Plungėje Valstybės dienos proga surengtas festivalis

Parašė: Ema MILIŪNAITĖ 2018-07-11

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Plungėje nuo paties ryto netrūko įvairiausių pramogų tiek vaikams, tiek suaugusiesiems – taip pradžiuginti gyventojus sumanė pirmą kartą surengto festivalio „Mindėėė“ organizatoriai. Dieną plungiškiai galėjo save išbandyti specialioje veikloje, o vakare Senamiesčio aikštėje jų laukė koncertas ir himno giedojimas.
Festivalio programa prasidėjo vidurdienį parke, kur įvairiose vietose išsidėstė zonos iškyloms į gamtą, vaikų pramogoms, išmaniosioms orientacinėms varžyboms, virtualios realybės pramogoms ir t. t. Popietę renginio lankytojų laukė žemaitiški pasikalbėjimai su humoristu, televizijos laidų ir renginių vedėju Mantu Stonkumi ir saksofonininku Petru Vyšniausku. Vakare Plungės aikštėje vyko grupės „Quorum“ koncertas, 21 valandą kartu su visa Lietuva plungiškiai giedojo himną, o po jo šventinę nuotaiką toliau kūrė dainininkas Martynas Kavaliauskas.
Festivalio „Mindėėė“ idėjos autorius Jonas Mockūnas pasakojo, jog su bendraminčiais pradėjus galvoti, kokia veikla būtų tinkama renginio metu, minčių atsirado tiek daug, kad nieko kito neliko, tik šventei paskirti visą dieną ir tai pavadinti festivaliu. „Pati idėja švęsti tokią dieną visiems kartu kilo iš to, kad lankiau patriotišką mokyklą, todėl išmokau kiekvieną valstybinę šventę bent minimaliai paminėti – taip su keliais draugais pradėjome ieškoti idėjų ir Liepos 6-ajai. Festivalio pavadinimą įkvėpė Šventinio Bankucheno daina „Lietuvos istorijos repas“, tačiau tokį pavadinimą nustatėme dar net nežinodami, jog organizuosime festivalį.“
Į žemaitiškus pasikalbėjimus su M. Stonkumi ir P. Vyšniausku susirinko daugybė žmonių – neužtekus sėdimų vietų, susirinkę žiūrovai stoviniavo netoliese ar sėdosi ant žolės. Tokį atėjusiųjų būrį pagyrė ir M. Stonkus, kuris ne tik pasveikino Plungę šventės proga, bet ir ne kartą užsiminė, jog jam itin smagu sugrįžti namo: „Mano visi geriausi prisiminimai asocijuojasi su šiuo miestu: vasara, nudilgintos kojos, parkas. Man labai malonu, kad gimtajame mieste pavyksta taip gerai sutarti ir bendrauti su plungiškiais, todėl džiugu, jog tiek daug gražių žmonių susirinko ir šiandien.“
„Žmonių buvo daugybė, todėl manome, jog buvo atvykusių ir iš kitų miestų. Gyventojai atėjo į dieną vykusius užsiėmimus, gausiai susirinko ir į Senamiesčio aikštę giedoti himno pasipuošę Lietuvos atributika. Toks susidomėjimas mums atsakė į klausimą, ar buvo verta rengti festivalį“, – plungiškių aktyvumu džiaugėsi J. Mockūnas.
Renginio idėją gyrė ir kalbinti gyventojai. Jie noriai išbandė paruoštas pramogas ir teigė, jog Plungei reikia kuo daugiau veiklos, kuri suartina bendruomenę, o festivalis „Mindėėė“ – puiki jaunimo iniciatyva.
Susirinkusiuosius į Senamiesčio aikštę pasveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ir Seimo narys Jurgis Razma. Jie plungiškiams linkėjo būti vieningiems, solidariems, parodyti meilę artimui.
Šventinę dieną pagerbė ir Šateikių gyventojai, kurie giedoti himno susirinko šventoriuje. Po šv. Mišių žmonės, susikibę rankomis, apjuosė seniausią kaimo pastatą – bažnyčią, taip pat buvo pasodintas šimtmečio ąžuolas.
Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Varkalių šventėje pasirodė Prūsalių vokalinis moterų ansamblis „Serbentėlės“ ir grupė „Justinas Trio“. Tradiciškai buvo giedamas himnas, o susirinkę žmonės įrodė, jog jų stiprybė yra vienybėje.
Liepos 6-osios proga Grumblių kaime įvyko renginys „100 aitvarų Lietuvai“. Skambėjo Stanelių mergaičių kolektyvo dainos, o palinkėjimus Lietuvai skyrė buvusi Grumblių pradinės mokyklos mokinė Mintarė Jucytė. 21 valandą Paukštakių seniūnijos gyventojai pirmą kartą su visa Lietuva giedojo „Tautišką giesmę“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kai pakyla temperatūra (0)

Panašu, kad pavasaris įgauna pagreitį – lauko termometrai fiksuoja vis aukščiau kylančius laipsnius. Malonu… Jei kalbėsime […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas