Plungėje trypė daugiau nei pusantro šimto mažųjų šokėjų

Parašė:  2017-05-16

Savaitgalį Plungės kultūros centre šurmuliavo jaunieji šokėjai, jų vadovai, tėveliai ir kiti artimieji. Čia pirmą kartą surengtas respublikinis ikimokyklinio amžiaus šokių kolektyvų festivalis „Mažyliai“.
Trumpam pieva virtusi scena „priviliojo“ įvairių – tautinių ir pramoginių, klasikinių ir gatvės, šiuolaikinių – šokių kolektyvų. Tad spalvingas koncertas niekam, o ypač mažiesiems žiūrovams, neprailgo.
Renginiui dirigavo ir nuotaiką kūrė vabaliukais ir žiogais persirengusios Plungės kultūros centro renginių vedimo ir organizavimo klubo „Menadė“ merginos.
Kaip ir pridera, pirmieji į sceną žengė ir žiūrovus linksmybėms paruošė šeimininkai – vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studijos „Mažasis suvartukas“ nariai. Šiuo metu studijoje šokio subtilybių mokosi kone du šimtai vaikų ir jaunuolių. Na, o šį kartą savo darbo vaisiais su žiūrovais pasidalijo patys mažiausieji, 4–9 metų, dalyviai. „Mažasis suvartukas“ skaičiuoja septynioliktuosius gyvavimo metus. Vadovės – Ilona Baltikauskaitė ir Monika Rupeikaitė.
Be „Mažojo suvartuko“, pasirodė ir daugiau plungiškių, puoselėjančių šokio meną. Tai – visai neseniai veiklą pradėjusi, bet laimėjimų Lietuvoje ir užsienyje jau pelniusi Eglės baleto studija (vadovė Eglė Norkevičiūtė-Novoruckienė), šiuolaikinių šokių studija „Motus“ (vadovė M. Rupeikaitė) ir prieš penkerius metus Romos Kasteckaitės įkurta šokių studija „Refresko“. Pastarojoje – aštuonios įvairaus amžiaus grupės. Patys mažiausieji, 4–6 metų, ir kiek vyresni, 7–10 metų, vaikai šoka ritminius, pramoginius ir „show dance“ šokius, 10–14 metų paaugliai – gatvės šokius, 14 metų ir vyresnės merginos – „show dance“. Moterys mokosi pramoginių šokių.
Mūsiškius scenoje pakeitė Tauragės kultūros centro baleto studijos nariai. Šio šokio Tauragėje pradėta mokyti neseniai. Jo paslaptis vaikams atskleidžia choreografė Indrė Gedrimienė.
Taip pat negailėdami šypsenų smagiai trypė plungiškiams iš ankstesnių koncertų puikiai pažįstami Mažeikių choreografijos mokyklos liaudiškų šokių studijos „Kauškutis“ dalyviai. Kone tris dešimtmečius gyvuojančiam kolektyvui vadovauja Jolanta Tendienė. Jį lanko daugiau kaip 200 vaikų ir jaunuolių.
Neilgai trukus į žaliąją Plungės „pievą“ sugužėjo šiauliečiai. Savo šokius žiūrovams dovanojo net du Saulės miesto kolektyvai. Tai – vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Šėltinis“ ir Šiaulių Dainų progimnazijos liaudiškų šokių studija „Šermukšnėlė“.
„Šėltinis“ pernai atšventė 35 metų gyvavimo jubiliejų. Ansambliui vadovauja Violeta ir Romualdas Laugaliai, Greta Šveikauskaitė. Kolektyve šoka apie 300 vaikų.
„Šermukšnėlei“ vadovauja Indrė Šerpytienė. Kolektyvas įkurtas 2005-aisiais. Čia šoka ne tik mokyklinio amžiaus vaikai, bet ir jų tėvai.
Džiaugsmo plungiškių akims savo šokiais suteikė net trys uostamiesčio kolektyvai.
Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro „Junga“ (vadovės Ilona Stankevičienė, Eglė Kiškiūnienė) žiūrovams padovanojo smagų „Virėjų šokį“. Beje, šis kolektyvas – vienas seniausių vaikų šokių kolektyvų Lietuvoje, skaičiuojantis 65-uosius gyvavimo metus. Jį lanko apie šimtą 4–18 metų vaikų ir jaunimo. Jie mokosi šiuolaikinių, klasikinių, sportinių šokių ir hiphopo.
Ne mažiau plojimų sulaukė ir šokių studija „Delingo“ (vadovė Diana Pučkorienė), Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro šokių kolektyvas „Inkarėlis“ (vadovė Esmeralda Zubreckienė).
„Inkarėlis“ savo veiklą pradėjo 1973-iaisiais, tad jau skaičiuoja 44-uosius veiklos metus.
Telšių šokių studijos „Divain“ (vadovas Deivydas Račkauskas) šokis „Statybininkai“ buvo palydėtas ne tik garsiais plojimais, bet ir šūksniais „bravo!“
Galima sakyti, kad pirmasis blynas neprisvilo, tad tikėtina, kad festivalis „Mažyliai“ tęsis ne vienerius metus. Kaip sakė Plungės kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Simona Gudavičiūtė, vienus mažuosius šokėjus keis kiti, o šis renginys kasmet sulauks vis didesnio būrio dalyvių, norinčių parodyti savo talentą.
Visų festivalyje dalyvavusių kolektyvų vadovams įteikti padėkos raštai, o mažiesiems – saldžios dovanos.
Su bendraminčiais plungiškiai atsisveikino, bet ne ilgam – kitais metais draugai žadėjo grįžti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Dūmų detektorių dar tik žvalgosi (0)

Artėja gegužės 1-oji – diena, nuo kurios kiekviename gyvenamajame būste turės būti įrengti dūmų detektoriai. Ugniagesiai […]

2018-04-06
Su pavasariu! (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Viena iš šalies proveržį turinčių užtikrinti idėjų yra „Mokytojas – prestižinė profesija iki 2025 metų“. Ko reikėtų, kad šios profesijos prestižas išaugtų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas