Paskutinįjį liepos šeštadienį Žemaičių Kalvarija šventė

Parašė:  2012-08-03

Liepos 28-ąją, kaip ir kiekvienų metų paskutinįjį liepos šeštadienį, Žemaičių Kalvarijoje surengta tradicinė vasaros šventė „Žemaičių Kalvarija 2012“, kurioje ir pasilinksminta, ir pasportuota, ir geriausieji pagerbti. Kaip ir kasmet, prie gražios tradicijos puoselėjimo prisidėjo Žemaičių Kalvarijos seniūnija, bendruomenė „Gardai“, miestelio kultūros centras, sporto asociacija „Kalvynas“.
Šventė pradėta vidurdienį Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje šventomis mišiomis už gyvus ir mirusius šios seniūnijos gyventojus.
Po mišių kalvarijiškiai ir miestelio svečiai pakviesti dalyvauti sportinėse varžybose ir įvairiausiose netradicinėse rungtyse: išbandyti rankų taiklumą, kojų miklumą, pademonstruoti vairavimo įgūdžius ir kt.
Į krepšinio varžybas sugužėjusios komandos pagal amžių buvo suskirstytos į dvi grupes: iki 17 metų ir vyresnių. Jaunesniųjų grupėje čempionais tapo „Virkšų snaiperiai“ (Edgaras Danys, Vytautas Danys, Mantas Zabitis), II vieta atiteko jaunimui iš Alsėdžių (Vilius Adackus, Tadas Augustinas, Valentas Brasas), tretieji – plungiškiai (Deividas Rasys, Modestas Jurkaitis, Karolis Vaškys).
Tarp vyresniųjų nenugalimi buvo alsėdiškiai krepšininkai (Evaldas Brasas, Vytautas Malakauskis, Aleksandras Gubaras), antrieji – komanda „Seda“ (Marius Kazlauskas, Mindaugas Dirgėla, Vytautas Dirgėla, Andrius Majauskis), tretieji – plungiškių komanda „Nežinau“ (Ovidijus Stropus, Karolis Vaškys, Mindaugas Šimkus).
Prie šaškių lentos nenugalimas buvo kalvarijiškis Arvydas Mikalauskas, šachmatų turnyre visus įveikė Ieva Žalimaitė.
„Stipriosios rankelės“ konkursą laimėjo šarneliškis Alvydas Bumblys, konkursą „Stipriausias automobilis“ laimėjo Zigmas Kazlauskas. Padangų slalomo rungtyje pirmasis buvo Ovidijus Bumblys, antrasis – Airidas Riauka, trečiasis – Edvinas Pocius. Dar viena netradicinė rungtis – kamuolio varymas ledo ritulio lazda. Ją laimėjo Audrius Draugšas, antroji vieta atiteko Tomui Bumbliui, trečioji – Artūrui Macijauskui. Padangas mėtyti geriausiai sekėsi Robertui Miliui, antrasis buvo Simas Songaila, trečiasis – Arvydas Mikalauskas.
Dviračių slalome prizininkais tapo Domantas Jazdauskas, Ernestas Klibavičius ir Edvinas Pocius. O motociklų slalomą laimėjo Nerijus Norvaišas, Mindaugas Buivydas ir Robertas Milius. Beje, ir motociklas, ir rungtis – netradiciniai: vienas šią transporto priemonę vairavo, du stūmė.
Vakarop Žemaičių Kalvarijos centre surengtas smagus koncertas. Prieš jį miestelėnus pasveikino sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis, Savivaldybės meras Albinas Klimas, Lietuvos žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas. Pirmiausia, kaip ir priklauso, pasirodė patys kalvarijiškiai: koncertavo Irenos Taujenienės vadovaujama seniūnijos liaudiškos muzikos kapela, Kristinos Kondratavičienės vadovaujamas miestelio moterų vokalinis ansamblis, tercetas „Sutemos“, kuriam vadovauja Rita Brazienė, šoko studija „SaJa“, kuriai vadovauja Sandra Jazdauskienė.
Šventės metu dėmesio ir pagarbos sulaukė gražiausiai savo sodybas ir ūkius tvarkantys kalvarijiškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai. Gražiausios sodybos titulas šiemet skirtas Rotinėnų kaimo gyventojams Kazimierai ir Felicijonui Jonušams, gražiausia ūkininko sodyba – Audronės ir Arvydo Perminų iš Rotinėnų kaimo, geriausiu ūkiu pripažintas Almos ir Vidmanto Jonikų iš Šarnelės kaimo ūkis.
Geru žodžiu paminėti ir kiti savo namų aplinką prižiūrintys gyventojai: Marytė ir Kostas Karečkos iš Gečaičių, Danutė ir Algirdas Vaišvilos iš Žemaičių Kalvarijos, Danguolė Ramonaitė iš Žemaičių Kalvarijos, Juzefa Sausdravienė iš Virkšų kaimo.
Vakarinėje koncerto dalyje pasirodė Tauragės krašto choras ir Egidijus Bavikinas, diksilendo grupė bei „Rugiagėlių berniukai“. Vidurnaktį Kalvarijos padangę nušvietė fejerverkai, o šokiai vyko iki paryčių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas