Patvirtintas laikinasis Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos vadovas

Parašė:  2017-12-29

Gruodžio 21-ąją į paskutinį šiais metais posėdį rinkosi Rietavo savivaldybės taryba. Vietos politikų laukė ne tik salėje papuošta Kalėdų eglutė, bet ir darbo vietose sudėtos mero dovanos.
Sveikinimai politikams
Šventinę nuotaiką kėlė ir sveikinimų lavina. Tarybos nariams gerų Kalėdų ir Naujųjų metų linkėjo meras Antanas Černeckis, Švietimo, kultūros ir sporto komitetas, Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos mokiniai ir du dvasininkai – Rietavo parapijos klebonas Antanas Gutkauskas ir jo kolega iš Tverų parapijos Saulius Stumbra.
Posėdį pradėjęs meras A. Černeckis padėkojo kolegoms už darbą ir palinkėjo gero nusiteikimo žengiant į 2018-uosius, sveikatos, optimizmo ir vidinės ramybės.
„Kad netrūktų žmogiškosios šilumos, šypsenų veiduose, ramybės namuose ir sielose“, – Švietimo, kultūros ir sporto komiteto vardu politikus sveikino Vilija Razmienė. Jos žodžius palydėjo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos moksleivių muzikinis sveikinimas.
Įteikdamas merui kalėdaičius, kuriuos įpareigojo išdalyti visiems tarybos nariams, klebonas A. Gutkauskas posėdžio dalyviams linkėjo tarpusavio sutarimo, ramybės ir Dievo palaimos.
Kunigas dr. S. Stumbra kalbėjo: „Praeitais metais iš šios tribūnos pasakojau apie planus, kurie kažkam atrodė nerealūs, o dabar galime pasidžiaugti, kad jie jau įgyvendinti. Sutvarkytas bažnyčios stogas ir fasadas, pakeistos durys, suremontuota kapinių koplyčia. Atlikta dar daug kitų smulkesnių darbų. Ir visa tai pavyko padaryti geradarių dėka.“
Dvasininkas priminė, kad 2018-ieji tveriškiams bus jubiliejiniai (sukaks 400 metų nuo pirmosios bažnyčios Tveruose pastatymo), apžvelgė sukakčiai paminėti skirtus renginius. Pagrindinė šventė vyks gegužės 27-ąją. Palinkėjęs, kad kalėdaitis, sulaužytas prie Kūčių stalo, suvienytų, kad į ateinančius metus visi įžengtų su viltimi, Tverų parapijos klebonas dovanų visiems įteikė po kalendorių.
Keisis Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos vadovas
Sveikinimams išsekus, imtasi darbotvarkės klausimų. Pirmasis sprendimas – nuo gruodžio 31-osios atleisti Jolitą Budriuvienę iš laikinai einamų Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos direktoriaus pareigų ir į jos vietą paskirti mokytoją Nerijų Jasinską. Laikinuoju vadovu pedagogas pradės dirbti nuo 2018 metų sausio 1 dienos.
Nuoširdžiai „ačiū“ už nuveiktus darbus J. Budriuvienei tarė ir gėlių puokštę įteikė meras A. Černeckis, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė, švietimo įstaigų vadovai.
Sveikinimų ir linkėjimų tvirtai laikyti ugdymo įstaigos vairą sulaukė N. Jasinskas. Dėkodamas už pasitikėjimą, jis sakė: „Stengsiuosi tinkamai vykdyti man pavestus įsipareigojimus. Labai ačiū Jolitai, kuri traukė didžiulį vežimą. Drąsus ir stiprus žmogus. Džiaugiamės, kad mokykla turi tokių žmonių. Gražių ateinančių švenčių!“
Diskutuota, ar tėvai gali vertinti pedagogo profesinę kvalifikaciją
Prieš tvirtinant Lauryno Ivinskio gimnazijos mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų 2018–2020 metų atestacijos komisijos sudėtį, tarybos narys Juozas Barsteiga pasidomėjo, kodėl į ją deleguoti tik mokytojai, o nėra mokinių tėvų atstovo.
Gimnazijos direktorė Alma Lengvenienė politikams paaiškino: „Kadangi yra vertinama mokytojo kvalifikacija, poreikio, kad į atestacijos komisiją būtų įtraukti tėvų atstovai, nėra. Specialistai vertina specialistus. Instrukcijoje nenurodyta, kad į šią komisiją būtina įtraukti mokinių ar tėvų atstovų. Ir gimnazijoje niekada to nebuvo daroma.“
J. Barsteiga pakomentavo vadovės atsakymą: „Mokyklos taryba į komisiją gali deleguoti tėvų atstovą. Sakyti, kad tėvai komisijoje nereikalingi, nederėtų.“
Tarybos narė Vaida Vaičekauskienė tiesiai paklausė A. Lengvenienės: „Ar Jūs manote, kad tėvai negali vertinti mokytojo darbo?“ „Gali, bet atitiktį pagal visas instrukcijas lengviau vertinti specialistams. Nors mūsų gimnazijos taryboje yra pedagogų, kurie taip pat yra tėvai. Taryba į atestacijos komisiją išrinko mokytoją Vaidą Katauskienę“, – politikei atsakė gimnazijos vadovė.
Paprašyta mero, nuomonę išsakė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja L. Rėkašienė: „Mokyklos taryba siūlo tuos žmones, kuriuos numatė. Kai kurie pedagogai patys yra tėvai, tad jie atstovauja ir tėvų nuomonei. Mes neturime teisės kištis į mokymo įstaigos sprendimą. Tai ir yra demokratija.“
Nustatė antkainius ir įkainius
Nuspręsta nustatyti 20 proc. antkainį Oginskių kultūros istorijos muziejaus parduodamiems leidiniams ir suvenyrams.
Tverų seniūnijos prašymu patvirtinti autobusiuko „Mercedes-Benz 308“ nuomos įkainiai. Išsinuomojusiems šią transporto priemonę darbo dienomis tektų mokėti 0,24 Eur už kilometrą. Valandos prastova atsieitų 3,22 Eur.
Poilsio ir švenčių dienomis įkainis už nuvažiuotus kilometrus nesikeis (0,24 Eur už 1 km), tačiau prastova įvertinta brangiau – 6,44 Eur už 1 val.
Išnuomos gyvenamąsias patalpas
Tarybos nariai sutiko, kad Savivaldybės būstas Rietave, Plungės g. 18-1, būtų išnuomotas Rietavo savivaldybės kultūros centro direktorei Birutei Gedminaitei.
Butas, kuriame anksčiau gyveno VšĮ Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centro gydytoja, tapo laisvas medikei nutraukus darbo sutartį su minėtąja įstaiga.
B. Gedminaitė gyvenamosiomis patalpomis (68,35 kv. m) galės naudotis, kol dirbs Kultūros centro direktore.
Po sprendimo priėmimo meras paminėjo, kad reikėtų intensyviau ieškoti galimybių specialistams suteikti gyvenamąjį plotą. „Mes neaplenksime didžiųjų miestų atlyginimais, bet galime pasiūlyti būstą ir kokybišką gyvenimo aplinką“, – pabrėžė A. Černeckis.
Pasidalijo mintimis
Savivaldybės vadovas pasakojo apie savo dalyvavimą Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdyje, kur buvo kalbama apie nenašias žemes.
„Klausėme, kokie tyrimai buvo padaryti, kad Tverų seniūnija neteko nenašių žemių statuso. Vyko labai sunkus pokalbis – visi pikti, nepatenkinti. Atrodo, žemės ūkio ministras Bronius Markauskas nusileido, suprato, kad reikia atidėti klausimą, bet specialistai tikino, kad nuo 2018 metų turi būti taikomas jau naujas žemių vertinimas. Siūliau, kad mes surasime pinigų ir atliksime nepriklausomus žemės tyrimus. Man atsakė, kad mūsų tyrimai bus nieko verti, nes reikalingas kompleksinis vertinimas. Toks požiūris kelia didelių abejonių“, – dalijosi mintimis su kolegomis A. Černeckis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Sutrikę lyg nuogi lapkričio medžiai (0)

Lapkritis – pats niūriausias metų mėnuo: sunkiai išauštanti ir greitai temstanti diena, lapus praradę medžiai, nutilusios […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar remiate pedagogų streiką?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas