagarbą savo kraštui.
Babrungo seniūnija Vasario 16-ąją įprasmino atidengdama paminklinį akmenį, ant kurio puikuojasi nagingo kalvio darytas užrašas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Būtent kalvio Eitaro Pokvyčio, riedulį iš savo laukų dovanojusio Rolando Mačiuičio ir seniūnės R. Jonušienės dėka seniūnijos administracijos pastato prieigas Babrungo kaime nuo šiol puošia išskirtinis, istorinę akimirką žymintis paminklas.
Aidint aplodismentams, dalyvaujant garbiems svečiams paminklas buvo atidengtas, o suskambus paskutinėms šalies himno gaidoms į dangų pakilo trispalvės spalvų balionai. Babrungo seniūnijos darbuotojai ir gyventojai džiaugėsi, kad jiems minint ypatingą mūsų šalies istorijos datą sulaukta garbingų svečių. Atvyko tuo metu Plungėje viešėjęs Lietuvos diplomatas ir ambasadorius Vygaudas Ušackas, Seimo narys Jurgis Razma, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis.
J. Razma sveikinimo kalboje užsiminė apie galimybės minėti Lietuvos valstybingumui ypatingą datą savo gimtoje žemėje svarbą, juk būtent čia, kur yra namų šaknys, žmogus ir gauna pagrindus žmogiškųjų vertybių. „Mūsų istorija su šimtmečiu nesibaigia. Pradėjus skaičiuoti kito šimtmečio laiką, reikia toliau kurti valstybę, jos istoriją. Ta proga įsipareigokime pasiekti, kad būtent Babrungo seniūnijoje gyvenantys žmonės mažiausiai ryžtųsi emigracijai. Turėkime daugiau tikėjimo savo valstybe“, – ragino Seimo narys.
Dalyvaudamas iškilmingoje šventėje V. Ušackas pasidžiaugė, kad Lietuvos valstybingumo šimtmečio minėjimo renginiai vyksta ne tik didžiuosiuose šalies miestuose, kad gražias idėjas įgyvendina ir nedidelės bendruomenės, kad ir jose jaučiamas ryšys su valstybės istorija.
Valstybingumo šimtmečio minėjimo renginiui persikėlus į Babrungo seniūnijos administracijos patalpas dar kartą buvo pagerbti paminklo iniciatoriai ir geradariai: E. Pokvyčiui ir R. Mačiuičiui už jų širdies gerumą ir dosnumą, įdėtą darbą įteikti padėkos raštai, Lietuvos vėliavos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Sutrikę lyg nuogi lapkričio medžiai (0)

Lapkritis – pats niūriausias metų mėnuo: sunkiai išauštanti ir greitai temstanti diena, lapus praradę medžiai, nutilusios […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar remiate pedagogų streiką?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas