Petrui Piekui – papeikimas

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2016-11-29

Per praėjusį Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdį, vykusį spalio pabaigoje, atsisveikinta su dviem Seimo nario mandatą gavusiais vietos politikais – liberalu Jonu Varkaliu ir „valstiečiu“ Andriejumi Stančiku. Taigi lapkričio 24-ąją Savivaldybės taryba į posėdį rinkosi jau kiek kitokios sudėties – sulaukta dviejų naujokų: J. Varkalį pakeitė kitas liberalas Ričardas Jocys, A. Stančiko vietą užėmė jo partijos kolegė Rūta Endrijauskienė.
Posėdžio pradžioje Savivaldybės tarybos naujokai buvo pakviesti duoti priesaiką. Procedūroje dalyvavo ir viešnia iš Vilniaus – Vyriausiosios rinkimų komisijos narė Živilė Verbylaitė. Prisiekusiuosius pirmasis pasveikino meras Audrius Klišonis: „Sveiki atvykę į pragarą!“
Beje, pasikeitus tarybos sudėčiai, teko keisti ir dviejų jos komitetų sudėtį. Iškart nuspręsta, kad R. Jocys darbuosis Vietos ūkio ir ekologijos komitete, o R. Endrijauskienė – Kaimo reikalų komitete.
Darbotvarkės klausimai tądien ėjo lyg iš pypkės. Dauguma sprendimų priimta bendru sutarimu. Balsuota tik vienu – kad naujokai užsiregistruotų ir suprastų, kaip vyksta balsavimo procedūra.
Per beveik visą posėdį rami išsilaikiusi atmosfera truputėlį užkaito jo pabaigoje, kai tarybos opozicijos lyderė Asta Beierle Eigirdienė paklausė, kokių veiksmų Savivaldybės vadovai ketina imtis uždarosios akcinės bendrovės Plungės šilumos tinklų ir jos generalinio direktoriaus Petro Piekaus atžvilgiu.
A. Beierle Eigirdienė sakė gavusi Plungės šilumos tinklų darbuotojų laišką, kuriame prašoma pagalbos, nes bendrovėje neva kuriami planai, kaip susidoroti su kai kuriais ten dirbančiaisiais, kad tik liktų vieta P. Piekaus žmonai. „Toje įmonėje labai daug savų žmonių, kuriems mokami nepagrįstai dideli atlyginimai. Juk ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino, kad ten painiojami viešieji ir privatūs interesai. Taigi turite ko nors imtis – arba direktorių, arba giminaičius atleisti. Ką inicijuosite, kad „švogerių“ krašto politika Šilumos tinkluose būtų užbaigta?“ – teiravosi politikė.
Meras A. Klišonis atkirto, kad pranešimas yra anoniminis, o gal net jos pačios sugalvotas. „Kiek žinau, valdybos posėdis įvyko, nuobaudos paskirtos. O jei darbuotojai „mobinguojami“, tegu kreipiasi. Mano durys visiems atidarytos“, – patikino Savivaldybės vadovas.
Priminsime, jog Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino, kad P. Piekus, spręsdamas klausimus, susijusius su Plungės šilumos tinkluose dirbančių (ir dirbusių) jam artimų asmenų darbo santykiais, ir nuo jų nenusišalindamas, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas. Todėl bendrovės visuotiniam akcininkų susirinkimui ir valdybai siūlyta svarstyti tarnybinės (drausminės) atsakomybės direktoriui klausimą ir imtis priemonių, kad būtų išspręsta nuolatinio interesų konflikto situacija šioje įmonėje tebedirbančių vadovo artimųjų atžvilgiu.
Lapkričio 7 dieną į posėdį susirinkusi Plungės šilumos tinklų valdyba, kuriai pirmininkauja Savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Jūratė Garčinskaitė, atsižvelgdama į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimą, nutarė P. Piekui skirti drausminę nuobaudą – papeikimą. Be to, siekiant išvengti viešųjų ir privačių interesų painiavos ateityje direktorius įpareigotas parengti Asmenų, dirbančių UAB Plungės šilumos tinkluose, nusišalinimo esant interesų konfliktui tvarką. Ji jau paruošta ir patvirtinta lapkričio 15-ąją vykusiame bendrovės valdybos posėdyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. xxx parašė:

  Papeikimas….dirbk Petriuk toliau, rupinkis savo seimos gerove,ot rupestingas zmogus-viskas vardant seimos. O musu PONAS MERAS-toks ,,demokratiskas,,kad jam kitu nuomone….NULIS. Teisingai sake meras-Sveiki atvyke i Plunges savivaldybes pragara. Toliau bus idomiau, mes jus stebim;))))

 2. žmogus parašė:

  tokie valdžios standartai žiauriai nuvilia

 3. Antanas parašė:

  Kai rinkome mera buvo daug pažadų.Teko pačiam, apie kokia valanda, turgaus aikštėje kalbėti su būsimu meru.Ir apie šiluma kalbėjome.Buvo pažadai,kad, kiek būs galima,šilumos kaina mažės.Bet ponas Piekus daugiau matyt galiu turi,nes šilumos kainas didina,iš posto išversti negalima.Kas gali paneigti kad meras su Piekum nėra giminaičiai?

 4. Iš šalies parašė:

  Kreipkitės į rajone išrinktus Seimo narius jei nepavyksta atsikratyti senolio

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Sutrikę lyg nuogi lapkričio medžiai (0)

Lapkritis – pats niūriausias metų mėnuo: sunkiai išauštanti ir greitai temstanti diena, lapus praradę medžiai, nutilusios […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar remiate pedagogų streiką?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas