Plungėje nuvilnijo sveikatingumo banga

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2018-04-17

Balandžio 11 dieną Babrungo slėnyje rinkosi patys sveikiausi Plungės vaikai: čia vyko nacionalinis renginys „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą“. Ši šventė organizuota minint sveikatos stiprinimu užsiimančių mūsų šalies mokymo įstaigų veiklos 25-metį. Įvairūs renginiai šia tema Lietuvoje vyks visą balandžio mėnesį.
Šventės Plungėje rengėjai – tos rajono savivaldybės mokyklos ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos, kurios priklauso tarptautiniam sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui (beje, į šią organizaciją Lietuva įsijungė dar 1993 metais). Tai – Plungės lopšeliai-darželiai „Vyturėlis“, „Nykštukas“, „Pasaka“, taip pat Platelių gimnazija ir Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinė mokykla. Šių įstaigų vaikai su juos lydinčiomis auklėtojomis, mokytojais ir palaikymo komandomis praėjusį trečiadienį susibūrė drauge, kad tarpusavyje pasidalytų mintimis apie sporto naudą, kartu pasportuotų ir pademonstruotų savo paruoštas sveikatinimo programėles. Renginio šūkis – „Mokykimės gyventi sveikai!“
Į šventę atvyko ir pagrindinės rėmėjos – Plungės rajono savivaldybės – atstovai: meras Audrius Klišonis, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Kerpauskas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistai, Plungės visuomenės sveikatos biuro direktorė Daiva Zablockienė, vaikų sveikatinimo idėjas remiančio ROTARY klubo sekretorius Valerijus Stonkus ir kt.
Sveikindamas renginio dalyvius A. Klišonis džiaugėsi, kad mokyklų, kurios propaguoja sveikatinimo idėjas, tinklas Plungėje plečiasi, ragino, kad jų pavyzdžiu pasektų ir kitos švietimo įstaigos – dalytis šiomis idėjomis su kitais yra labai svarbu. Č. Kerpauskas linkėjo, kad Babrungo slėnyje vykstanti šventė nebūtų tik parodomoji. „Sveikas žmogus – sveika visuomenė“ – šis posakis šiandien yra labai aktualus“, – kalbėjo jis.
Šventę pradėti patikėta Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo pradininkui Plungėje lopšeliui-darželiui „Vyturėlis“. Mažieji, vadovaujami šios įstaigos direktoriaus pavaduotojos ugdymui ir auklėtojos sveikatos programai Audronės Norvaišienės, pademonstravo, kad sportuoti galima labai linksmai ir išradingai.
„Sveikatą stiprinančių mokyklų bangos per Lietuvą“ renginiais siekiama propaguoti sveikatą stiprinančių mokyklų idėją kaip pasiteisinusį pavyzdį, burti ir vienyti tokias mokyklas ir darželius savivaldybėse, skatinti dalijimąsi gerąja patirtimi.
Babrungo slėnyje po parodomosios programos šventės dalyviai įsitraukė ir į bendrą veiklą. Rengtos įvairios estafetės, judrieji žaidimai, drauge mankštintasi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kai pakyla temperatūra (0)

Panašu, kad pavasaris įgauna pagreitį – lauko termometrai fiksuoja vis aukščiau kylančius laipsnius. Malonu… Jei kalbėsime […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas