Pataikavimo kaina

Parašė: Rūta VAINIENĖ 2018-09-12

Komentaras LRT radijui
2018 09 12
Norite didesnių algų ir mažesnių kainų, norite, kad klestėtų smulkusis verslas, o Lietuvos BVP sparčiai augtų? Sveikinu, artimiausiu metu jūsų klausos organas – ausis – bus stipriai pamalonintas. Gali būti, kad jūsų ausys net links nuo nutekinamų planų, kaip išgelbėti Lietuvą nuo išnaudotojų prekybininkų ir sukurti tobulą rytojų. Metai, turėję būti be rinkimų, jau baigėsi. Prasideda laikotarpis, paprastai pridarantis daugiausia žalos šalies ekonomikai, žmogaus kišenei, o ir jo sveikam protui.
Rinkimų kandidatai, kurie dar neturi „portfelio“, t. y. valdžios, labiausiai nusideda liežuviu, nes savo tuščiais pažadais virpina orą ir tvirkina sveiką žmogaus nuovoką. O valdžioje esantieji turi galimybę tikrai ne savo sąskaita imti ir kurį nors iš opiumo liaudžiai receptų – įgyvendinti. Taip jau yra ne kartą nutikę, ir abejoju, ar šiandieniniai valdantieji sugalvos ką nors naujo ir atsispirs tokiai pagundai.
Svarbiausia dabar yra kas? Svarbiausia yra gerai išsitirti žmonių nuotaikas. Kam žmonės jautrūs, ko labiausiai nemėgsta. Kaip koks verslo analitikas sėdi politikas palinkęs ties gyventojų nuomonių tyrimais ir kuria strategijas, kurią stygą ir kada ims virpinti. Kaip kadais Leninas per revoliuciją liepė pirmiausia imti tiltus, bankus ir paštą, taip dabar taikinio centre – prekybininkai. Dėl per aukštų kainų. Bet ne visi, o tik didieji. Smulkiuosius prekybininkus reikia visaip kaip skatinti. Nors kainos mažiausios pas didžiuosius ir didžiausios pas mažuosius, net turguje dažnai aukštesnės nei parduotuvėje – na, kam dabar tie faktai įdomūs? Juk dabar važiuojame ne žiūrėdami į kelią ir realią padėtį, o pagal „viešosios nuomonės tyrimus“!
Mūsų atmintis trumpa, tai aš priminsiu, kaip valdžia pastaruoju metu skatino mažuosius verslus. Pakelta minimali alga, negana to – ją galima mokėti tik už nekvalifikuotą darbą ir magaryčių – „Sodros“ „grindys“. Tikrai nuostabi „dovana“, kurią smulkiajam verslui „kompensuos“ nuo kitų metų įsigalėsiančios pelno mokesčio atostogos pirmaisiais metais, o ir tos – su gausiais apribojimais.
Už tai, brangieji, žymiai, labai žymiai – net tris kartus – sumažėjo darbuotojų, kurie dirba visą dieną ir gauna minimalią algą. Tokių būdavo apie 10 procentų dirbančiųjų, liko apie 3 procentus. Nuostabūs skaičiai ataskaitoms! Kur tie darbuotojai dabar – Norvegijoje, Darbo biržoje ar gauna vos daugiau nei minimalią algą, pavyzdžiui, 403 eurus – kitas klausimas, prašom.
Kitas klausimas yra apie tai, kad vaistai per brangūs. Tai dabar vaistai jau atseit pigūs. Bet tik tie, kurie kompensuojami. Kiek kainuoja tie, kurie išbraukti iš sąrašo, yra blogas klausimas. Nes sąraše juk „viskas liko“, visos kompensuojamosios aktyviosios medžiagos. Bet panašu, kad apklausos rodo, jog gyventojų ir toliau netenkina medikamentų kainos. Ką gi, tuomet bus atnaujinta valstybinių vaistinių tema. Smulkiųjų vaistinių jau net nebando gaivinti – jas garantuotai išnaikino prieš kone dešimtmetį atgaivintas vaistų antkainių reguliavimas. Verslai, nemokate prekiauti pigiai, mes paprekiausime patys.
Pagal chrestomatiją prieš rinkimus būtinas pensijų kėlimas. Valdžia deda varnelę – „check“. Jau padaryta. „Sodros“ (pensininkų) pinigai nebebus duodami kažkokiems pensijų fondams! Vaikams – duota, vaiko pinigai, „check“. Jaunoms šeimoms – parama pirmam būstui, nedaug, bet „check“. Vietiniam verslui – pažadėta skatinti, „check“. Kitąmet gal pasistūmėsime su nemokamu mokslu – jokių mokamų vietų universitetuose – nebloga opiumo piliulė.
Visas svarbesnes valdžios reformas, didesnius pakeitimus sudėjus į vieną paketą, peržiūrėjus ne padrikai, o visas kartu, ir ne aptakioje programoje, o konkrečiai, su priimtais sprendimais, ekonominis kontūras labai pažįstamas. Mes ten jau buvome, tiesa, seniai, prieš 28 metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Aukščiau galvas! (0)

Ar pastebit, kad šiuo laikotarpiu mūsų akys, ausys ir smegenys tiesiog graibstyte graibsto visą informaciją? Išgyvenam […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Jau šią savaitę – Velykos. Šventė, kuri paprastai suburia šeimas, gimines. Kaip jas švęsit šiemet? Ar koronaviruso grėsmė sulaikys Jus namuose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas