Pjaunant žolę ar atliekant remonto darbus teks žvilgčioti į laikrodį

Parašė:  2017-11-28

Lapkričio 22 dieną sušauktame Rietavo savivaldybės tarybos Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto posėdyje pritarta taisyklėms, reglamentuojančioms veiklą, kurią vykdant keliamas triukšmas. Jei taryba jas patvirtins, norėdami remontuoti butą, namą ar kitas patalpas, apie planuojamus darbus turėsime pranešti Savivaldybės administracijai.
Pritars ne visiems siūlymams
Komitetas vėl sugrįžo prie klausimo dėl Rietavo savivaldybės atstovo delegavimo į neeilinį visuotinį uždarosios akcinės bendrovės Telšių regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) akcininkų susirinkimą.
Kitaip nei praėjusį kartą, trečiadienį prie šio sprendimo projekto ilgai neužtrukta. Posėdžiautojai pritarė, kad į susirinkimą deleguotas Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas balsuotų „už“ nustatant mišrių komunalinių atliekų 1 tonos tvarkymo kainą (58,70 Eur + PVM) klientams (išskyrus savivaldybes), pritartų atliekų, turinčių asbesto, šalinimo nepavojingų atliekų sąvartyne Jėrubaičių kaime, Plungės rajone, kainos (1 t – 57,20 Eur + PVM) nustatymui, taip pat balsuotų „už“ nustatant 1 tonos atliekų, šalinamų Jėrubaičių sąvartyne, kainą – 35 Eur + PVM.
Sprendimo projektu administracijos direktorius įpareigotas pasisakyti prieš mėnesinės kainos už komunalinių atliekų sutvarkymą savivaldybėms apskaičiavimą pagal TRATC-o siūlomą formulę, nes, jeigu jai būtų pritarta, Savivaldybei šiukšlių tvarkymas brangtų.
Nori remontuoti butą – informuok Savivaldybę
Politikams susipažinti pateikta Triukšmo prevencijos Rietavo savivaldybės viešosiose vietose taisyklių nauja redakcija.
Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus specialistė Vesta Andrijauskienė, pristatydama pakeitimus, posėdžiautojų dėmesį atkreipė į naują punktą: triukšmo šaltinių valdytojai, planuojantys statybos ir remonto darbus savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse, privalės ne vėliau kaip prieš 7 kalendorines dienas informuoti administraciją apie numatomus darbus. Šis reikalavimas galios ir butų, privačių namų savininkams.
Darbus pagal Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą darbo dienomis bus galima atlikti nuo 8 iki 20 val., poilsio dienomis – nuo 10 iki 18 val.
Taisyklėse reglamentuotas ir civilinės paskirties pirotechnikos naudojimas. Fejerverkus darbo dienomis leisti bus draudžiama nuo 22 iki 8 val. (išskyrus valstybinių švenčių dienas ir masinius renginius), savaitgaliais – nuo 23 iki 8 val.
Sklypų šeimininkai, valydami ar tvarkydami teritoriją, taip pat turės žvilgtelėti į laikrodį. Žoliapjoves, krūmapjoves ar kitas triukšmą skleidžiančias darbo priemones leistina naudoti darbo dienomis nuo 7 iki 22 val., savaitgaliais ir poilsio dienomis nuo 9 iki 22 val.
Komiteto nariai nusprendė taisykles, reglamentuojančias veiklos, kurią vykdant skleidžiamas triukšmas, valdymą, teikti tvirtinti Savivaldybės tarybai.
Pratęs gatvę
Pritarta sprendimų projektams ruošti ir įgyvendinti Rietavo miesto Vatušių gatvės ir Giliogirio kaimo gatvių apšvietimo įrengimo projektus. Darbams numatoma naudoti Kelių priežiūros ir plėtros programos ir Savivaldybės biudžeto lėšas.
Neprieštarauta tam, kad būtų pakeistos Rietavo seniūnijos Stumbrių kaimo Bangos gatvės geografinės charakteristikos. Kaip paaiškino Savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus vyriausioji specialistė Janina Virkšienė, gatvę būtina pratęsti, kad būtų galima suteikti adresą įteisintam žemės sklypui ir statiniams.
Šiuo klausimu nei pataisymų, nei pastabų komiteto nariai neturėjo.
Posėdžiautojai pritarė parengtam Rietavo savivaldybės susisiekimo infrastruktūros tobulinimo per miestus ir gyvenvietes prie (ant) valstybinės reikšmės kelių prioritetų sąrašui.
Šio sąrašo sudarymą, atsižvelgdamas į Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos raštą, inicijavo Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyrius.
Kaip teigė klausimą pristatęs vyriausiasis specialistas Juozas Auryla, direkcija nori žinoti Savivaldybės nuomonę.
Pirmuoju numeriu įrašytas žiedinės sankryžos Rietave, Palangos ir Žemaičių gatvių susikirtimo vietoje, įrengimas. Prie svarbiausių projektų – šaligatvio Vatušių gatvėje, pėsčiųjų ir dviračių takų šalia Žemaičio plento (link žirgyno) ir Kulių gatvėje klojimas.
Savivaldybės specialistų nuomone, Rietavui reikėtų ir dar vienos žiedinės sankryžos – Palangos ir Kulių gatvių susikirtimo vietoje, kelyje Rietavas–Lioliai–Mažieji Mostaičiai. Anot J. Aurylos, apie tą sankryžą pagalvota neprarandant vilties dėl aplinkkelio.
Į prioritetinių darbų sąrašą įtrauktas pėsčiųjų ir dviračių tako Žemaičių gatvėje (Rietavas), Tverų ir Piliakalnio gatvių sankryžos (Tverų sen.), Rietavo gatvės šaligatvio (Tverų mstl.), pėsčiųjų ir dviračių tako Lioliuose, Rietavo aplinkkelio įrengimas.
Kainos – tokios pat
Susigaudyti sudėtingose sprendimo projekto dėl UAB Rietavo komunalinio ūkio šilumos kainų dedamųjų antriesiems šilumos bazinės kainos dedamųjų galiojimo metams ir karšto vandens kainų dedamųjų nustatymo formulėse posėdžiautojams padėjo vyriausiasis komunalininkas Alvydas Rojus.
Svarbiausia A. Rojaus pasakyta žinia – šilumos ir karšto vandens kainos išlieka tokios pat.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Vietos užteks visiems (0)

Bobų vasara kviečia dar kartą, prieš paneriant į rudens miglas ir darganas, pasidžiaugti šiluma, pasimėgauti gamtos […]

2018-10-08
Be komentarų (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Vaikų ugdymo įstaigose įsigalioję nauji maitinimo reikalavimai sukiršino visuomenę. Kaip manote, ar bus naudos iš pagal higienos normas subalansuoto maisto?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas