Plungės technologijų ir verslo mokyklai – trisdešimt!

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2017-12-08

Gruodžio 1-ąją Plungės technologijų ir verslo mokykla (TVM) savo bendruomenę ir gausų būrį bičiulių pakvietė kartu paminėti įstaigos veiklos trisdešimtmetį. Gražaus jubiliejaus proga prisiminta mokyklos praeitis, pasidžiaugta dabartimi, pažvelgta ir į perspektyvas.
Plungės TVM direktorius Audrius Misiūnas, sveikindamas į jubiliejaus šventę susirinkusius įstaigos bendruomenės narius ir svečius, pirmiausia prisiminė 1987-uosius. Tą rugsėjį tuometinis mokyklos direktorius Vitas Klimas, gavęs iš statybininkų simbolinį raktą, atvėrė naujos įstaigos duris ir pakvietė į ją pirmuosius mokytojus ir mokinius. „Per tris dešimtmečius mokykloje daug kas pasikeitė, bet tas simbolinis raktas, kaip ir gražios mokyklos tradicijos, buvo išsaugotas“, – rodydamas raktą, džiaugėsi A. Misiūnas.
Prisimenant istoriją, paminėta, kad nuo 1987-ųjų mokykla išleido 29 laidas, kuriose – apie 6 500 pirminį profesinį išsilavinimą įgijusių absolventų. Kone tiek pat kasmet išleidžiama ir tobulinusiųjų ar keitusiųjų kvalifikaciją.
Plungės TVM direktorius pasidžiaugė, kad į šventę atėjo ne tik dabartiniai, bet ir buvusieji darbuotojai. Na, o nuoširdžiausius padėkos žodžius jis tarė tiems, kurie mokykloje – nuo pat jos atidarymo dienos. Tai – Petras Galvanauskas, Kostas Jonušas, Vytautas Krikščiukas, Vygintas Monkevičius, Asta Namgaudienė, Rimas Namgaudis, Arvydas Razgus, Kazys Šimkus, Danutė Šimkienė ir Arvydas Žilius.
Tylos minute paprašyta pagerbti a. a. V. Klimą ir kitus anapilin iškeliavusius buvusius darbuotojus ir mokinius.
Šiandien Plungės TVM turi 152 darbuotojus. 88 iš jų – bendrojo ugdymo ir profesijos mokytojai. Sukomplektuotos 29 moksleivių grupės, kuriose – 597 ugdytiniai. Jaunimas mokosi pagal įvairias programas ir gali rinktis iš keliolikos profesijų.
Pasakodamas apie mokyklos dabartį, A. Misiūnas akcentavo, kad mokiniai čia gali įgyti ne tik profesinį, bet ir pagrindinį, vidurinį išsilavinimą (veikia gimnazijos skyrius) ar norimą kvalifikaciją. Baigusieji sėkmingai įsidarbina, nemaža dalis tęsia mokslus kolegijose ar universitetuose. Plungės TVM vykdomas ir suaugusiųjų tęstinis mokymas ir perkvalifikavimas net pagal 62 darbo rinkos profesinio mokymo programas. Kasmet čia naują kvalifikaciją įgyja arba turimus gebėjimus patobulina apie 600 žmonių. „Na, o pats jauniausias mūsų „vaikas“ – Rietavo filialas, kurį įsteigėme, kai buvo likviduojama Žemaitijos kolegija. Jau dveji metai, kai mes kartu“, – sakė A. Misiūnas.
Mokykla, kaip ir priklauso švenčiant solidžią sukaktį, sulaukė gausaus būrio sveikintojų. Įstaigos vadovą ir visą bendruomenę sveikino Seimo nariai Jonas Varkalys, Andriejus Stančikas ir Jurgis Razma. „Puikiai prisimenu šios mokyklos veiklos pradžią ir džiaugiuosi, kad šviesaus atminimo Vito Klimo suformuotas tradicijas dabar tęsia Audriaus Misiūno vadovaujamas kolektyvas. Šaunu, kad čia ne tik mokomasi, bet ir užsiimama visuomenine veikla, saviveikla. Juolab kad tai daro ne tik vaikai, bet ir mokytojai, vadovai“, – kalbėjo J. Varkalys.
Tarp sveikintojų buvo ir Plungės rajono savivaldybės vadovas Audrius Klišonis. Akcentavęs, kad apie 200 absolventų kasmet išleidžianti mokykla svarbi ne tik rajone, bet ir visame regione, meras dar priminė, kad ši įstaiga – garsiojo krepšinio klubo „Plungės Olimpas“ lopšys.
Gražių žodžių jubiliejų švenčiančiai mokyklai negailėjo Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Vitalija Pociutė, Rietavo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Aužbikavičius, Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas dekanas Julius Meškauskas, Plungės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė ir kiti.
Tą penktadienio popietę mokykloje skambėjo ne tik sveikinimai, bet ir poezija, dainos, šokių melodijos. Į šaunią trisdešimtmečiui skirtą programą įsiliejo Plungės TVM mokiniai, mokytojai, vadovai. Juos paruošė direktoriaus pavaduotoja Rigonda Pereverzeva, lietuvių kalbos mokytoja Danutė Sausdravienė, šokių vadovė Monika Aniščenko.
Užs. Nr. S-337

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Sutrikę lyg nuogi lapkričio medžiai (0)

Lapkritis – pats niūriausias metų mėnuo: sunkiai išauštanti ir greitai temstanti diena, lapus praradę medžiai, nutilusios […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar remiate pedagogų streiką?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas