Piniginės plonės – vanduo ir nuotekų tvarkymas brangs 30,6 proc.!

Parašė:  2018-05-24

Gegužės 17 dieną sušauktame Rietavo savivaldybės tarybos Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto posėdyje kalbėta apie naujas geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bazines kainas. Vyriausiojo komunalininko Alvydo Rojaus pagarsinta naujiena vartotojams nepatiks – įkainiai vidutiniškai kils 30,6 proc.!
Uždaroji akcinė bendrovė Rietavo komunalinis ūkis iki šiol taikė vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainas, kurias Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija nustatė 2011 metais. Nauja kainų skaičiavimo metodika, pagal kurią numatoma vandens įkainį perskaičiuoti kasmet, priimta dar 2015-aisiais. Tačiau, kaip pasakojo Komunalinio ūkio direktorius A. Rojus, komisija jų įmonei bazines kainas perskaičiavo ir patvirtino tik šių metų gegužės 10 dieną.
Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugos pastaruoju metu komunalininkams buvo nuostolingos. Tam įtakos turėjo sumažėjęs vandens vartojimas, padidėję amortizaciniai nuskaitymai, pasikeitęs minimalaus atlyginimo dydis.
Rietavo komunalinis ūkis prašė vandens ir nuotekų tvarkymo bazines kainas vidutiniškai padidinti 28,1 proc. Komisija, atlikusi savo skaičiavimus, priėmė sprendimą bazinę kainą vidutiniškai pakelti 30,6 proc.
„Ar komunalininkams neatrodo, jog po tokio brangimo žmonės dar labiau mažins vartojimą? Ar Savivaldybė gali turėti įtakos bazinės kainos dydžiui?“ – klausė komiteto pirmininkas Albinas Maslauskas. „Mes neturime kito pasirinkimo. Kainos galėtų mažėti tik tuo atveju, jei Savivaldybė dotuotų paslaugą“, – sulaukta vyriausiojo komunalininko atsakymo.
Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto nariai nutarė sprendimo projektą nustatyti įmonei naujas geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugų bazines kainas teikti tvirtinti Savivaldybės tarybai.
Nors A. Rojus, kalbėdamas apie pasikeitimus, posėdžiautojams išvardijo daug skaičių, minėjo metodikos subtilybes, vandens vartotojams, mūsų nuomone, aktualiausia tai, kiek paslaugos brangs pinigine išraiška.
Po posėdžio susisiekę su Komunalinio ūkio vadovu būtent tuo ir pasidomėjome. Kaip sakė A. Rojus, 1 kubinis metras geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo butui brangs 0,57 euro (galutinė kaina – 2,63 Eur). Daugiabučio namo, kuriame įrengtas nuotolinis rodmenų nuskaitymas, butui kubinio metro vandens ir nuotekų tvarkymo kaina padidės 0,52 euro, tad iš viso teks mokėti 2,58 Eur. Individualių namų savininkams pabrangs 0,59 euro (galutinė kaina – 2,46 Eur už 1 kub. m), įmonėms – 0,69 euro (galutinė kaina – 2,55 Eur už 1 kub. m). (Visos kainos ir pabrangimo dydžiai nurodyti be PVM – aut. past.)
Nuo liepos mėnesio daugiau mokėsime ne tik už vandenį ir nuotekų tvarkymą – 0,46 euro (be PVM) pakils skaitiklių priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugų kainos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Nesutinku! (0)

Šiuo metu į mūsų redakciją kone kiekvieną dieną užsuka prenumeratos loterijos laimėtojai. Džiugu bendrauti su šiais […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kovo 3-iąją rinksime vietos valdžią. Ar jau žinote, už kurią partiją ir kandidatą eiti mero pareigas balsuosite?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas