Pedagogai ir moksleiviai – suartinti kūrybos

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2017-10-06

Praėjusią savaitę Plungės kultūros centre atidaryta jau trečioji rajono dailės ir technologijų mokytojų ir talentingų jų ugdytinių kūrybos paroda. Ji skirta Tarptautinei mokytojų dienai paminėti.
Kasmet per vasaros atostogas dailės ir technologijų mokytojai iš viso rajono renkasi į plenerą, seminarą ir kūrybines dirbtuves. Jie surengti ir šiemet – kolegas į savo sodybą pakvietė Senamiesčio mokyklos pedagogai Lina Bulavienė ir Petras Jurkus.
Kaip sakė dailės ir technologijų mokytojų metodinio būrelio vadovės L. Bulavienė ir Inga Simutienė, smagu, kad norinčiųjų tobulėti ir dalytis gerąja patirtimi kiekvienais metais daugėja – šiemet trijų dienų plenere dalyvavo 26 mokytojai (2015 m. – 16, 2016 m. – 23).
Susirinkę pedagogai dalijasi idėjomis, darbo patirtimi, siekia ko nors išmokti ar pamokyti kitus. Šiųmetinių mokymų tema – „Ugdymas(is) netradicinėse aplinkose. Gamtos formų atspindžiai ornamentikoje“ (programos autorė – „Ryto“ pagrindinės mokyklos technologijų mokytoja ekspertė Irena Platakienė). Lektoriai – dailės ir technologijų mokytojai I. Simutienė („Gamtos motyvų atspindžiai išskirtiniuose gaminiuose“), P. Jurkus („Ekomenas. Išskirtinių gaminių kūrimas iš metalo atliekų“), L. Bulavienė („Žolynų pasakojimai. Gipso atspaudai“). Plenero veiklą papildė išvyka į Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultetą, į Žemaitijos kaimo muziejų, kur surengta edukacinė programa „Kraičio skrynią pravėrus“.
Kultūros centro parodų salėje mokytojai eksponuoja ne tik tai, ką nuveikė per plenerą, bet ir per visus metus sukurtus darbus, o kartu – ir mokinių kūrybą. Ekspozicijoje galima apžiūrėti 23 pedagogų iš dvylikos rajono mokyklų kūrinius. Paroda žavi ne tik darbų gausa, bet ir technikos įvairove. Akį traukia tapybos, grafikos, fotografijos, tekstilės, drožybos kūriniai ir originali įvairių atlikimo būdų sintezė.
Puikūs ir mokinių darbai. Jaunieji menininkai kūrybiškai įgyvendino pamokų idėjas ir užduotis, gilino žinias būreliuose, dalyvavo konkursuose ir olimpiadose. Beje, parodoje – ne tik plungiškių, bet ir telšiškių mokinių iš Vincento Borisevičiaus gimnazijos ir „Germanto“ progimnazijos darbai.
Jau tradicine tapusios parodos atidarymo proga mokytojams ir mokiniams sveikinimo žodį tarė Kultūros centro tautodailės kuratorė Jolanta Miltenė, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Dangirutė Vaškienė, Suaugusiųjų švietimo centro vyr. specialistė Vida Mylimienė, mokyklų vadovai.
Pedagogus pasveikino „Ryto“ pagrindinės mokyklos mados studijos „Ažūrė“ ugdytinės, pristačiusios iš lino sukurtą kolekciją. Jų mokytoja – I. Platakienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Demokratija ir diskusija – neatskiriamos sesės (0)

Nusipirkau spalio 16 dienos laikraštį „Plungė“ ir jame radau įdomų Lukos Saulienės straipsnį „Plungės problemos politikų […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Lapkričio 14-ąją vyko socialinė akcija „Raudonas balionas“, siekianti atkreipti dėmesį į stringančią vaiko teisių apsaugos reformą. Ką manote?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas