Penkių žmonių netekome dėl nelaimingų atsitikimų

Parašė:  2019-01-10

Kaip smėlio laikrodžio kruopelės nejučia išbyrėjo 2018 metų dienos. Kokios jos buvo Rietavo savivaldybės gyventojams vertinant per demografinę prizmę, aiškinomės analizuodami Savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Zinaidos Baltrimienės pateiktus statistikos duomenis.
Berniukų gimė mažiau
Pirmiausia žvilgsnis krypsta į džiugiausią – gimimų – statistiką. 2018 metais Rietavo savivaldybės civilinės metrikacijos knygose padarytas 81 įrašas apie naujagimius. Berniukų (37) gimė mažiau nei mergaičių (44).
Daugiausia mažylių susilaukė Rietavo miesto gyventojai. Čia praėjusiais metais sukrykštė 27 kūdikiai. Moteriškos giminės – 13, vyriškos – 14. Didžiausioje Rietavo seniūnijoje įregistruoti 22 naujagimiai – po lygiai mergaičių ir berniukų. Tveruose gandras lankėsi 12 kartų, miestelio ir aplinkinių kaimų gyventojams atnešdamas 6 dukreles ir 6 sūnelius. Daugėduose ir Medingėnuose šiemet sulaukta po keturis naujagimius (po 3 mergaites ir po 1 berniuką). Dar dvylika kūdikių gimė užsienio valstybėse: Jungtinėje Karalystėje – 10, Švedijoje – 1, Nyderlanduose – 1.
Tėvystė pripažinta 29 mažyliams, dviejų susilaukė vienišos mamos.
Viena iš sudėtingiausių tėvams tenkančių užduočių yra išrinkti mažam žmogučiui vardą, kuris džiugintų sūnų ar dukrą ir jiems paūgėjus. Vieni renkasi populiarius, daugelio mėgstamus vardus, kiti savo atžalas nori kviesti retesniu, įmantresniu vardu. Rietavo savivaldybėje populiarūs išlieka Dominykas, Domas, Rokas, Ignas, Lėja, Austėja. Prie retesnių mergaitėms duodamų priskirtini Šatrija, Arielė, Ula, Evita, Amela, Daniela, Germantė, Jorė, berniukams – Jovaras, Aronas, Pijus.
Užsienyje gimusius kūdikius tėveliai krikštija ir lietuviškais, ir neįprasčiau mūsų ausiai skambančiais vardais – Gabriela, Hamad, Mėja, Mia, Maria.
Gimimų praėjusiais metais įregistruota šešiais mažiau nei 2017-aisiais.
Santuokos ir ištuokos
Nors šiais laikais populiaru gyventi nesusituokus, nemaža dalis porų vis dėlto linkusios oficialiai įsipareigoti vienas kitam. 2018-aisiais Rietavo savivaldybėje žiedus sumainė 57 poros (2017 m. – 49).
Pirmą kartą įžadus davė 50 vyrų ir 50 moterų. Antrą kartą santuoką registravo 7 vyrai ir 6 moterys. Trečią kartą šeiminę laimę išbandyti ryžosi viena moteris.
Žmonės įsipareigoti nebeskuba: susituokusių vyrų amžiaus vidurkis – 31,2 m., moterų – 28,7 m. Vyriausiai amžiumi jaunajai – 48 m., jaunajam – 54 m. Jauniausiai nuotakai buvo 21 m., jauniausiam jaunikiui – 24 m.
Gyvenimas – margas. Kai vieni vyrai ir moterys ryžtasi bendrai gyvenimo kelionei, kiti pasuka skirtingais keliais. Oficialiai ištuoką praėjusiais metais įregistravo 8 poros.
Mirčių daugėja
Ir liūdnoji metų statistika – mirtys. Jų įregistruota tikrai daug – 136. Netekome 68 vyrų ir lygiai tiek moterų.
Rietavo mieste anapilin išlydėti 62 gyventojai (33 moterys ir 29 vyrai). Rietavo seniūnijoje atsisveikinta su 46 žmonėmis (18 moterų ir 28 vyrais). Tverų seniūnijoje padaryta 20 mirties registravimo įrašų. Čia netekta dešimties vyrų ir dešimties moterų. Daugėdų seniūnijos bendruomenė prarado tris moteris, amžinybėn palydėtos ir trys medingėniškės.
Rietavo savivaldybės civilinės metrikacijos knygose atsirado du įrašai apie užsienyje mirusius vieną vyrą ir vieną moterį.
Kraujagyslių ir širdies ligos pasiglemžė 82 žmones, vėžys – 29. Aštuoniolika užgeso dėl kitų ligų.
Net penkių žmonių netekome dėl nelaimingų atsitikimų, dar du patys priėmė sprendimą pasitraukti iš gyvenimo.
Mirusių vyrų amžiaus vidurkis – 68 m. Moterys gyvena ilgiau: 2018 m. jų amžiaus vidurkis – 80,7 m.
2017 metais mirčių Rietavo savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriuje buvo įregistruota mažiau – 77. Nors gyventojų mirties priežastys buvo panašios, tačiau užpraėjusiais metais neregistruota nė viena savižudybė, kaip nepraradome žmonių ir dėl nelaimingų atsitikimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kur dingo pagarba žmogui? (0)

Na, štai – išsirinkome naują Prezidentą. Nors visa Lietuva pasisakė už jį, viešoje erdvėje nestinga komentatorių, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidento II turo ir Europos Parlamento rinkimų rezultatus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas