Pirmąją išankstinio balsavimo dieną rinkėjų antplūdžio nesulaukta

Parašė: „Plungės“ inf. 2019-03-04

Vasario 27–28 dienomis vyko savivaldybių tarybų ir merų rinkimų išankstinis balsavimas. Pirmąją dieną plungiškiai nebuvo labai aktyvūs.
Priminsime, kad išankstinis balsavimas šalies savivaldybių pastatuose vyko nuo 8 iki 20 val. Iš anksto savo valią išreiškė tie, kurie prie balsadėžių negalės atvykti numatytąją rinkimų dieną – kovo 3-iąją. Kaip sakė Plungės rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas, Savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vedėjas Vytautas Tumas, trečiadienį balsavo 355 žmonės, tai yra 1,7 proc. nuo visų rinkimų teisę turinčių rajono gyventojų.
Iš visų trečiadienį išankstiniame balsavime dalyvavusių rinkėjų 252 savo balsą atidavė Savivaldybėje, 30 – Stonaičių socialinės globos namuose, 10 – Plungės parapijos senelių globos namuose, 24 – Plungės ligoninėje, 39 – Žemaičių Kalvarijos „Caritas“ skyriaus globos namuose.
Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, vasario 27-ąją Plungės rajono rinkimų apygardoje Nr. 35 balsavimo teisę turėjo 30 308 asmenys.
Iš anksto specialiuose balsavimo punktuose balsus gali atiduoti ir rinkėjai, kurie dėl sveikatos būklės ar amžiaus yra sveikatos priežiūros (išskyrus ambulatorines), socialinės rūpybos ar globos įstaigose arba atlieka privalomąją ar tikrąją karo tarnybą, yra misijose ir todėl negali atvykti balsuoti į rinkimų apylinkę, arba atlieka arešto ar laisvės atėmimo bausmę ar yra areštinėse, tardymo izoliatoriuose. Šie asmenys savo valią galėjo išreikšti vasario 27–kovo 1 dienomis nustatytomis valandomis.
Kovo 1–2 dienomis nuo 8 iki 20 val. vyks balsavimas namuose. Šia teise gali pasinaudoti neįgalūs, dėl ligos laikinai nedarbingi, sukakę 70 metų ir vyresni žmonės, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę ir jeigu pateikė Vyriausiosios rinkimų komisijos nustatytos formos rinkėjo prašymą balsuoti namuose ir yra įrašyti į namuose balsuojančių rinkėjų sąrašus.
V. Tumas kalbėjo, kad, lyginant su ankstesniais rinkimais, šiemet pirmąją išankstinio balsavimo dieną rinkėjai nebuvo tokie aktyvūs. „Trečiadienį žmonių srautai pasiskirstė beveik tolygiai. Gal šiek tiek daugiau balsuojančiųjų buvo per pietus ir po darbo valandų“, – teigė rinkimų komisijos pirmininkas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kad laikraštis – lyg apeiga (2)

Ak, tie ieškojimai… To, kas nauja, nepatirta, nepažįstama, arba to, kas labiau ar labiausiai – prasminga, […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Dabar Plungės šilumos tinklų įkainis už šildymą yra vienas didžiausių Lietuvoje, bet žadama, kad gruodį jis mažės. Kaip reaguojate į artėjantį šildymo sezoną ir kainas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas