Plungės bažnyčioje – įspūdingas simfoninio orkestro koncertas

Parašė: „Plungės“ inf. 2017-03-17

Kovo 12-ąją, sekmadienį, po šv. Mišių, Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje suskambo simfoninė muzika – paklausyti jos pakvietė Plungės kultūros centro simfoninis orkestras, kuriam vadovauja Ieva Varkalytė-Lygnugarienė ir Paulius Lygnugaris. Koncertas buvo skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.
Į Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią ypač gausiai susirinkę plungiškiai ir miesto svečiai turėjo galimybę išgirsti Kultūros centro simfoninio orkestro paruoštą sakralinės muzikos programą „Malda už tėvynę“.
Orkestrui dirigavo maestro Algis Jonas Lukoševičius. Solo partijas atliko sopranas Ilma Žilienė, trimitininkas Valdas Vengalis, birbynininkas Irmantas Mikalonis, trombonininkas Martynas Untulis.
Muzikantus ir klausytojus pirmasis pasveikino Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas dekanas Julius Meškauskas. Visiems priminęs Kovo 11-osios svarbą Lietuvai, nuoširdžiai ačiū jis tarė Plungės kultūros centro direktoriui Romui Matuliui, kurio iniciatyva simfoninė muzika įspūdingai suskambo būtent po maldos namų skliautais.
Į susirinkusiuosius kreipėsi Seimo narys Jonas Varkalys. Jis plungiškius sveikino Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga, paminėjo, kad tikrąją šventės dieną dalyvavo iškilmingame Seimo posėdyje ir kituose Kovo 11-ajai skirtuose renginiuose, kurių metu prisiminta diena, kai buvo pasirašytas mūsų šalies Nepriklausomybės Atkūrimo Aktas, ir kiti svarbūs istorijos įvykiai.
Seimo narys dėkojo Kultūros centro direktoriui R. Matuliui, kad jis nestokoja puikių idėjų ir vis sugalvoja ką nors naujo. Ačiū tarė ir savo dukrai Ievai ir jos vyrui Pauliui, kad subūrę orkestrą atiduoda duoklę senas tradicijas Plungėje turinčiai rimtajai muzikai. Taip pat padėkota vaikams, kad jie orkestrui aukoja savo laisvalaikį, ir jų tėveliams – kad savo atžaloms leidžia įsilieti į orkestro veiklą.
Kunigui J. Meškauskui įteikdamas gėlių puokštę, J. Varkalys sakė: „Sveikinu kleboną dekaną, o kartu – ir visą parapiją. Šitos gėlės – visiems plungiškiams.“
Susirinkusiuosius maldos namuose sveikino ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Jis taip pat priminė Kovo 11-osios svarbą Lietuvai, padėkojo orkestrantams ir koncerto iniciatoriams: „Manau, geresnės vietos nei bažnyčia tokiai muzikai neįmanoma surasti.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Šiandieninė etninės kultūros ir tradicijų svarba (0)

Etninė kultūra yra ne tik liaudies šokiai, dainos, pasakos, tautinis kostiumas, folkloro ansambliai, žaidimai, tautosaka, liaudies […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar Jus domina XXI pasaulio futbolo čempionatas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas