Parką puoš paminklas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio atminimui įamžinti

Parašė:  2017-05-05

Po ilgų svarstymų praėjusių metų pabaigoje buvo priimtas galutinis sprendimas, kurioje Plungės dvaro parko vietoje turėtų stovėti kompozitoriaus ir dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paminklas. Jau paaiškėjo ir kokia skulptūra įamžins kūrėjo atminimą.
Daugelyje šaltinių pažymima, kad Plungės dvaro parkas svarbus tiek architektūriniu, tiek kultūriniu požiūriu. Pabrėžiama ne tik materialiojo, bet ir dvasinio paveldo svarba. Kunigaikščių Oginskių muzikos mokykloje mokėsi, o vėliau dažnai parke lankėsi ir kūrė M. K. Čiurlionis. Tad natūralu, kad kilo mintis būtent čia pastatyti paminklą šiai iškiliai asmenybei pagerbti.
Vietą paminklui parinko Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorės Dianos Varnaitės paskirta komisija. Skulptūrai numatytas kairėje pusėje nuo rūmų esantis tvenkinio pakrantės plotelis.
M. K. Čiurlionio paminklui sukurti buvo ieškoma skulptorių ar architektų. Šio darbo ėmėsi skulptorė Dalia Matulaitė.
Paminklo aikštelė bus apskrita. Ją išklos skaldyto pilkos spalvos granito trinkelėmis. Vėliau jų siūlės bus apaugintos samanomis. Skulptūrai apšviesti planuojama įrengti kryptinius grindinio šviestuvus. Lankytojams pailsėti numatyti trys lenkti suolai. Skulptūra bus kuriama iš pilkai žalsvos spalvos granito blokų.
D. Matulaitė siekia, kad paminklas atspindėtų M. K. Čiurlionio kūrybos idėjas (bokštai, karūna, karaliai, versmė). Žiūrint iš toli kūrinys turėtų atrodyti kaip kuoras, o iš arčiau – kaip dvi karalių figūros, palinkusios virš amžinybės versmės. Skulptūros viršutinėje dalyje bus fontanėlis. Vanduo šonais suformuota „kasa“ kaskadomis čiurlens žemyn į postamentą juosiantį kanalėlį. Visą kompoziciją vainikuos karūna.
Bendras komplekso aukštis turėtų būti apie 5 metrus. Tačiau jis dar gali kisti, kai numatytoje vietoje bus pastatytas natūralaus dydžio modelis.
Suprantama, pradedant rengti techninį projektą į darbo grupę bus įtrauktas ir Kultūros paveldo departamento atstovas.
Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas kalbėjo, kad erdvė skulptūrai turėtų būti sutvarkyta šiais metais, o visas menininko įamžinimas užbaigtas ateinančiais. Apskaičiuota, kad idėjos įgyvendinimas kainuos apie 130 000 eurų.
Kaip anksčiau yra sakęs A. Bakanauskas, M. K. Čiurlionio atminimo įamžinimas skulptūros pastatymu neturėtų užsibaigti. Svarstoma, kad šioje erdvėje galėtų vykti vasaros koncertai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Šiandieninė etninės kultūros ir tradicijų svarba (0)

Etninė kultūra yra ne tik liaudies šokiai, dainos, pasakos, tautinis kostiumas, folkloro ansambliai, žaidimai, tautosaka, liaudies […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar Jus domina XXI pasaulio futbolo čempionatas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas