Plungės technologijų ir verslo mokykloje – Baltijos valstybių susitikimas

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2018-03-13

Artėjant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai Plungės technologijų ir verslo mokykla sulaukė išskirtinių svečių – Viljandžio profesinio rengimo centro (Estija) ir Kandavos žemės ūkio technikos mokyklos (Latvija) atstovų. Mokymo įstaigoje vyko renginys „100 metų laisvės keliu“. Popietė simboliškai nukėlė į Baltijos kelio laikus, kai trys Baltijos valstybės kartu apsisprendė siekti nepriklausomybės. Draugystės, palaikymo ir vienybės jausmas dar kartą prisimintas penktadienį organizuotoje šventėje.
„100 metų laisvės keliu“ prasidėjo iškilmingu momentu: skambant trijų Baltijos valstybių simboliniu himnu tapusiai dainai „Bunda jau Baltija“, į Plungės technologijų ir verslo mokyklos aktų salę įneštos Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavos.
„Lietuva, Latvija ir Estija švenčia savo valstybių atkūrimo šimtmečius. Kuo ši diena mums reikšminga? Lietuva pirmoji tarp Baltijos valstybių 1990-aisiais paskelbė apie atkurtą nepriklausomybę, tų pačių metų gegužės 4 dieną tai padarė Latvija, 1991 metų rugpjūčio 20 dieną – ir Estija. Mes ėjome tuo pačiu sudėtingu laisvės keliu, ir šiandien esame laisvi kurti, laisvi gyventi, patys esame atsakingi už savo šalį“, – svarbius istorijos faktus gausiai susirinkusiai publikai priminė šventės vedėjai.
Kad šios trys valstybės yra vieningos, kad drauge patyrė daug lemtingų įvykių, tą popietę prisiminta dar ne kartą.
Kaip minėjome, tautiškumą skatinančiame renginyje plungiškiai sulaukė svečių iš Latvijos Kandavos žemės ūkio technikos mokyklos, Estijos Viljandžio profesinio rengimo centro. Estai plungiškiams pristatė savo mokymo įstaigą, trumpai papasakojo apie savo šalį, latviai dovanojo tautinio šokio pasirodymą. „Būkime stiprios, muzikalios ir gudrios tautos. Laimės ir didelių lūkesčių išsipildymo“, – lietuviškai į susitikimo dalyvius kreipėsi viešnios iš Latvijos.
Tarptautinis renginys sulaukė ir garbių svečių dėmesio. Į Plungės technologijų ir verslo mokyklą atvyko Seimo nariai Jurgis Razma ir Jonas Varkalys, dalyvavo ir šios mokymo įstaigos tarybos pirmininkas Audrius Šapalas.
„Džiaugiuosi, kad mes, trys Baltijos šalys, esame vieningos, kad sunkiais momentais susikimbame už rankų. Garbė mūsų šalims“, – sveikindamas susirinkusiuosius sakė A. Šapalas.
Kad minint Lietuvai svarbias datas gali būti kartu su plungiškiais, džiaugėsi Jurgis Razma. „Nes jūs esate pavyzdys, kuris rodo, kaip prasmingai mes naudojamės savo laisve. Noriu palinkėti, kad jūsų mokykla siektų būti pati geriausia profesine mokykla šalyje“, – kreipdamasis į Plungės technologijų ir verslo mokyklos bendruomenę, kalbėjo šis Seimo narys.
Savo ruožtu mokyklos vadovas Audrius Misiūnas dėkojo svečiams už atvykimą, už bendradarbiavimą ir draugystę. „Mes semiamės patirties ir žinių iš Jūsų, mokomės iš Jūsų, kartu mes augame, vystomės ir švenčiame“, – tvirtino A. Misiūnas.
Renginį savo pasirodymais taip pat papuošė Plungės kultūros centro šokių kolektyvas „Suvartukas“, dainą atliko jungtinis Plungės technologijų ir verslo mokyklos mokinių ir mokytojų choras. Gausiais aplodismentais palydėtas ir dar vienų svečių, tuo metu viešėjusių Plungėje, iš Ukrainos pasirodymas: scenoje šoko Černomorsko šokių ansamblis „Dana“.
Visiems renginio svečiams ir kolektyvams už gražią draugystę ir pasirodymus įteikti mokyklos direktoriaus A. Misiūno pasirašyti padėkos raštai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Pavasariškos kovo dovanos (0)

Smagus ir šventiškas mėnuo kovas. Jau pirmąją savaitę miestuose ir miesteliuose šurmuliavo Kaziuko mugės. Sostinėje ar […]

2019-02-05
Nesutinku! (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate situaciją Plungės r. savivaldybėje, kai po 2-ojo rinkimų turo meru tapo liberalas, o į valdančiąją koaliciją Liberalų sąjūdis neįeina?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas