Parapijos geradariams – popiežiaus apaštalinis palaiminimas

Parašė: JolantaVASILIAUSKIENĖ 2019-04-29

Didįjį penktadienį, prisimenant Kristaus kančias ir mirtį, prieš Kryžiaus pagerbimo pamaldas Plungėje buvo einamas Kryžiaus kelias. O antrąją Velykų dieną Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas Vytautas Gedvainis atsidėkojo geradariams įteikdamas popiežiaus Pranciškaus apaštalinį palaiminimą.
Kryžiaus kelias
Prie Plungės kultūros centro praėjusį penktadienį susirinko gausybė žmonių. Iš čia procesija pajudėjo link Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios.
Kiekvienoje Kryžiaus kelio stotyje pasikeisdami kryžių nešė keturiolikos įmonių, įstaigų ir organizacijų atstovai.
Šiais metais Kryžiaus kelią pradėjo Plungės kultūros centras. Vėliau kryžius keliavo į Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Plungės skautų, „Vičiūnų“ įmonių grupės, uždarųjų akcinių bendrovių „VVARFF“ ir „Litspringas“, klubo „Melioracijos senjorai“, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, „Saulės“ gimnazijos, Plungės šaulių, Plungės parapijos senelių globos namų, bažnytinio choro, Lietuvos pasauliečių pranciškonų ordino (tretininkų), Savivaldybės darbuotojų rankas. Pastarieji, įnešę kryžių į bažnyčią, perdavė jį klebonui V. Gedvainiui.
Padėkos geradariams
„Didžiausia padėka žmogui – kai kunigas už jį gali paaukoti šv. Mišias. Dar didesnė – gauti popiežiaus palaiminimą“, – pirmadienį po pamaldų sakė klebonas.
Dvasininkas prisiminė, jog prieš aštuonis mėnesius paskirtas Plungės parapijos vadovu jau po dviejų savaičių vyko pas vyskupą ir prašė, kad parapijai paskirtų vadovauti jaunesnį kleboną. „Tačiau atsirado keletas žmonių, kurie mane išjudino, man padėjo. Tai valdžios, kultūros, verslo, pamaldieji Plungės žmonės. Jiems noriu padėkoti“, – kalbėjo V. Gedvainis. Jo sumanymas – geradariams įteikti popiežiaus apaštalinį palaiminimą.
Tokią dovaną iš dvasinio vadovo pirmas atsiėmė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. „Tai buvo pirmasis žmogus, paskatinęs pasilikti, sakydamas, kad darydami padarysime“, – pabrėžė klebonas.
Už pasidalytą išmintį apaštalinis palaiminimas įteiktas Sigitai ir Romui Matuliams. „Laimingi tie, kurie sukuria piniginę vertę. Dar laimingesni, kurie ja pasidalija“, – už ištiestą pagalbos ranką įteikdamas šį garbingą dokumentą Vandai ir Vilmantui Bučiams dėkojo dvasininkas.
Už geras idėjas padėkota Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjui Tomui Jociui, už rūpinimąsi nuskriaustaisiais, seneliais – Socialinės paramos skyriaus vedėjai Genovaitei Vasylienei.
Už draugystę, patarimus apaštalinis popiežiaus palaiminimas skirtas Reginai ir Kazimierui Stančikams. „Atrodo, kad metams bėgant žmogus turėtų nurimti. Bet aš pažįstu didžiausius nenuoramas Plungėje“, – prieš įteikdamas dokumentą Danutei ir Aleksandrui Lukams sakė V. Gedvainis.
Už daug metų bažnyčioje palaikomą tvarką ir švarą popiežiaus palaiminimas iš klebono rankų atiteko Danutei ir Jonui Varslauskams, už nuoširdų pamaldumą – Janinai ir Stasiui Siminauskams.
Visų Plungės parapijoje dirbančių kunigų vardu nuoširdžią padėką skyrė ir popiežiaus palaiminimą V. Gedvainis įteikė akcinės bendrovės ESO atstovei Ingridai Razmei, kuri, pasak klebono, visada operatyviai reaguoja į dvasininkams kylančias problemas dėl elektros.
„Tai buvo pirmieji dešimt geradarių. Ateityje padėkosiu ir kitiems“, – teigė parapijos vadovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Dabar Plungės šilumos tinklų įkainis už šildymą yra vienas didžiausių Lietuvoje, bet žadama, kad gruodį jis mažės. Kaip reaguojate į artėjantį šildymo sezoną ir kainas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas