„Parkas pamažu prisijaukina savanorius“

Parašė:  2018-05-28

Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariai per posėdį, vykusį gegužės 16 dieną, daug sužinojo apie Rietavo savivaldybės kultūros centre, Irenėjaus Oginskio viešojoje bibliotekoje, Oginskių kultūros istorijos muziejuje ir Atvirame jaunimo centre 2017 metais nuveiktus darbus.
Įstaigos komandai padeda savanoriai
Rietavo atviras jaunimo centras yra populiari jaunų žmonių susibūrimo vieta. Ataskaitiniais metais per dieną šioje įstaigoje apsilankė vidutiniškai 30 jaunuolių. Unikalių lankytojų per metus skaičius – 476 (merginų – 159, vaikinų – 317). Vidutinis jų amžius – 19 metų. Dauguma jaunuolių centre lankosi ne pirmus metus, o naujų lankytojų 2017-aisiais sulaukta 181. Šiuos ir dar daug kitų veiklą atspindinčių skaičių pateikė įstaigos veiklos ataskaitą pristačiusi Aušra Mickutė.
Jaunimo centro atstovė kalbėjo apie pastangas gerinti darbo su jaunuomene kokybę, dėmesį, skiriamą tiesioginiam kontaktui su lankytojais. Įstaigoje suorganizuota 50 įvairių renginių, išvykų, stovyklų, kuriose dalyvavo 804 jaunuoliai.
Įstaigos komandai labai padeda savanoriai. Nuo 2017-ųjų vasario iki 2018-ųjų vasario savanorišką tarnybą Rietave atliko Lasha Toria iš Gruzijos ir Simona Armenise iš Italijos. Jaunimo centras taip pat išsiuntė savanorį – Andrius Juška savanoriauja Ispanijoje.
Kalbėdama apie iššūkius, su kuriais susiduriama, A. Mickutė minėjo sunkumus, kylančius planuojant darbo laiką, darbo vietų trūkumą, nepakankamą atlyginimą.
Paskaityti spaudos – į biblioteką
Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos ir jai priklausančių filialų nuveiktus darbus apžvelgė laikinai direktoriaus pareigas einanti Rita Dičiūnienė.
2017 metais savivaldybės bibliotekose skaitė 1 550 gyventojų. Nors jų skaičius ataskaitiniu laikotarpiu šiek tiek (30) sumažėjo, miesto bibliotekos teikiamomis paslaugomis naudojosi daugiau žmonių. Pastebėta, kad vis daugiau gyventojų ateina į biblioteką paskaityti spaudos.
Pasidžiaugusi neseniai įsigytais spalvotu spausdintuvu ir kamera, R. Dičiūnienė sakė, kad dar labiau priartėta prie šiuolaikiškos bibliotekos įvaizdžio – ji ne tik knygų saugykla, bet ir bendruomenės būrimosi vieta. Įstaigos kolektyvas daug dėmesio skiria kultūrinei veiklai, informacijos technologijų plėtrai. Vis išmanesni darosi ir vartotojai – jie sėkmingai naudojasi elektronine paslauga – knygų rezervavimu ir užsakymu nuotoline sistema.
Prie problemų, su kuriomis susiduriama, paminėtas nuolatinis knygų kainų augimas, senstanti kompiuterinė ir programinė įranga, šiuolaikiškų ir erdvesnių knygų lentynų neturėjimas ir erdvės trūkumas.
Meras Antanas Černeckis nesutiko su tuo, kad bibliotekai trūksta erdvės veiklai plėtoti: „Turime daugybę salių, kuriomis visi galime naudotis. Reikia tik susiderinti laiką. Jokių bėdų susikalbant tarpusavyje neturi būti. Galima svajoti apie atskiras patalpas, bet kas jas išlaikytų?“
Komiteto narė Vilija Razmienė suabejojo kai kuriais veiklos ataskaitoje pateiktais skaičiais. Politikei buvo sunku patikėti, kad kaimų filialuose apsilanko tiek daug žmonių: „Kaimuose gyventojų mažėja, o bibliotekose lankytojų skaičiai įspūdingi. Ar jie nėra kiek išpūsti?“
Ataskaitoje nurodyta, kad Rietavo viešoji biblioteka užregistravo 11 275 lankytojus, Daugėdų filialas – 5 492, Labardžių – 1 419, Medingėnų – 1 859, Tverų – 3 123 ir t. t.
Laikinoji Viešosios bibliotekos direktorė abejojantiesiems skaičių tikrumu paaiškino: „Daugėduose lankytojų skaičių išaugina mokinukai, kurie į biblioteką užbėga net keliskart per dieną. Prie lankytojų priskiriami ir renginių dalyviai. Tveruose lankytojų skaičius 2017 metais sumažėjo, nes kelis mėnesius bibliotekos patalpos buvo remontuojamos.“
Meno kolektyvuose – daugiausia moterys ir merginos
Rietavo savivaldybės kultūros centras kartu su filialais suorganizavo 256 renginius, juose apsilankė 35 473 žmonės. 2017 metai, pasak įstaigos direktorės Birutės Gedminaitės, buvo kūrybingi ir intensyvūs. Kolektyvas turi ir ateities planų: nenaudojamoje vietoje įkurti nedidelėms parodoms skirtą erdvę, o bilietų kasą perkelti į pirmą aukštą, kad žmonėms, atėjusiems įsigyti bilietų, nereikėtų lipti laiptais.
Išklausiusi kultūros centro veiklos ataskaitą, komiteto pirmininkė Janina Drevinskienė apgailestavo, jog dalyvaudama renginiuose pastebi, kad saviveiklos kolektyvuose trūksta jaunuolių. Su tokiu pastebėjimu B. Gedminaitė sutiko: „Kas vyresniems tradicija, jaunimui nebeaktualu. Sunku vaikinus pritraukti į meno kolektyvus, bet bandome.“
Dėkojo prisidedantiesiems prie parko tvarkymo
Apie muziejininkų „išartus“ kultūros barus, įstaigoje organizuotas ilgalaikes temines ekspozicijas, edukacinę veiklą ir kitus renginius papasakojo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas.
Apžvelgti ir darbai, atlikti tvarkant dvaro sodybą. Muziejaus vadovas pasidžiaugė, kad parkas pamažu prisijaukina savanorius, norinčius prisidėti prie jo puoselėjimo. Kalbėjo, kad, be kasdienių parko priežiūros darbų, bendradarbiaujant su verslininkais, įrengiamas apžvalginis-rekreacinis takas masinių renginių zonoje, dedami pagrindai takui Jaujupio pietinėje atšakoje.
V. Rutkauskas paminėjo gražėjantį Meilės kalnelį, naujus tiltelius (kurių galėtų būti ir daugiau, jeigu ne sunki priežiūra), formuojamas želdinių grupes. Direktorius dėkojo visiems, kurie prisideda prie parko tvarkymo ir puoselėjimo, džiaugėsi didėjančiu turistų srautu.
Darželis nedirbs rugpjūtį
Visas per posėdį pristatytas veiklos ataskaitas nuspręsta teikti tvirtinti Savivaldybės tarybai. Ten pat keliaus ir sprendimo projektas dėl Rietavo lopšelio-darželio darbo vasarą. Numatyta, kad iki birželio 30-osios įstaiga dirbs įprastu grafiku. Nuo liepos 1 d. iki liepos 28 d. veiks trys mišraus amžiaus grupės. Nedirbs lopšelis-darželis nuo liepos 30 d. iki rugpjūčio 31 d. Jei Savivaldybės taryba pritars šiam sprendimo projektui, auklėtinių tėvams bus nustatytas papildomas 50 eurų mėnesinis mokestis (už liepos mėnesį).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas